من شاکی ام

وبلاگی, جامعه 3 Comments »

آقا/خانم من از دوتا چیز توی اینترنت شاکی ام. تا امروز یکی بود و چیزی نمی گفتم  اما این دومی را که دیدم دیگه نمی تونم جلوی خودم را بگیرم. اولی خیلی گویا شایع شده:

پادکست: که پنگلیش podcast هست. آقا/خانم چرا لغت به افتضاحی را رواج می دهید؟ با تو هستم بی بی سی فارسی و هزار سایت فارسی دیگر. اگر فارسی نگاه اش کنی میشه : ضدچرک= (پاد=ضد) +کست (چرک). این لغت انگلیسی اختراع یک شرکت تجاری است به نام اپل (سیب) که برای فروش بیشتر در زبان انگلیسی رواج اش داده. چند سال دیگر هم لغتی دیگر رواج می دهد. آقا/خانم جان اصلا این لغت در فارسی گفتنی نیست. شما خودتان امتحان کنید 4 بار این لغت را بگویید اگه زبان تان گره نخورد این صفحه را ببندید! به جای این لغت بی سرو ته می توانید معادل فارسی پیشنهاد بدید یا فقط بنویسد فایل صوتی یا اگر هم می خواهید به استاندارهای اپل (سیب) وفادار بمانید بگویید پخش پاد یا یه کوفت دیگر سرمایه داری.

تولبارک: امروز در رادیو زمانه چپ و چول دیدم تبلیغ Toolbar اش را کرده و اسمش را گذاشته “تولبارک زمانه”! آخه آدم بی عقل، تولبار مگر لغت فارسی که “ک” آخرش می آوری؟ می خواهی بامزه بازی در بیاری؟ شاید خیال می کنی رادیو زمانه همان وبلاگ ات است که هر جفنگی دلت می خواهد می توانی بنویسی؟ همین کارهای می کنید که معلوم می شود خیلی نباید جدی تان گرفت*. تولبارک به فارسی می شود: جنگ+ بار +ک! چرا اینقدر جفنگ؟ یاد فحش دادن مجید می افتم که می گفت “گوساله” هم فحشه هم شخصیت طرف رو نشون میده. این تولبارک هم شخصیت شما را نشون میده! خب بنویس “ابزار زمانه” هم فارسی است هم زبان آدم گره نمی خوره هم به شما یه شخصیتی می ده.

* پ.ن: برای یکی دیگه از آماتور بازی های رادیو زمانه این را سریع بخوانید و با خواندن کامنت های زیرش بخندید.

http://www.loghatnaameh.com/dehkhodaworddetail-dda7896838024816ab218effa4c61578-fa.html
Balatarin

دردسر ترجمه گوگل

لبخند بزن, دکترانه, روزمره 5 Comments »

می دونی مشکل ترجمه فارسی گوگل چیه؟ اینه که دیگه اینجا هم نمی تونی به اساتید مخصوصا یه فروند  خاص فخش بنویسی مگر  اینکه عمدا غلظ توش نوشته باشی! گرد و غبار کره زمین بر قسمت بالایی بدن شان باد! توفو

Balatarin

کدوم رو می پسندین؟

روزمره, عکاسی 4 Comments »

هوای اورلاندو سرد شده دوباره و انگار نه انگار که داریم به استقبال بهار می رویم. مهسا گلدان گل لاله خریده و خانه را تزئین کرده. من هم چند تا عکس گرفتم ازش. ببینم از این دوتا عکس کدام رو می پسندید؟ (روی اش کلیک کنید بزرگتر می بینید)

Tulip Black

Tulip Black

Tulip Blue

Tulip Blue

Balatarin

ماشین آبی

لبخند بزن, روزمره No Comments »

آقا این ماشین ما آبیه، گرد و خاک رویش زود میشنه و معلوم میشه. من هم که در شستشوی ماشین تنبل و گرفتاری های زندگی دانشجویی رو هم به اون اضافه کنید می فهمید که سال به سال میرم ماشین می شورم. هر وقتی که شستیم فرداش دیدم این پرنده نامرد با یک فروند تاپاله خوشگل تزئین اش میکنه. فکر کنم در دنیای پرنده های هر چیزی که آبی پر رنگ و براق باشه توالت عمومی حساب میشه. شاید هم با دریا اشتباه میگیره. زیر درخت پارک نمی کنم اما نمی دونم  چطوریه که این همه دقت داره و هدف گیریش حرف نداره. برای اینکه به عمق فاجعه پی ببرید عکس *واقعی* ماشین را قبل و بعد از خرابکاری پرنده در اندازه های *خیلی واقعی* برایتان می گذارم!

ماشین قبل از خرابکاری

ماشین قبل از خرابکاری

ماشین بعد از خرابکاری

ماشین بعد از خرابکاری

Balatarin

مصرف روزانه

اینترنت, روزمره 4 Comments »

این گوگل هم از اون پدر سوخته هاست ببینید چطور آمار منو در آورده: نمودار مصرف اینترنت (جستجوی گوگل) من رو در یک سال گذشته بر حسب ساعت کشیده باقلوا

مصرف جنس گوگل  در یک سال گذشته من

مصرف جنس گوگل در یک سال گذشته من

ببینم می تونید ساعت خواب و بیداری من رو حدس بزنید یا نه؟

Balatarin
WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS