گفتگوي من و اون!

وبلاگی No Comments »

گفتگوي من و اون!

گفت:” من به يک نتيجه‌اي رسيدم. به نظر من دولت در ايران خصوصيه!”

گفتم: ” يعني چي خصوصيه؟!”

گفت : ” مثل يک شرکت خصوصي که کارمنداي خودشو داره. براي خودش کار مي‌کنه براي منافع خودش. و کاري به کار بقيه نداره. دولت هم همينطوريه. يک عده به عنوان عضو داره و براي اونها کار مي‌کنه. اما برخلاف يک شرکت خصوصي همه امکانات کشور را در قبضه خودش داره ولي براي همه مردم کار نمي‌کنه.”

گفتم: ” آه! جالب بود. اينطوري نگاه‌اش نکرده بودم. خصوصي بودن دولت. نکته‌اي ظريف و واقعيت تلخيه!”

Balatarin

مدریت فازی

کتاب No Comments »

“مديريت دروني زماني جنبه خلاق و مفيد پيدا مي‌كند كه همراه با آگاهي در بستر تكامل اجتماعي باشد وگرنه در نظم ارتدوكسي حاكم بر دوران قرون وسطي كه كليسا را حدود 1000 سال بر سرنوشت مردم حاكم كرد و ايستايي و عقب‌گرد تاريخي شديدي بدنبال داشت نيز، نوعي مديريت دروني ـ مذهبي با استفاده از ناآگاه توده‌هاي مردم نمود پيدا كرد و در طول آن دوران منجر به تكفير دانشمندان و متفكران گرديد.
حزب نازي آلمان نيز از يك نوع ارتباط دروني بين افراد مجموعه سود مي‌برد كه همان نژادگرايي افراطي آريايي بود.” — مديريت فازي!

Balatarin

سلام!

وبلاگی No Comments »

چه احساسي داري وقتي دوست‌ات را ساعت دوازده و نيم شب از اين طرف شهر برساني آن طرف شهر، از او بخواهي دو کوچه بالاتر از خانه‌اش پياده شود و بقيه راه را پياده برود چون مي‌خواهي بقيه دوستانت را هم برساني و فردا هم باز ساعت 5 بيدار شوي و …. آن وقت به تو بگويد “آدم باش! من را جلوي خانه‌مان پياده کن؟” چه احساسي بهت دست مي‌دهد وقتي سن دوستت را مي‌شماري؟ چه احساسي بهت دست مي‌دهد وقتي برايت بهانه مي‌آورد که “حالش خوش نيست”
هاه! مي‌داني دوستان وقتي حال‌شان خوب است زياد سخت نيست دوست باشند مواقع سختي است که…. بگذريم! ياد گرفتم کجا ها بگذرم.

Balatarin

وبلاگی No Comments »

round دوم کنکور مو?ق باشي!

Balatarin

وبلاگی No Comments »

برادرها و خواهرهاي کنکوري‌ام(!!)،
دوستان من
اميدوارم در کنکور ارشد مو?ق باشيد!

Balatarin

وبلاگی No Comments »

بي‌بي‌سي خاک تو سرت!
اين بي‌بي‌سي بنا گذاشته به طر?داري از انتخابات و بروبچ‌اش! چه در سرويس ?ارسي که چه در سرويس انگليسي. اين آقايون راي 10 مردم تهران را هم به زور آورده‌اند حالا بي‌بي سي مي‌نويسه که آره اينها پيروز شدند و در خيابان‌هاي تهران مدرنيسم و دين و سنت در کنار هم وجود دارد! بعد عکس چند‌تا چادري هم نشان مي‌دهد که در خيابان (مظهر مدرنيسم?!!!) راه مي‌روند هاه! زرشک!! بعد يک عکس هم از يک ن?ر ديگه مي‌اندازه که … آره خيلي از مردم ايران هنوز طر? دار اين 10٪ ها هستند!!! بايد کاري کرد. آهاي وب‌لاگ نويس‌ها آهاي با شما هستم. نگذاريد بي‌بي‌سي اينطوري قلب واقعيت کند ! آهاي آنهايي که وب‌لاگ انگليسي داريد يا آنهايي که نداريد و خواهيد داشت. شروع کنيد!

Balatarin

از نازلی

وبلاگی No Comments »

از وب‌لاگ نازلي:
×××××××××××××××××××××××××××××
Tuesday, February 24, 2004
٭ در راستای نوشته يکی مانده به آخر من – 19 فوريه- يکی از دوستان خوبم ايميلی برايم فرستادند که دوست دارم شما را هم در خواندن آن شريک کنم.اگر چه اين به معنی تاييد همه جانبه تفکر دوستم نيست( در واقع اگر فرصت کنم دوست دارم نظر خودم رو در اين مورد بنويسم.) اما شيوايی بيان و ظرافت های فکر رو وافعا می پسندم.
با اجازه دوست خوبم و با تشکر مجدد و احترام.
————————————————————————————–
فرسوده تر از آنم ( تو شايد بخوانی بی انگيزه تر از آن) که در مورد انتخابات و اصلاحات و … پرگويی کنم. فقط می گويم و می گذرم که با تمام انتقادی که هميشه نسبت به “مردم” کشورم داشته ام ، نمی دانم و نمی فهمم که در اين شش سال چه بايد می کردند و سر باز زدند که امروز اينگونه نقش انفعال آنان را برجسته می کنيم؟ جريانی که در ايران نام “اصلاح طلب” بر خود نهاد ( و به گمانم اتفاقا واژه “محافظه کار” بيشتر برازنده آن بود) هرگز سودای ساختارشکنی نداشت. خط قرمز اين جريان حفظ ساختار قدرت و انجام پاره ای اصلاحات درون – سيستمی بود. بر اين اساس نهايت انتظار اين جريان از مردم حضور توده ای در پای صندوق های رای بود و نه بازدارندگی و پشتيبانی موثر. چه، اين راهبرد مستلزم پشت سر گذاشتن جامعه توده ای و سازماندهی و کادرسازی بود. اصلاح طلبان هزينه های زيادی برای بدست آوردن و حفظ ابزار لازم برای کنترل و هدايت افکار عمومی (مطبوعات) دادند ولی هرگز تمايلی برای سازماندهی ايجابي پتانسيل عظيم مردمی نشان ندادند. هزينه انجام چنين کاری برای فعالان مستقل از ساختار قدرت هم چندان بالا بود و پشتيبانی و همراهی اصلاح طلبان موجود در سيستم چندان ناچيز که عملا راهی جز حضور منفعل مردم باقی نماند.
از 18 تير گفتی. حتما به ياد داری که آنجا، اتفاقا ، اين نيرو های اصلاح طلب و در راس آنها شخص خاتمی بودند که به معنای دقيق کلمه ” منفعل” شدند چون نه برنامه موثری برای استفاده از حرکت مردم داشتند و نه اصولا به چنين روشی اعتقاد داشتند. تريبون های اين جريان که نفوذ بسيار بالايي هم بين مردم داشتند، نقش مردم و انتظار از آن ها را به روز انتخابات و حضور در پای صندوق منحصر می کردند. با اين شرح و تفصيل انصافا مردم چه بايد می کردند که نکردند؟ اگر دوره دوم با رای بالای خود خاتمی را انتخاب نمی کردند، میشد گفت که منفعل شدند و …
ولی تحليل رفتار انتخاباتی مردم ايران در اين شش سال به روشنی نشان می دهد که هوشمندانه و موثر با صد زبان حرف خود را به تمام جناح های سياسی حاکم در ايران فرياد کردند و در محدوده انتظاراتی که توسط اصلاح طلبان برانگيخته شد، عمل کردند و بهای گزاف کوچکترين تخطی از اين راهبرد را هم با سنگين ترين هزينه ها از زندان و داغ و درفش تا مرگ دادند و تازه می شنوند که ” مگر چقدر هزينه داده ايد؟ ” ” عجول نباشيد، اصلاحات فرصت 200 ساله می خواهد” ” از کجا معلوم که فرزندان دربندتان مجرم نباشند” ” ما قهرمان نيستيم ”
معلوم نيست کدام يک از مردم ايران انتظار قهرمانی و پهلوانی از خاتمی و اصلاح طلبان داشته؟ بحث خيلی سر راست و ساده است: ملت ايران نشان داد که هم صبور است و هم با شعور و کليشه هايی چون ” بی حافظگی ملی ” و ” خيانت مردم ” و … در مورد رفتار 6 ساله اخير آنان صادق نيست. آن ها می توانستند و می توانند دويست سال هم پايمردی کنند و در انتظار قهرمان و منجی و گودو! هم نباشند به شرط آنکه به نحوی ملموس دريابند که دست کم چند گامی به جلو برداشته ايم. با هم صادق بوده ايم. در انجام وظايف قانونی خود کوتاهی نکرده ايم. در انجام بديهی ترين وظايف اخلاقی خود خود کوتاهی نکرده ايم و …
نه! مردم ايران در اين شش سال، خيانت نکردند. مقايسه 28 مرداد با اين دوران مقايسه بجا و درستی است اگر به اين نکته مهم توجه کنيم. به زبان مارکس: ” اگر وقايع دوران مصدق و فرجام حکومت ملی او يک “تراژدی” بود، وقايع دوران خاتمی تکرار “کمدی” وار تاريخ بود که هيچ لبخندی بر هيچ لبی ننشاند.شرنگی بود در کام و بس… و مجلسيان ، ای کاش پيش از آن که فرجام کار به پشت درب-خانه مبارک می رسيد، چاره در کار می کردند.
(…)
– نازلی comments 3:39 AM
×××××××××××××××××××××××××××××
برعکس نازلي من بسيار موافق‌ام!

Balatarin

وبلاگی No Comments »

بدون خشانت!
مقاله‌ي جادي با نام «مقاومت بی خشونت مردم ?يليپين عليه ديکتاتوري مارکوس» از سري مقالات بدون خشونت‌اش بسيار جالب بود. توصيه مي‌کنم بخوانيدش!

Balatarin

وبلاگی No Comments »

نياز به ?کر کردن دارم! زياد بازهم زياد!

Balatarin

عزت زياد!

وبلاگی No Comments »

سلام! سلام! در همين روز پنج‌شنبه کذايي در همين امروز که بازرس آمده بود از پيشرفت پروژه ما بازديد کند در اين روز که براي دومين بار با مديران نهار خوردم – که بازهم جوجه کباب بود – يکي از افتخارات 25 ساله ملت ايران رقم خورد و مناقصه‌اي منصفانه در کشور برگزار شد! هورررا (: در اين روز بزرگ مناقصه 5000 ميليارد توماني فاز دوم پروژه موبايل کشور به سلامتي انجام شد. رقم‌ها را درست بخوانيد اشتباهي رخ نداده. در اين مناقصه «شـرکت صنـايع پسـته رفسـنـجان» برنده شد! نه نه عزيزم اشتباه نشده. اسامي همين است. پستـــه…. بله اين ميوه نجيب خواص متعدد مفيدي دارد … اين را هم اضافه کنم مناقصه کاملا منصفانه بوده چون تمام شرکت‌هايي که در مناقصه شرکت کرده بودند از اقمار شرکت اصلي بودند و اينکه خود شرکت اصلي برنده باشد کاملا عادلانه است.
هوررررا ! مبارکه. تبريک به عزيزان مخابراتي…

پ.ن: بعضي از دوستان گفته‌اند که اسم شرکت اين نيست و پسته نيست و مخابراتيه و … خب بله بله درست ميفرمايند اما من اسم اصلي‌اش را گفتم شما اسم رسمي‌اش!

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS