تابستونه

روزمره 6 Comments »

بالاخره تعطیلات تابستون آمد. خیلی وقت بود که اینقدر از آمدن تابستان خوشحال نشده بودم. بعد از ماراتنی چندماه بالاخره همه کارهای یک دفعه تمام شد. هم درس هم پژوهش با هم تمام شد… ( تا چند روزی البته)

هوررررررررررررا(: فیتله امروز و فردا و پس فردا و … اینها تعطیله(:

Balatarin

اکبر اعلمی

جامعه, سیاست 4 Comments »

روزگار سیاست خیلی ها را عوض می کند یا آدمها پس از قرار گرفتن در موقعیتی جدید جنبه دیگرشان را نشان می دهند. من اکبر اعلمی نماینده مجلس فعلی را نمی شناختم و لی همین که جزء مجلس منتخب شورای نگهبان بود می توانستم حدس بزنم که چه جور شخصی است. اما همین آدم الان جز منتقدین اصلی ال.نون است و بسیار زیبا نوشته:

ملزومات فساد ستيزي!
… در گزارش سال 2007 خود، برای ایران شاخص عددی 131 و نمره 2.5 از 10 را محاسبه کرده است و اين در حالي است كه به موجب همين گزارش کشور دانمارک همراه با فنلاند و سنگاپور با شاخص عددی یک و بالاترين نمره از 10 يعني نمره 4/9 دارای کمترین میزان فساد بوده است . شاخص فساد مالی و اداری برای کشورهای سوئیس 7، کانادا 9، بریتانیا 12، آلمان 16، ژاپن 17، فرانسه 19، ایالات متحده 20، چین 72 و هند 72 اعلام شده است. بموجب گزارش سال ۲۰۰۶ سازمان مذكور، جايگاه ايران در ميان ۱۶۳ کشوري كه مورد بررسی قرار گرفت، در رديف ۱۰۵ و در سال ۲۰۰۵ در ميان ۱۵۸ کشور در رديف ۸۸ قرار داشت كه اين امر نشان دهنده افزايش فساد در سه سال اخير است!
اين در حالي است كه همه اين كشورها از داشتن حوزه هاي علميه، وزارت ارشاد، سازمان تبليغات اسلامي، آمران به معروف و ناهيان از منكر دولتي ، صدها امام جمعه و جماعات كه حداقل بمدت سه دهه در تريبون هاي مختلف به ارشاد مردم پرداخته اند، بي بهره مي باشند.آنها از داشتن الگوها و قديساني نظير امام علي(ع) كه حتي به استفاده از شمع ناقابل بيت المال در مذاكره خصوصي طلحه و زبير با خود رضايت نمي دهد، محرومند.آنها با قران و نهج البلاغه بيگانه اند. مسئولان و نمايندگان هيچيك از اين كشورهاي اروپائي روزي 17 ركعت نماز بر پا نمي دارند و سالي 30 روز روزه نمي گيرند.با هاله نور و مقولاتي از اين دست سر و كار ندارند. به امام غايبي كه روزي ظهور خواهد كرد تا هرگونه ظلم و فسادي را از زمين بر چيند اعتقادي ندارند. هيچيك از كشورهائي كه اسامي آنها ذكر شد و داراي كمترين فساد مالي و اداري هستند، در ادارات ريز و درشت خود فيلترهاي مختلف گزينشي براي وزن كردن اعتقاد و التزام ساده ترين كارمندان خود به احكام اسلام داير نكرده اند، از داشتن شوراي نگهباني كه تطبيق دهنده مصوبات مجلس با موازين اسلام باشد، بي بهره اند و فاقد فيلتري هستند كه داوطلبان مجلس را پيش از ورود به خانه ملت از حيث اعتقاد و التزامشان به اسلام بسنجد. اما در كشورهاي مزبور با وجود همه اين كاستي ها و محروميت ها، قوانين و مقررات براي همگان به صراحت مشخص و قابل دسترسي و آگاهي است. از مطبوعات آزاد و رسانه هاي كارآمد و منتقد برخوردارند، فعاليت احزاب در آنها آزاد است و بدليل پذيرش و توسعه فضاي نقد سازمانها و مديريت آنها در جامعه، سازمانهاي غيردولتي و تشكلهاي مردمي براي مبارزه با فساد و آشكارسازي كجروي ها به آساني به نقد قدرت مي پردازند. دسترسي به اطلاعات براي همگان به آساني ميسر و در نتيجه هر نوع پنهان كاري و عملكرد در سايه، ناممكن و دشوار است.
حال اگر بجاي جار و جنجال هاي بي اثر، و در كنار همه امتيازاتي كه ما داريم و ديگران فاقد آن هستند، به ويژگي ها و مناسبات فوق هم تن در دهيم، يقينا فساد ستيزي ما از در جا زدن در مرحله شعار خارج و به مرحله عمل خواهد پيوست و در اينصورت البته امثال دكتر احمدي نژ‍اد هم ناگزيرند كه بجاي فرافكني و دادن آدرس هاي غلط، چاره اي براي تورم لجام گسيخته و گسترش فاصله طبقاتي بيانديشند و در صورت ناتواني از مردم عذر خواهي كرده و از قدرت كناره گيري نمايند!
منبع: وبسایت شخصی اکبر اعلمی
http://www.akbaralami.com/content/view/106/71/

آدم هایی مثل اعلمی باعث می شوند که من در قضاوت های سیاسی ام در مورد آدم ها بیشتر کارکردگرا باشم و نه اینکه صرفا طرفدار تفکری خاص.

Balatarin

مهسا و رامین سیمسونی شده

وبلاگی 4 Comments »

اگر مهسا و رامین در کارتون سیمسون (Simpsons) کاراکتری داشتند این شکلی بودند. این دو کاراکتر را من و مهسا با کمک این سایت طراحی کردیم تا دقیقا متوجه بشوید که ما چه شکلی هستیم(: شما هم یک سری بزنید و کاراکتر خودتان را طراحی کنید. حسابی کیف می ده. خیلی آسان و زیباست.

Me and Mahsa Simposonified

با تشکر از علی ، فانوس آزاد؛ که در وبلاگ انگلیسی اش این لینک را گذاشته بود.

Balatarin

جملات طلایی

وبلاگی, سخن روز 1 Comment »

این جملات طلایی از فیلم V for Vendetta است.

Remember, Remember The fifth of November
The gunpowder treason and plot.

I know of no reason Why the gunpowder treason Should ever be forgot.
But what of the man? I know his name was Guy Fawkes and I know that in 1605 he attempted to blow up the houses of parliament, but who was he really? What was he like?

We are told to remember the idea, not the man. Because a man can fail. He can be caught. He can be killed and forgotten. But four hundred years later an idea can still change the world.

I’ve witnessed firsthand the power of ideas. I’ve seen people kill in the name of them; and die defending them. But you cannot touch an idea, cannot hold it or kiss it. An idea does not bleed, it cannot feel pain, and it does not love. And it is not an idea that I miss, it is a man. A man who made me remember the fifth of November. A man I will never forget.

Balatarin

جوک روز: مرکز زمین

لبخند بزن, جامعه 100 Comments »

مرکز زمین:

شرکت‌کنندگان در همایش “مکه؛ مرکز زمین” در قطر با اشاره به اینکه مکه مرکز زمین است باید از زمان مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن استفاده شود، گفتند: ساعت گرینویچ بر اساس سیطره استعماری انگلیس به عنوان معیار انتخاب شده که باید ساعت مکه جایگزین آن شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلام آنلاین، علمای مسلمان ژئولوژی و شریعت روز شنبه 31 فروردین در همایش بین المللی “مکه؛ مرکز زمین” خواستند از ساعت مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن بهره مند شوند، چرا که تحقیقات علمی دقیق نشان داده مکه مرکز زمین به شمار می رود. بنابراین خواستار استفاده از ساعت اسلامی مکه به جای گرینویچ شدند.زمین

یاسین شوک فلسطینی الاصل و سازنده ساعت مکه یادآور شد: ساعت مکه با توجه به دستاوردهای علمی در مرکز زمین قرار دارد و اگر به جای گرینویچ به عنوان ساعت جهانی مورد استفاده قرار گیرد، کاملا درست است. این ساعت قبله را از هر مکانی در جهان نشان می دهد و عقربه های آن بر عکس ساعتهای فعلی است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانی بوده و حتی موافق گردش خون در بدن انسان است.

(اصل خبر)


ببینم مرکز یک کره کجاشه؟ مرکزش نیست؟ منظورم مرکزشه… اون داخلش هسته اش… میگی نه؟ اینجاشه؟ اگه بچرخه کجاست؟ اونجاشه؟ یارو خیلی دور برش داشته بود ، همش خودش را می گرفت، پرسیدن چرا. گفت آخه مرکز عالم همینجاست که من ایستادم. میگی نه برو متر کن.

یکی نیست به این علمای مسلمان بگه که مگه همه مردم دنیا مسلمون اند؟ یا اینکه چه فایده ای داره این کار… یا چه دردی از مردم دنیا دوا می کنه. بعضی ها وقتی می خواهند خیلی دیندار باشند همه چیز را دینی می کنند. حتی معادلات ریاضی را. خانه از پایبست ویران است. خواجه در بند نقش ایوان است.

یاد اون محقق خل مشنگ ژاپنی می افتم که بر روی ملکول های آب تحقیق می کرد یه مشت عکس منتشر کرده بود و می گفت این در اثر اسم خداست اون در اثر چیه….یکی هم در اثر آب زمزم بود. هیچ کس گفته هایش را نمی تواند ثابت کند. حتی خودش. اما خیلی ها دوست دارند باور کنند. چون رویایی و وهم آلود است. اگر هم بگویی این دروغ است ناراحت می شوند که به دین شون توهین شده. اما این دینداری نیست این ناآگاهی است.

این هم آینده مکه: برج البیت

مکه آینده

(عکس از ویکیپدیا)

لطفا قبل از کامنت گذاشتن این نوشته های مرتبط را بخوانید: نوشته اول، نوشته دوم

مرتبط: سوال جواب در مورد مرکز جهان بودن مکه

سوال جواب دیگری در مورد مرکز بودن مکه

خبر بی بی سی در باره کنفرانس مرکز بودن زمین

صفحه ساعت مکه در ویکیپدیا

مصاحبه دانشمند سعودی در یو تیوب برای اثبات مرکز بودن مکه

Balatarin

بازهم خبر می رسد

جامعه 1 Comment »

رئیس‌پلیس استان فارس، از دستگیری ۷۵ دختر و پسر در یک مهمانی شبانه در غرب شهر شیراز مرکز استان فارس، خبر داد.

این‌برای دومین‌بار در هفته‌های اخیر است که پلیس براساس آن‌چه که آن را «ارتقای امنیت اجتماعی» اعلام کرده است، اقدام به دستگیری جوانان می‌کند.

Balatarin

بیل در پاچه

وبلاگی No Comments »

وقتی بیل در پاچه تان می رود…

بیل در پاچه مان رفته!

Balatarin

مهندس نما

لبخند بزن, دکترانه 2 Comments »

امروز ای میل جالبی گرفتم از طرف دانشگاه… نگو اینها در به در به دنبال یه پسر خوش تیپ مثل من می گردند تا باهاش عکس بگیرند. گفتند پسرمی خواهیم فوق لیسانس به بالا. مهسا بفهمه کلکشون کنده است…. گفتند ابزار آلاتی هم همراه خودتان سر صحنه بیاورید که معلوم شود «مهندس» هستید! مثل:

  • کتاب (لابد کت و کلفت با معادلات ریاضی کنارش و یه مشت شکل موج و ماهواره و صفر و یک)
  • انواع کلاسور
  • کلاه کارگاه (کلاه عملگی)
  • نقشه و طرح
  • روپوش آزمایشگاه!
  • لپ تاپ!!!
  • لوله آزمایش!

خودتان ببینید و قضاوت کنید

UCF photoshoot

Balatarin

یاران جان جانی

روزمره No Comments »

امروز با خبر شدم یکی از یاران جان جانی در حال گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های همین اطراف است. خیلی خوشحال شدم. مهسا هم همین طور. به امید اینکه ویزا را راحت بگیرد و به اورلندو هم سر بزند و با هم برویم دیزنی!

بعدا که اجازه داد خواهم گفت کیست (:

Balatarin

تخ آباد

دکترانه 4 Comments »

این را در یکی از گروه های FaceBook پیدا کردم. گروه Tex. در توضیح اش نوشته

Tex Group

ترجمه متن داخل عکس: به نظر شما تخ (تک، به فتح ت) س.ک_سی ترین روش حروف چینی برای عبارت ریاضی نیست؟

اگر این گروه برای شما بی معنی است پس شما به احتمال زیاد یا در رشته ریاضی تحصیل نمی کنید یا این که جزء هیچ کدام از این گروه ها نیستید: فیزیکدان ها، عرب زبان ها، آمار احتمالات کارها، مهندسان و(البته) خل مشنگ ها!.

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS