سال دوم

روزمره, روزگار من 4 Comments »

سال دومی است که زندگی مشترک ما را، من و مهسا، جشن می گیریم. امسال دور از ایران و در اورندو و به دور از دوستان همیشه همراه و خانواده های عزیزمان. دوستان دانشجوی ایرانی خوبی همراهمان بودند که دور هم جشن کوچکی گرفتیم و زدیم و خندیدیم. جشن امسال از جشن پارسال بیشتر به من و مهسا خوش گذشت. شاید یک دلیل اش این بود که خسته نبودیم. سال گذشته شب قبل از میهمانی هردو بیدار بودیم و برای 20 -30 نفر غذا آماده می کردیم و آن خانه ی 200 متری را تمیز و مرتب. وقتی مهمان ها رسیدند دیگر انگار همه انرژی مان مصرف شده بود. تازه هیچ مایعات نیروزایی هم در کار نبود. اما امسال از والمارت اعظم پیتزا گرفتیم و گذاشتیم در فر و با آپ پرتغال معنوی خوردیم و حالش را بردیم.

این روزی است که زندگی ام رنگی گرفت غیر قابل توصیف. من به اینکه همسری مانند مهسا دارم عمیقا افتخار می کنم.

Balatarin

چگونه از لینوکس Remote Desktop کنیم

فني 1 Comment »

من را نمی شود طرفدار پر و پا قرص لینوکس به حساب آورد چون به طور معمول ازش استفاده نمی کنم اما همیشه تحسین اش می کنم. امروز برای پژوهشی که دارم انجام می دهم به برنامه ای احتیاج پیدا کردم که تنها نسخه لینوکس آن در دسترس ام بود و به راحتی کامپایل می شد. در لینوکس آن را دانلود کردم و سریع کامپایل. بعد از استفاده باید نتایج را به کامپیوتر سرور می رساندم که ویندوز بود. فکر کردم شاید Remote Desktop ایده خوبی باشد. جستجو کردم دیدم، بله از لینوکس هم می شود Remote Desktop کرد بر روی XP. با یک خط دستور ساده که از این سایت گرفته بودم کارم راه افتاد و یک ویندوز زیر دستم داشتم که در رایانه آن ور اطاق اجرا می شد.

rdesktop 192.168.1.17

Balatarin

گاف بزرگ

روزگار من 2 Comments »

این جمله یه گاف بزرگ و تکبیر محکمی است بر جمهوری اسلامی

رییس پلیس ایران اعلام کرد: اگر مبارزه با بدحجابي در جامعه اجرا نمي‌شد، امروز یقینا جامعه ما به طور‌کامل بي‌حجاب شده بود.

واقعا 30 سال انرژی ، سرمایه، زحمت و فشار به این ملت برای یاد دادن اصول اسلام نتیجه اش همان چیزی است که رضا شاه در کشف حجاب دنبالش بود. این جمله رئیس پلیس را باید با طلا نوشت.

Balatarin

سال 2008

امریکا, روزمره 5 Comments »

Fireworks

این اولین سال نویی است که من در این سوی دنیا هستم، پس این سال نو را به همه تبریک می گویم. هپی نیویر! هاها… آتش بازی سال نو و ماچ و موچ های تبریک سال نو بسیار دیدنی و باحال بود. چیزی که تا به حال تجربه نکرده بودم. این اولین سالی بود که در Celebration Avenueشهر ما این مراسم موازی با Disney World و Universal Studios برگزار می شد و نکته اساسی اش برای ما دانشجوها این بود که مجانی بود و موسیقی زنده بیست دقیقه آتش بازی حسابی. جای همه تان خالی بود.

Snowing in Orlando

و البته در شب سال نو، در اورلندو هم برف می بارید البته کمی متفاوت

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS