پرورش اسدام

روزگار من 4 Comments »

دايي‌ام مي‌گفت که زندگي اينجا با اونجا فرق داره. اگه داري به زندگي اونجا هم فکر مي‌کني و نمي‌خواهي برگردي بايد به اين هم فکر کني که بچه‌هايت در محيطي بزرگ خواهند شد که تو توش بزرگ نشدي. مسائلي خواهند داشت که تو راه حل آن‌ها رو نديدي و اصلا در نوجواني با آنها روبه‌رو نشدي. چيزهايي از تو خواهند خواست که تو اصلا نديدي و ….

وزارت آموزش پرورش اعلام کرده که بايد دوباره معاونت پرورشي در مدارس ايجاد بشه ( که سال 82-83 برداشته شد) و بچه‌ها به پرورش اسلامي احتياج دارند و براي اين کار به 90 هزار نيروي جديد (پشمالو) احتياج داريم. همين الان 20 هزار نيروي پرورشي مشغول به کار هستند که اين عدد براي پرورش بچه‌ها کافي نيست!

به نظر من ديوانگي است که آدم بخواهد بچه‌اش در اين چنين کشوري به مدرسه برود. راست‌اش من نمي‌دانم که آنجا چه چيزهايي هست که نديده‌ام اما اينجا هم چيزهايي ديده‌ام که به نظر براي بچه‌هاي آينده خيلي خطرناک است. بعلاوه جامعه در حال گذار ايران هر روز يک پديده‌ي جديد دارد. همين الان من با جوان‌هاي 10 سال کوچک‌تر از خودم به سختي ارتباط برقرار مي‌کنم. اصلا اين رفتارهاي بچه‌هاي دبيرستاني را نمي‌فهمم.

Balatarin

امروز صبح ويندوزم را کشتم!

وبلاگی 3 Comments »

امروز صبح ويندوزم را کشتم!

Balatarin

من و ویندوزم

وبلاگی 4 Comments »

من فکر کنم دفعه پيش که من از ويندوزم نوشتم اينجا، يا کش خورد يا چش! ديروز ويندوزم به طرز فجيعي نابود شده بود که دقيقا بعد از 24 ساعت و بيدار ماندن کامل شب درست‌اش کردم.
مشکل اينجا بود که من 3 سال پيش Fedora Core II روي کامپيوترم نصب کرده بودم. براي اينکار در دو مرحله دو پارتيشن ext3 از هارد جدا کرده بودم. نمي‌دانم چه شد که از يک سال پيش حدودا grub با اين موضوع مشکل پيدا کرد و اصلا ديگر من لينوکس را نه مي‌ديدم نه کاري داشتم. حالا بعد از دفاع به سرم زده بود که آن پارتيشن‌ها را برگردانم، FA32 کنم‌شان و لينوکس‌هاي جديدتر رويشان بگذارم. ديروز بدون Partition Magic شروع به اين کار کردم. همه چيز به خوبي پيش رفت تا جايي که خواستم‌ پارتيشن‌هاي بازيابي شده را يکي کنم. جايي روي اينترنت خواندم که چون اين پارتيشن‌ها خالي است با Disk Manager ويندوز مي‌شود آنها را Delete کرد و بعد Create New Partition انجام داد.

وقتي Delete مي‌کردم ويندوز هي پنجره‌هاي خطر نشون مي‌داد اما من فکر مي‌کردم ويندوز خودش حاليشه چه کار مي‌کنه. بعد از پاک کردن پارتيشن‌ها ديگر ليست پارتيشن‌ها نيامد و بعداز Reboot کردن کاشف به عمل آمد که Partition Table پريده! البته به دليل مشکل هندسي قرار گيري شروع و انتهاي پارتيشن‌ها ويندوز با آن مشکل پيدا کرد و هميشه وسط بوت کردن، Restart مي‌شد! Windows Recovery هم پارتيشن‌ها رو نمي‌شناخت و در نتيجه ويندوز رو روي D پيدا نمي‌کرد…. خلاصه وضعيتي بود! بالاخره به کمک ويندوز 98ي که سال‌هاست دارم‌اش و استفاده خاصي ازش نکرده‌ام و KNOPPIX 4.3 و اين برنامه‌هاي خوبي که اينجا اسمشان را مي‌آورم (براي ثبت در تاريخ) توانستم اول پارتيشن تيبل را بازسازي کنم. بعد Recovery ويندوز را راه بياندازم. بعد چندتا ايده بزنم که فايل‌هاي خراب شده ويندوز پيدا کرده و بازنويسي کنم و …. تا صبح دوباره ويندوز خوشگلم روي Hamlet اجرا بشه!


10 things you can do when Windows XP won’t boot, from TechRepublic …

PTDD Partition Table Doctor (retail version)
Super Fdisk 1.0
sfdisk (linux !)

و يکي ديگه که الان يادم نيست… اما شما اين دستورهاي اساسي زير يادتون نره


Windows Recovery Concole
fixboot c:
fixmbr
bootcfg /rebuild
chkdsk [volume] /r
Screwdriver [windowsroot] /hard

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS