امشب شبه مهتابه

روزمره 81 Comments »

امشب شب اينترنتي جالبي است اگر بخواهم اتفاقات را از آخر تعريف کنم بايد بگويم که با کمک لنيوم فهميدم که وب‌لاگ و فوتوبلاگ‌ام مفت دلار هم نمي‌ارزد. البته فکر نکنم روش منصفانه‌اي براي قيمت‌گذاري ‌اش باشد (;.

 

سايت بسيار جالبي پيدا کردم که عکس‌هاي بسياري از ابر شهر تهران درش هست. عکس‌ها اکثر توسط آدم‌هاي معمولي با دوربين‌هاي معمولي گرفته شده اما در کل بيان‌گر نوع زندگي مردم تهران هست. با يک مجموعه عکس اين چنيني مي‌شود به فرهنگ مردم تهران نگاهي انداخت. البته عکس‌ها اکثر مربوط به قسمت‌هاي مدرن شهر تهران است. براي من که جالب بود و البته يکي از عکس‌هاي من آنجا هست، اسم‌ام را به انگليسي بگرديد پيدا مي‌کنيد. هميشه دلم مي‌خواست زيبايي‌هاي تهران را به ديگران نشان دهم و به نظر اين سايت اين کار را مي‌کند:

 TEHRAN – Mega Capital of IRAN
by Shahram Razavi

 سومين مورد از اين بود که من امشب روزبه را آنلاين ديدم و فکر کردم روزبه است! هاها! يه روزبه ديگر بود و من با روزبه اشتباه گرفته بودم‌اش. تازه با Skype هم باهاش حرف زدم و از اينکه صداش عوض شده بود تعجب کردم و اين را هم بهش گفتم. اما حتي بعد از اينکه مکالمه تمام شده بود نفهميده بودم اين روزبه اون روزبه نبوده بلکه اون يکي روزبه بوده. ((: در واقع وقتي فهميدم که قرار شد برايش اي‌ميل بفرستم و ديدم آدرس پست‌الکترونيکي‌اش در ياهو با لرد فرق مي‌کند((:. داشتم ازش چندين سوال مربوط به موسيقي مي‌پرسيدم و تعجب مي‌کردم که بلد نيست. عجب کاري کردم‌… خوب شد که متوجه نشد((:

امروز موسيقي سريال سرزمين شمالي را به صورت mp3 بدست آوردم (براي دانلود mp3 سرزمين شمالي اينجا را کليک کنيد). من اين موسيقي را خيلي دوست مي‌دارم و پيش‌تر از اين آدرس‌اش (و نه فايل‌اش) را در يکي از آلبوم‌هاي فريبرز لاچيني پيدا کرده بودم اما نمي‌دانم آيا او آهنگ‌سازش است يا فقط آن را باز اجرا کرده است. همين را از روزبه داشتم مي‌پرسيدم. بعد به ياد موسيقي سريال روسي‌اي اشترليتز(Seventeen
Moments of Spring
)
افتادم و موسيقي‌اش.

The Seventeen Moments of Spring البته من موسيقي تيتراژ پاياني‌اش را دوست داشتم. آن هم فوق‌العاده بود  و من عاشق‌اش بودم. بعد روزبه گفت که موسيقي کارتون هاچ زنبور عسل را دوست دارد و گفت اگر پيداش کردم برايس بفرستم من هم mp3اش را ندارم. نمي‌دانست از کيست. من تعجب کرده بودم که چطور روزبه نمي‌داند که اين آهنگ از کيست. (خودم هم يادم نبود اما مي‌دانستم که آهنگ مشهوري است و اگر بگردم کاست‌اش را هم در خونه خاله پيدا مي‌کنم).

 

 

 

من فايل آهنگ را آپلود کرده‌ام و مي‌توانيد مستقيم دريافت‌اش کنيد. براي دانلود آهنگ سرزمين شمالي اينجا را کليک کنيد.

Balatarin

اعتياد

روزمره 9 Comments »

امروز رفتيم آزمايش اعتياد داديم! آقاهه مي‌گفت طرف من بگيريد من بايد ببينم!‌ جوکي بود ماجرا… خانمه هم مي‌گفت مي‌ري پايين آزمايش ادرار مي‌دي، ميايي اينجا پول مي‌دي، مي‌ري بالا خون مي‌دي. گفتم لابد بعدش هم جون مي ديم. گفت نه جون رو بعدا ذره ذره مي‌دي :D اون آقاهه هم که تو فيلم حرف مي‌زد خيلي جوک بود. خلاصه ماجرايي داشتيم.

تجربه: وقتي بقيه به آدم مي‌گن آدم بيشتر باورش مي‌شه.

Balatarin

فوتوبلاگ‌هاي مورد علاقه من

فني, روزمره No Comments »

آخرين عکس کوچک فوتوبلاگ‌هاي مورد علاقه من را مي‌توانيد از اين لينک ببينيد. اين صفحه به طور اتوماتيک از روي RSS Feed فوتوبلاگ‌هاي آنها توليد مي‌شود و هر وقت عکس جديدي بفرستند آن عکس آنجا قرار مي‌گيرد.

ببينيد پيکسل پست چه مي‌کنه…((:

Balatarin

درباره نوشته‌ي “برگشت سايت”

فني No Comments »

ْمن در مورد هاستيگ ارتباط نوين (هوست جديدم) غر زده بودم در و خوشبختانه جواب غرغرهايم را به خوبي دادند و توضيح دادند که چه شده. به هرحال وقتي بد يکي را مي‌گي بايد خوبي‌اش را هم بگويي. من از اين کارشان خوش‌ام آمد و ازشان متشکرم.

پاسخ هاستيگ من را مي‌توانيد همانجا ببينيد.

Balatarin

مهمون

وبلاگی 6 Comments »

قرار امشب يه مهمون خيلي عزيز با يه عالمه هديه بياد خونمون! هي‌هي…. خيلي کيف مي‌ده‌… کلا ماجرا يک جوري هست که هيچ چيزي مثل اون نيست. در واقع اگر بخواهي خيلي منطقي نگاه‌اش کني نبايد اينقدر هم فکر من را مشغول خودش کرده باشد اما موضوع اين است که منطقي فکر کردن بهش اصلا کيف نمي‌ده((: در واقع اگر بخواهي با لذت‌ها و زيبايي‌هاي زندگي برخورد خيلي منطقي داشته باشي ازشون لذت نمي‌بري…

من خوشحالم!

Balatarin

زلزله

وبلاگی No Comments »

يادتان هست اين پست را قبلا هم نوشته بودم؟

يادتان هست که درباره پيشگويي زلزله در تهران سر و صدا شده بود و ماجراي آن تحقيق استاد دانشگاه شريف را يادتان هست؟

اين چند روز پيش به دست‌ام رسيد: IEEE Spectrum Magazine Dec. 2005
EQ

Balatarin

برگشت سايت

فني, مدیریت سایت 14 Comments »

خب حالا که سايت برگشته و نمي‌دانم تا کي سالم مي‌ماند “ف” را درست نمي نويسد يعني در متن‌هاي پيشين همه ف هايم خراب شده!! به نظر مشکل در تظيم MySQL characterset است! من فکر کنم به جاي يونيکد فارسي يونيکد سوئدي گذاشته‌اند و گند زده به همه چيز! از قديم گفتند هيچ ارزاني‌اي بي علت نيست اين هم از هاستيگ ارزان. در طول اين 2-3 سال هيچ وقت سايت من 2 روز داون نبود که با اين هاست جديد داون شد!

Balatarin

پيکسل پست 1.5 (بتا)

وبلاگی No Comments »

بالاخره پيکس پست ورژن 1.5Beta عرضه شد! هورررا!
البته اين نسخه‌ي بتا است و اعلام عمومي نشده و فقط در فروم عرضه شده. به زودي نسخه‌ي نهايي هم خواهد آمد.

پيکسل پست با اين نسخه بشدت پيشرفت کرده و من شخصا بهش افتخار مي‌کنم. کلي برايش وقت صرف شده که قسمت عمده‌اش کار من بوده. هر کسي فوتوبلاگ مي‌خواهد داشته باشد يا پيکسل پست‌هاي ورژن قبلي را دارد بشدت تشويق مي‌کنم که از اين ورژن استفاده کند. خودم الان دارم از همين ورژن استفاده مي‌کنم.

Balatarin

Xinha

مدیریت سایت, روزمره No Comments »

امروز يک ا?زودني جالب براي روباه‌آتشين (Firefox) پيدا کردم که با اضا?ه کردن‌اش مي‌توانيد در هر ويرايش‌گر آنلاين به صورت WYSIWYG بنويسيد! هاها…. خيلي جالب است و بشدت براي وب‌لاگ نويس‌ها توصيه مي‌شود. اسم‌اش هست Xinha و آدرس دانلود ديگرش هم اينجاست.

Balatarin

الان ميزبان جديد دارم

مدیریت سایت 2 Comments »

هاها… بالاخره انتقال با همه دنگ‌وفنگ‌هاي يک اسباب کشي انجام شد و اين وب‌سايت بر روي هاست جديد قرار گرفت! حالا مي‌توانم بدون دغدغه عکس‌هايم را با کيفيت بهتري روي اينترنت قرار دهم. به نظرم سرعت سرور نيز بيشتر است.

براي انتقال 2 کار را بايد انجام دهيد ( يا برايتان انجام دهند).
1) اولين کار انتقال همه اطلاعات شماست. من اين را فقط در مورد سرورهاي لينوکس مي‌دانم که از CPanel استفاده مي‌کنند. اگر سرور شما ويندوز است لابد روشي مشابه‌اين دارد. براي سرور لينوکس در CPanel به قسمت Backup برويد و آنجا Generate/Download a Full Backup را انتخاب کنيد. بعد Backup Destination: را انتخاب کنيد که معمولا Remote FTP Server‌ است. بعد نام کاربري و پسورد و اين‌چيزهاي FTP هاست جديد را بزنيد. با اين کار همه اطلاعات شما در هاست قبلي به هاست جديد کپي مي‌شود. مي‌توانيد Backup Destination را Home Directory انتخاب کنيد و بک‌آپ روي سرور فعلي شما انجام شود و فايل را هم دريافت کنيد و روي کامپيوتر خودتان هم دانلودش کنيد. من اين کار را نکردم چون حجيم بود سايت‌ام. بعد از اين مرحله بايد از admin سرور جديدتان بخواهيد که اطلاعات شما را در سايت جديد با استفاده از آن بک‌آپ قرار دهد. همين.
2) اگر دومين داريد بايد آدرس DNS سرور جديد را در قسمت کنترل پنل دومين وارد کنيد. به قسمت Nameservers برويد و نام Nameserver را چيزي قرار دهيد که admin سرور جديد شما مي‌گويد. اين کار باعث مي‌شود که هرکس از اين به بعد در مرور گر اينترنت اش زد yourdomain.com (مثلا) با داشتن آدرس جديد سرور شما اتصال‌اش به سرور جديد شما انجام شود نه سرور قبلي. (به‌روز شدن اين آدرس يک-دو روز طول مي‌کشد.)

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS