من و CVPR

فني, امریکا Add comments

این چند روز گذشته من مشغول مهمانداری از کله گنده‌های کنفرانس CVPR بودم. این اساسی‌ترین کنفرانس بینایی ماشین در امریکا و اگر اولین حساب‌اش نکنید دومین کنفرانس بینایی ماشین در دنیا است. 2 روز جلسه فشرده برای بررسی نهایی تمامی 1400 مقاله ارسال شده به کنفرانس بدست رؤسای بخش‌های مختلف کنفرانس در دانشگاه ما و به میزبانی استاد بنده انجام شد. من هم این وسط شوفر اساتید گرام بودم تا (لابد) حق خودم را به جامعه علمی ادا کنم.

دیشب کنار پاسکال فوآ نشسته بودم داشتم شام می‌خوردم، همان استاد EPFL که تقاضای من را برای ادامه تحصیل رد کرده بود. امروز که گفتم بهش که من برای کار زیر دست تو اقدام کرده بودم اما من رو رد کردی یک حرکتی کرد که فکر کردم افسوس خورده چنین دانشجوی سربه‌زیر و شوفری رو از دست داده!

این بزرگان قوم ما آدم‌های جالبی بودند. از همه بیشتر از «دیوید فلیت» خوش‌ام می‌آید. هم از منش‌اش هم از دانش‌اش. آدم بسیار ویژه و با سوادی است. «مایکل بلک» از دانشگاه بروان هم برایم بسیار جالب بود. از کارهای پژوهشی «نیکو سبه» هم خوش‌ام آمد و شاید از بعضی کارهایش استفاده کنم. بعلاوه در سخنرانی‌اش کلی بوش را مسخره کرد که حال کردم. کلا از استادی چینی و چینی‌ها خوش‌ام نمی‌آید. می‌دانم چرا اما نمی‌دانم این نژادپرستی به حساب می‌آید یا نه. کارهای «شای آویدان» در آدوبی خیلی جالب بود. فکر کنم به زودی عکاس‌ها اعتصاب غذا کنند چون دارن هنر عکاسی را به فضاحت می‌کشن دیگه اون چهار تا کلیکی هم که لازم بود بکنی تا یک عکس رو «فوتوشاپ‌اش کنی» رو دارن می‌کنند یه کلیک. «بابا وموری» هم مرد خاکی و باحالی بود که نمی‌دانم چرا با هواپیما رفت در حالی که فلوریدایی بود. «میخائیل ایرانی» که مثل «شای آویدان» اسرائیلی است، کارش خیلی درست بود و سخنرانی‌اش خیلی هیجان انگیز. «رامین ذبیح» هم آنقدر انگلیسی را قشنگ حرف می‌زد جرأت نکردم باهاش فارسی صحبت کنم حتی بعد از اینکه رساندم‌اش فرودگاه. فکر کنم نسل دومی بود.

آنقدر خسته شدم این چند روز که دلم می‌خواهد چندروز مرخصی بگیرم اما کسی به دانشجوهای تحصیلات تکمیلی (grad students) مرخصی نمی‌ده!

پ.ن: «روبرتو سزار» هم خیلی شبیه حامد بود و همش فکر می‌کردم حامد وقتی استاد بشه این شکلی می‌شه.

Balatarin

2 Responses to “من و CVPR”

 1. SoloGen Says:

  تجربه‌ی جالب‌ای بوده است! (:
  فکر کنم بعدا فایده داشته باشد.

  در مورد مرخصی … کس‌ای به دانش‌جوی تحصیلات تکمیلی مرخصی نمی‌دهد، خود دانش‌جو نمی‌رود دانش‌گاه!

 2. Hamed Says:

  ااا چه باحال. همه اینا رو یه جا دیدی؟! باید تجربه خوبی بوده باشه. گفتی منم التمای دعا دارم؟!
  طفلی روبرتو سزار مگه چشه؟!:دی

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS