دیسکاوری و علی دایی

روزمره 3 Comments »
دو هفته پیش، لحظه پرتاب شاتل دیسکاوری به فضا از ایستگاه فضایی ناسا

دو هفته پیش: لحظه پرتاب شاتل دیسکاوری به فضا از ایستگاه فضایی ناسا

امروز بی‌خبر از همه جا از آپارتمان رفتم بیرون و تا در ماشین نشستم که برم، ناگهان صدای مهیبی آمد: ….. بوبـــوم! …. با ترس و وحشت از ماشین بیرون پریدم گفتم نکنه تصادفی شده. چند لحظه نگذشته بود که فکر کردم صدای به این مهیبی لابد یک چیزی منفجر شده! فکر کردم شاید هواپیمایی سقوط کرده… بالای سرم را نگاه کردم توی آسمان یه هواپیما بود برای خودش می‌رفت. همه چیز به نظر عادی می‌آمد به جز اینکه همسایه‌هایمان نیز بیرون آمده بودند و آسمان را نگاه می‌کردند. من اما با وحشت و تعجب به همه زل زده بودم شاید چیزی دستگیرم بشه اما مثل مشنگ‌ها هیچی نمی‌فهمیدم. از این ماجرا چند دقیقه‌ای گذشت. بعد از چک کردن صندوق پست، رادیو ماشین را روشن کردم. شنیدم که گزارشگر ویژه داره می‌گه: “شاتل دیسکاوری الان ترمزهای مخصوص‌اش را باز کرد و به این ترتیب مامورایت دو هفته‌ای اش با موفقیت کامل انجام شد”.

حتما می‌دونید که زمانی که شاتل وارد جو زمین می‌شه، صدایی شبیه صدای شکستن دیوار صوتی می‌ده. منو می‌گی، خنده‌ام گرفته بود از اینکه چرا اینقدر فکرم به دنبال حادثه است و فکر ناجور و همسایه‌هایم به فکر سرگرمی! تازه دو زاری‌ام افتاد که اون هواپیمایی که بالای سرم می‌دیدم، هواپیما نبوده، شاتل دیسکاوری بوده!

امشب که مصاحبه علی دایی بعد از باخت 2-1 برابر عربستان را می‌خواندم به یاد صدای دیسکاوری و تفاوت خودم با امریکایی‌ها  افتادم. علی دایی گفته: “ضمن آنكه امروز علي دايي شكست نخورد، بلكه تيم ايران بازي را واگذار كرد. من از مردم ايران و كساني كه امروز به ورزشگاه آمدند عذرخواهي مي‌كنم كه نتوانستيم پيروز شويم اما، فوتبال برد و باخت دارد”. مقایسه‌کنید با سخنرانی نامزد شکست‌خورده جمهوری‌خواهان، مک‌کین، در جمع طرفدارانش در شب انتخابات امریکا . مک‌کین: “امروز روز شکست من است، نه شما. من مسولیت کامل این شکست را برعهده می‌گیرم”.

شاید علی دایی مثل من که حواس‌ام نیست بیخ گوش ایستگاه فضایی‌ام، هنوز درست نمی دونه توی تیم‌ملی چه‌کاره است.

Balatarin

شادباش سال نو

روزمره, روزگار من No Comments »

هفت سین مهسا و رامین

هفت سین مهسا و رامین

خوش و خرم و سلامت باشید (: نوروز 1388

Balatarin

گر کافه هستی، گر بر کپه هستی، شاد زی

لبخند بزن, وبلاگی 9 Comments »

هم‌زمانی با شکوه و خجسته‌ی چهارشنبه‌سوری باستانی و روز «سن پاتریک» گرامی را به فال نیک انگاریم و به همه هم‌وطنان عزیز و ایرلندی‌های مقیم شیکاگو و غیره تبریک می‌گویم. امیدوارم سرخی شما از آتش باشد و زردی تان هم برای پرچم برزیل. فراموش نشود که سبزی پاتریک را هم با ماهی پلو نوش‌جان فرمایید.

irish_clover1annanstaff21

به همه دوستان پرش از روی آتش و خوش‌گذرانی در آیریش پاب، نیک بگذرد!

*عکس‌ها از ویکی‌پدیا

Balatarin

انتخابات

ایران, سیاست 11 Comments »

از الان گفته باشم اگه آخر سر انتخاب بین الف‌نون و کروبی باشه، من الف‌نون رو ترجیح می‌دم! شما چطور؟

Balatarin

زنده

وبلاگی 5 Comments »

این را نوشتم که نشان بدم زنده‌ام(: فعلا شوقی نیست نوشتن را!

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS