جهانگردانه

ایران, روزگار من, سفر, عکاسی 6 Comments »

من و مهسا تصمیم داریم خاطرات سفرمان را اینجا بنویسیم تا ثبت شود. تابستان فراموش ناشدنی ای داشتیم که با سفر به ایران تکمیل شد. حالا هرچه از سفرمان می گذرد خاطراتش شیرین و شیرین تر می شود. گفتیم تا از دهن نیافتاده برایتان تعریف کنیم که حیف است.

برای افتتاحیه این کلاژ را از سفرمان ببینید. می توانید روی عکس کلیک کنید تا بزرگ شود.

کلاژ سفر رامین و مهسا

کلاژ سفر رامین و مهسا

Balatarin

کدوم رو می پسندین؟

روزمره, عکاسی 4 Comments »

هوای اورلاندو سرد شده دوباره و انگار نه انگار که داریم به استقبال بهار می رویم. مهسا گلدان گل لاله خریده و خانه را تزئین کرده. من هم چند تا عکس گرفتم ازش. ببینم از این دوتا عکس کدام رو می پسندید؟ (روی اش کلیک کنید بزرگتر می بینید)

Tulip Black

Tulip Black

Tulip Blue

Tulip Blue

Balatarin

هنر

عکاسی 12 Comments »

نظرات در مورد این اثر هنری که من از خودم در کردم چیه؟

سد روزولت

—- عکس قبل از دستکاری فوتوشاپی

Balatarin

سایت‌های جدید ویرایش عکس

فني, عکاسی 3 Comments »

حتما این اتفاق برای شما زیاد افتاده که عکس دیجیتالیی دارید و می‌خواهید ویرایش کوچکی در آن بکنید اما پشت رایانه‌ای نشستید که نرم‌افزار محبوب شما را ندارد. به قولی فوتوشاپ نیست که فوتوشاپ‌اش کنی. اما این روزها با وجود اینترنت خیلی چیزها عوض شده است و ویرایش عکس نیز یکی از آنهاست. دیگر لازم نیست معطل برنامه محبوب‌تان بمانید. کافی است یکی از دو سایت زیر را برای ویرایش عکس‌تان انتخاب کنید. آن وقت، به طور مجانی هر کجای دنیا باشید، می‌توانید عکس‌تان را «فوتوشاپ‌» کنید.

1- Photo Express

این سایت که متعلق به Adobe است، تقریبا تمام امکانات معمول ویرایش عکس در فوتوشاپ (یا Photo Elements ) را به صورت بسیار ساده و کاربرپسند روی وب فراهم می‌کند. به راحتی به سایت‌های عکس مثل Flickr و Picasa متصل می‌شود و یا عکس‌ها را از روی رایانه شما می‌خواند. شما می‌توانید با استفاده از این سایت نتایج ویرایش را به صورت آنی همانند فوتوشاپ ببینید و بعد از چند کلیک ساده به نتیجه دلخواه خود برسید.

Photo Express

Photo Express

2- Splashup

اسپلش-آپ سایت جدیدی است که در یک کلام کپی مجانی فوتوشاپ (یا Gimp لینوکس) در وب است! شما می‌توانید بسیاری از ویرایش‌های معمول فوتوشاپ را با همان ابزارهای معروف و کارآمدش در محیط وب تجربه کنید، بدون اینکه اصلا فوتوشاپ داشته باشید. قابلیت جالب اسپلش‌-آپ امکان استفاده از لایه‌ها در ویرایش عکس است. این چیزی است که فوتوشاپ به خاطرش خیلی معروف است اما متاسفانه در سایت ویرایش عکس Adobe، یعنی Photoshop Express اثری ازش نیست. این سایت نیز به راحتی عکس‌ها را با اتصال به Flickr، Picasa و سایت‌های مشابه می‌خواند و منتشر می‌کند.

Splashup

Splashup

هر دوی این سایت‌ها از تکنولوژی فلش (Flash) برای اجرای برنامه‌هاشان استفاده می‌کنند.

Balatarin

چاپانیدن

روزمره, عکاسی No Comments »

یکی از عکس‌هایم را سفارش داده‌ام در اندازه پوستری چاپ کنند. قرار بوده تا حالا رسیده باشد اما هنوز نرسیده… نمی‌دانم چه بلایی به سرش آمده. من خیلی ذوق دیدن‌اش را دارم آن هم در اندازه نیم‌متری!

La Jolla Cove

La Jolla Cove

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS