کول

فني, وبلاگی 8 Comments »

می گویند کول Cuil (مثل cool خوانده می شود) گوگل بعدی خواهد بود یا به احتمال زیاد گوگل آن را خواهد خرید. نویسنده این موتور جستجو از مهندسان قبلی گوگل بوده که در سال 2006 از گوگل جدا شده تا موتور خودش را راه بیاندازد… الان راه انداخته و می خواهد به گوگل بفروشد … شرکتی که شوهرش و همه همکاران سابق اش در آن کار می کند و تعداد صفحه هایی که index کرده است نصف کول است!!(: کول در حال حاضر بزرگترین موتور جستجوی دنیاست و از گوگل جلو تر است‍!

Balatarin

ای اینترنت

روزمره, سخن روز 4 Comments »

ای اینترنت… ای بزرگترین دوست و دشمن پژوهش…. ای خانه خراب کن… ای مقاله درست کن… این اینترنت

دوست‌ات دارم(:

Balatarin

کاردان

اندیشه No Comments »
My definition of an expert in any field is a person who knows enough about what’s really going on to be scared.
PJ Plauger

کاردان کسی است که می دونه از چی چیزی باید ترسید- پی جی!

Balatarin

ابر برچسب‌ها

مدیریت سایت, وبلاگی 2 Comments »

امکان جدیدی به وب‌لاگ و فوتوبلاگ اضافه کردم که ابری از برچسب‌هایی که بر نوشته‌ها زده‌ام تشکلی می دهد. همه برچسب‌های را کنار هم می ‌نویسد و آنهایی که بیشتر تکرار شده‌اند را بزرگ‌تر می‌نویسد. در نتیجه کلماتی که بر آوردنش اصرار داشتم مشخص می‌شوند. البته این امکان فقط در مورد نوشته‌های جدید کار می‌کند و نوشته‌های قدیمی که برچسب ندارند بی بهره‌اند.

پ.ن: با استفاده از یک افزونه وردپرس (simple-tags) توانستم به طور اتوماتیک مقداری برچسب به نوشته های قدیمی بزنم. اما نوشته هایی که از بلاگر آمده بود و عنوان نداشت انگار برچسب نخوردند.

Balatarin

نوشته های قدیم

وبلاگی, روزمره No Comments »

این داستان را داشتم می خواندم و یادم افتاد که از زمان آشنایی با مهسا من دیگر از این چیزها ننوشته‌ام. آنقدر ننوشتم که مهسا بعضی وقت‌ها خنده‌اش می گیره از اینکه می‌گویم، من هم زمانی می‌نوشتم!! جفا به نویسنده را می‌بینید؟!(;

شاید علت دیگرش هم مهاجرت‌ام به وردپرس و مرتب نکردن آرشیو باشد. آن هم بهانه دیگری داشت: تغییر احماقه‌ای دیتابیس در سرویس دهنده قبلی‌ام بود که همه حرف “ف” را در همه متن هایم خراب کرد و قابل بازگردان هم نبود!

Balatarin

بالاترین و دموکراسی

وبلاگی, جامعه 5 Comments »

من تازه اشتراک بالاترین را گرفتم و تازه دارم باهاش سروکله می زنم اما آنطور تا حالا دستگیرم شده. بالاترین یک جامعه دموکرات است که با رای اعضایش اداره می شود. به گمان ام این جامعه مجازی نیز همانند جامعه واقعی که دموکراسی در آن بر قرار است دو جنبه خواهد داشت. اول اینکه به احزاب نیاز دارد یا همان باند بازی های و تشکیل مافیا. دوم اینکه نهایتا منجر به ارائه یک متوسط خوب از محتوای فارسی روی وب خواهد شد اما هرگز نخبه گرا نخواهد شد و حتی نخبه ها این وسط اصلا دیده نمی شوند.

با اینکه دموکراسی در حالت عادی برای عام حذاب تر است، اما دموکراسی وزن دار مرحله بعد تکامل دموکراسی است. همانطور که سایت PhotoBlink.com از دومکراسی مشابه بالاترین شروع کرد و الان یک دموکراسی وزن دار است. سایت بالاترین در حال حاضر بالاترین نیست بلکه متداول ترین است.

Balatarin

فارسی نوشتن

روزمره 5 Comments »

آمدم چند کلمه فارسی بنویسم دیدم خط ام که خرچنگ قورباغه بوده حالا هم که چند ماه فارسی ننوشتم دست خط ام نابود شده. فارسی نوشتن ام منحصر شده به وب لاگ نوشتن و تایپ کردن… چند وقت پیش توی وبلاگ آیدین هم یه کامنت گذاشتم که خودم از فارسی خودم شرمنده شدم(:

دارم دستی دستی غرب زده مزدور تهاجم فرهنگی شده می شم

Balatarin

دانشگاه‌ات هتله

امریکا, دانشگاه 7 Comments »

بین دانشگاه‌های امریکا و کانادا اصطاحی هست به نام Party Schools که تقریبا معادل همان چیزی که می گفتیم فلان دانشگاه هتل است. این اصطلاح برای دانشگاه‌هایی به کار می‌رود که مصرف الکل و مواد مخدر در آن‌ها بالاست و معمولا متوسط ساعات درس خواندن (دانشجوهای لیسانس) در آن‌ها پایین است. همچنین گروه‌های برادری دانشجویی در بین‌شان بیشتر رواج دارد. (گروه‌های شبیه دوستی که خیلی هاشان کارشان این است که آخر هفته ها دور هم جمع شوند آبجو بخورند و پارتی بگیرند!)

West Virginia Cheerleader

رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس هتل بودن از روی دو آمار انجام می شود. یکی پژوهش سالانه دانشگاه پرینستون است و دیگری رتبه بندی مجله پلی‌پوی بر اساس باحالی(!!) پارتی ها و باقی ماجراها. به لیست 10 تایی هتل‌ترین دانشگاه امریکا نگاهی بیاندازید و از اینکه نام بعضی از مشهورترین دانشگاه‌های امریکا و کانادا را می‌بینید تعجب نکنید:

# Playپسر Princeton Review
1
University of
Wisconsin-Madison
West Virginia
University
2
University of California
Santa
Barbara

University of Mississippi
3
Arizona State
University

University of Texas
Austin
4
Indiana University
Bloomington

University of Florida
5
San Diego State
University

University of Georgia
6
Florida State
University

Penn State University
7
Ohio University

University of
New Hampshire
8
University of Georgia

Indiana University
9
University of Tennessee

Ohio University
10
McGill University

University of California
at Santa Barbara

جالب نیست؟

نتیجه اخلاقی: حالا می تونید به همه دوستان‌تون که دانشگاه فلوریدا، دانشگاه تگزاس آستین، پن استیت، دانشگاه آیوآ، ویسکانسین مدیسون (و …) بگید که دانشگاه‌شون خیلی هتله! (:

منبع: Party Schools در ویکیپدیا

پ.ن: چند وقت پیش مجله دانشگاه با افتخار نوشته بود که فلان دختر دانشگاه ما UCF در مسابقه بهترین مدل مجله پلی‌پوی به مرحله کشوری رسید و کلی افتخار! برایم عجیب بود و می‌گفتم ای بابا… دانشگاه‌ است یا … حالا می‌فهمم که این رشته سر دراز دارد.

پ.ن2: در یکی از تبلیغ‌های هتل‌بودن دانشگاه آستین نوشته شده بود که در تگزاس همه چیز بزرگ است و دانشگاه آستین به پارتی‌های بزرگ‌اش مشهور است و مثلی است بین دانشجو ها که در آستین اگر بخواهی حتما شب یه پارتی پیدا می کنی که بری!!

پ.ن3: برای اینکه دقیقا متوجه معنی Party School بشوید می توانید همین کلمه را در عکس‌های گوگل سرچ کنید. البته گزینه فیلتر کردن عکس‌های ناجور را خاموش کنید!

Balatarin

روح

سخن روز 5 Comments »

“The most important part of your boy body is your soul.” – Raminia

ای انسان! مهمترین عضو بدن‌ات، روح توست – رامین

Balatarin

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

دانشگاه No Comments »

وقتی در دانشگاه خواجه نصیر درس می خواندم فکر می کردم هیچ دانشگاه درست و درمانی در دنیا وجود ندارد که مثل خواجه نصیر هر دانشکده‌اش یک گوشه‌ای باشد. این موضوع هم مایه خنده دانشجو های بقیه دانشگاه‌ها بود که به خواجه نصیر لقب “مجمع الجزایر” یا چیزهای دیگری(!!) می‌دادند. پارسال وقتی صحبت‌هایی در مورد اجتماع خواجه نصیر در محل فعلی پادگاه 101 ارتش (در پاسداران – شمال شرق تهران) بود، خیلی خوشحال شده بودم اما به نظر می‌رسد با بالا رفتن قیمت زمین‌ها ارتش زمین‌های نوبنیاد/پاسداران‌اش را به ملاکان بزرگ و پولدار خواهد فروخت (یا فروخته است). تازگی فهمیدم که مجمع الجزایر بودن یک دانشگاه دلیل بر بد بودن اش نیست. البته می‌دانم که یکپارچه بودن دانشگاه مزیت فراوانی است اما با این حال در سفر اخیر فهمیدم که دانشگاه ایالتی آریزونا، با وجود اینکه از نظر رتبه جز 100 دانشگاه برتر امریکا ( در مهندسی) هست اما دقیقا مثل خواجه نصیر مجمع الجزایری است که در شهر فونیکس پخش شده است. علاوه‌بر این متوجه شدم که دانشگاه‌های شهر بوستون هم همین وضعیت را دارند و خیلی از ساختمان‌هایشان داخل شهر پخش شده. البته فکر نکنم به اندازه دانشگاه آریزونا پخش باشند.

امیدوارم روح خواجه نصیر از این موضوع شاد شده باشد.

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS