اینجا در دست تعمیر است

مدیریت سایت, وبلاگی 8 Comments »

در قسمت عکس ها تغییراتی دادم و در حال تعمیرات هستم. امیدوارم جواب بده تا خدا چی بخواهد!

Balatarin

آمار سایت و پاسداشت اخلاق

مدیریت سایت, وبلاگی, روزگار من 2 Comments »

امشب پس از دو روز که پست مربوط به آمارهای مناظره رییس جمهور را منتشر کردم، سری به آمارهای وب‌لاگ زدم. تنها در روز اول 24,566 بار صفحه وب‌لاگ جستجوی همیشگی برای خواندن آن مطلب باز شده. از این تعداد حدود 20,000 خواننده از ایران وجود داشته! آمار تکمیلی در روزهای آینده می‌نویسم. عصر روز تعطیلی را که به جای کار بر پروژه‌های عقب مانده به محاسبه و کشیدن نمودار گذراندم به خاطر می‌آورم. می دانستم منتشر کردن این برای دوستان‌ام جالب خواهد بود اما انتظار چنین بازخوردی را نداشتم. خیلی خوش‌حال‌ام. نه فقط برای اینکه حرف‌ام را عده‌ی زیادی شنیده‌اند و نه فقط برای اینکه هواداران کاندیدایی بیشتر یا کمتر شده باشند. بله بیشتر از همه‌ی این‌ها خوشحال‌ام که این پیام‌ام را به جمعیت بزرگی از ایرانیان رساندم که دروغ چقدر زشت است و دغل چه ناپسند. دوسال و اندی پیش، شبی با سیاوش در آزمایشگاه کنترل فرایند دانشگاه خواجه نصیر نشسته بودیم. او از فرهنگ غنی ایرانی دم می‌زد و من می‌گفتم که وقتی دروغ چنین رواج دارد و اخلاق بی‌ارزش شده، دیگر چیزی از فرهنگ غنی باقی نمانده است. امروز خوشحال‌ام که تعصب نسبت به راستی در بسیاری از ایرانی‌ها زنده شده است. عمیقا خوشحالم‌  حتی اگر تنها 1000 نفر از خوانندگان به این اندیشیده باشند.

راستی بعد از 8-9 سال نوشتن در «جستجوی همیشگی»، وبلاگم از تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی سر در می‌یاره، با محاسباتی که از انتخابات یاد گرفتید، محاسبه کنید که چند سال دیگر لازم است تا از فارس‌نیوز سر در بیاره؟

موفق باشید(:

Balatarin

عکس‌های اتفاقی

مدیریت سایت 5 Comments »

چون امروز حسابی کار داشتم و کارهایم هم عقب مانده بود طبق یک اقدام سادیستی دست به تغییر پوسته وب‌لاگ زدم. الان به جای 1 تصویر تصادفی، 4 تصویر تصادفی از فوتوبلاگ کنار صفحه نمایش داده می‌شود اما در اندازه کوچک. به نظرتون چطوره؟

Balatarin

ماجرای سفر قبرس و بازتاب‌اش

مدیریت سایت, وبلاگی 15 Comments »

نقاش ایرانی در بلوار آتن، شهر لارناکا، قبرس

دیشب دیدم جناب وردپرس در قسمت لینک‌های وارده به وب‌لاگ من اسم وبلاگی را آورده که مطلبی راجع به قبرس نوشته. رفتم دیدم عین نوشته‌ی من در مورد سفر کم‌خرج به قبرس را(که برای بالاترین هم ارسال‌اش کرده بودم)  در وبلاگش کپی کرده بدون نام و نشانی من. به عبارت دیگر نوشته دزدی کرده است. راست‌اش را بخواهید، من خیلی خوشحال می‌شوم مطلب‌ام را افراد زیادی بخوانند به خصوص آن نوشته که راهنمایی بود برای ملت. اما این فرد دارد از این راه پول در می‌آورد و برای ملت وقت می‌گیرد و نوشته را به عنوان راهنمای سفر در اختیار مخاطبان‌اش قرار داده است. یعنی بدون حتی ذکر منبع و با دخل و تصرف در نوشته من می‌خواهد پول در بیاورد. دوبار برایش پیغام گذاشتم و محترمانه ازش خواستم ماخذ را ذکر کند و بنویسد که خودش به مطلب چیزهایی اضافه کرده برای تجارت، اما جوابی نیامد و کامنت من نامرئی شد. هاه! خیلی باقالی ناشی‌ای هستی بچه‌جان.

از طرفی خوشحال شدم که نوشته‌ام طرفدار داشته و من هم مثل جادی یا دیگر وب‌لاگ‌نویس‌های خفن می‌توانم ادعا کنم که مطلب‌ام را دزدیده‌اند و این حرف‌ها. از روی کنجکاوی آمدم گوگل را جستجو کردم و دیدم قضیه از یک وب‌لاگ بیشتر است! سایت‌های خبری و روزنامه ها هم مطلب‌ام را چاپ کرده‌اند! سایت آفتاب (1 و 2نوین‌نیوز،  روزنامه سرمایه و  روزنامه اعتماد هم این لطف در حق من کرده‌اند. البته سایت آفتاب در دو جای متفاوت مطلب من را آورده، در یکی به روزنامه سرمایه لینک داده، در دیگری دست برده و ماخذ را ذکر نکرده. با این حال روزنامه سرمایه و نوین‌نیوز هم که از همه با اخلاق‌تر بوده و ماخذ نوشته من را آورده‌اند، آدرس سایت من را اشتباهی به جای weblog.raminia.com نوشته‌اند eblog.raminia.com.

ماجرا برایم جالب شد و برای شوخی هم که شده کاری کردم که هرکس آدرس اشتباهی eblog.raminia.com را در مرورگرش بنویسد، مستقیم به آدرس صحیح هدایت ‌می‌شود.

به هرحال خوبه من هم دارم معروف می‌شم. آن‌هم بعد از اینهمه سال رتبه 4 گوگل داشتن. جالب است که به تازگی نیز فوتوبلاگ‌ام اشتباهی که در دانشگاه تهران مسدود شده، می‌توانم کلی سروصدا راه بیاندازم که من «نویسنده‌ام» و داره بهم ظلم می‌شه!

مقداری بی‌ربطه، اما یاد یه ماجرایی افتادم: در زمان خاتمی یه کنسرت موسیقی جاز که نوازنده‌هایش از اروپا آمده بودند در کاخ سعدآباد برگزار شد. شب اول من مهسا بلیط گرفتیم و رفتیم. وسط برنامه یه خانمی (به طور کاملا طبیعی) در اثر موسیقی جاز حس‌اش گرفت، رفت روی سن برای چندین و چند دقیقه جلوی ملت رقصید! بعد که آمدند بگیرند و ببرندش، داد هوار انداخت که «مردم! من هنرمندم، نویسنده ام، آزادم و آزادی‌ام به خطر افتاده. کجایید بیایید…» بعد از این اتفاق بود که باقی جلسات کنسرت این گروه در ایران لغو شد.

Balatarin

مشکل در به‌روز رسانی سایت

مدیریت سایت 2 Comments »

آمدم سایت را به روز کنم زدم پوسته‌اش را نابود کردم. فعلا با همان پوسته قبلی سر می کنیم…

——————

مشکل 90٪ حل شد و امکان جدیدی نیز اضافه شد… اکنون نوشته‌های مرتبط به هر پست زیرش لیست می‌شود…

Balatarin

ابر برچسب‌ها

مدیریت سایت, وبلاگی 2 Comments »

امکان جدیدی به وب‌لاگ و فوتوبلاگ اضافه کردم که ابری از برچسب‌هایی که بر نوشته‌ها زده‌ام تشکلی می دهد. همه برچسب‌های را کنار هم می ‌نویسد و آنهایی که بیشتر تکرار شده‌اند را بزرگ‌تر می‌نویسد. در نتیجه کلماتی که بر آوردنش اصرار داشتم مشخص می‌شوند. البته این امکان فقط در مورد نوشته‌های جدید کار می‌کند و نوشته‌های قدیمی که برچسب ندارند بی بهره‌اند.

پ.ن: با استفاده از یک افزونه وردپرس (simple-tags) توانستم به طور اتوماتیک مقداری برچسب به نوشته های قدیمی بزنم. اما نوشته هایی که از بلاگر آمده بود و عنوان نداشت انگار برچسب نخوردند.

Balatarin

اشکال فنی

مدیریت سایت No Comments »

سرور سایت دچار مشکل شده بود. گویا هارد دیسک ای که سایت من رویش ذخیره شده بود ، به رحمت ایزدی رفته بود. دوباره سایت به یاری دوستان بلو هاست برگشت.

Balatarin

Piclens پیکلنز

مدیریت سایت 2 Comments »

به فوتوبلاگ ام قابلیت جدیدی اضافه کردم به اسم Piclens. نگاهی به این عکس زیر بیاندازید.

PICLense and Visible Track

این جناب امکان استفاده از یک افزودنی جالب مرورگرها را به فوتوبلاگ اضافه می کند که گمان می کنم به زودی همه گیر می شود. این افزودنی نحوه ی استفاده شما را از عکس های اینترنت تغییر خواهد داد و تجربه ای کاملا حدید خواهید داشت. نگاهی به این ویدئو نمایشی سایت PicLens بیاندازید ببینید چقدر نرم و زیبا بین عکس ها حرکت می کنید و در یک فضا سه بعدی راحت عکس ها را می بینید. همین الان Flickr و Yahoo Photos و Picasaو google images و خیلی جاهای دیگر این را پشتیبانی می کنند. کافی است این افزودنی را در مرورگرتان نصب کنید و ازش لذت ببرید.

برای دیدن عکس های من با این افزودنی لازم است به صفحه آرشیو (Browse) بروید.

پ.ن: نسخه جدید Piclens سایت YouTube را هم پشتیبانی می کند. یعنی می توانید فیلم ها رو هم با همین رابط کاربری ببینید. خیلی جالب است.

Balatarin

پوسته وبلاگ عوض شد

مدیریت سایت 5 Comments »

به مناسبت سال جدید 1387، پوسته وب‌لاگ را عوض کردم به طور کل. الان ترکیبی است از یکی از پوسته‌های آماده سایت وردپرس فارسی و قسمت‌هایی که خودم اضافه کردم. لوگوی قبلی سایت را هم نگاه داشتم.

پ.ن: نمیدانم چرا اما در حال حاضر بعد از چندی به شکل خودکارِ پوسته جدید به پوسته پیش فرض وردپرس تبدیل می شود. لابد که باگی یا ایرادی درش هست. به همین دلیل به پوسته قبلی بر می گردیم. ‍‍‍‍‍

پ.ن2: نام پوشه ی این پوسته را به default (پیش فرض) تغییر دادم. الان پیش فرض همانی است که من می پسندم.

Balatarin

ستون کناري

مدیریت سایت 6 Comments »

دوستان، ستون کناري (سمت چپ) را اضافه کردم. اگر نمي‌بينيدش خبر بدهيد. چند وقت پيش که گذاشته بودم‌اش، باعث مي‌شد که وب‌سايت‌ام فيلتر شود ( به خاطر لينک‌ها لابد) لطفا الان چک‌کنيد بيينيد مشکلي نباشد.

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS