جوک روز: مرکز زمین

لبخند بزن, جامعه Add comments

مرکز زمین:

شرکت‌کنندگان در همایش “مکه؛ مرکز زمین” در قطر با اشاره به اینکه مکه مرکز زمین است باید از زمان مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن استفاده شود، گفتند: ساعت گرینویچ بر اساس سیطره استعماری انگلیس به عنوان معیار انتخاب شده که باید ساعت مکه جایگزین آن شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلام آنلاین، علمای مسلمان ژئولوژی و شریعت روز شنبه 31 فروردین در همایش بین المللی “مکه؛ مرکز زمین” خواستند از ساعت مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن بهره مند شوند، چرا که تحقیقات علمی دقیق نشان داده مکه مرکز زمین به شمار می رود. بنابراین خواستار استفاده از ساعت اسلامی مکه به جای گرینویچ شدند.زمین

یاسین شوک فلسطینی الاصل و سازنده ساعت مکه یادآور شد: ساعت مکه با توجه به دستاوردهای علمی در مرکز زمین قرار دارد و اگر به جای گرینویچ به عنوان ساعت جهانی مورد استفاده قرار گیرد، کاملا درست است. این ساعت قبله را از هر مکانی در جهان نشان می دهد و عقربه های آن بر عکس ساعتهای فعلی است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانی بوده و حتی موافق گردش خون در بدن انسان است.

(اصل خبر)


ببینم مرکز یک کره کجاشه؟ مرکزش نیست؟ منظورم مرکزشه… اون داخلش هسته اش… میگی نه؟ اینجاشه؟ اگه بچرخه کجاست؟ اونجاشه؟ یارو خیلی دور برش داشته بود ، همش خودش را می گرفت، پرسیدن چرا. گفت آخه مرکز عالم همینجاست که من ایستادم. میگی نه برو متر کن.

یکی نیست به این علمای مسلمان بگه که مگه همه مردم دنیا مسلمون اند؟ یا اینکه چه فایده ای داره این کار… یا چه دردی از مردم دنیا دوا می کنه. بعضی ها وقتی می خواهند خیلی دیندار باشند همه چیز را دینی می کنند. حتی معادلات ریاضی را. خانه از پایبست ویران است. خواجه در بند نقش ایوان است.

یاد اون محقق خل مشنگ ژاپنی می افتم که بر روی ملکول های آب تحقیق می کرد یه مشت عکس منتشر کرده بود و می گفت این در اثر اسم خداست اون در اثر چیه….یکی هم در اثر آب زمزم بود. هیچ کس گفته هایش را نمی تواند ثابت کند. حتی خودش. اما خیلی ها دوست دارند باور کنند. چون رویایی و وهم آلود است. اگر هم بگویی این دروغ است ناراحت می شوند که به دین شون توهین شده. اما این دینداری نیست این ناآگاهی است.

این هم آینده مکه: برج البیت

مکه آینده

(عکس از ویکیپدیا)

لطفا قبل از کامنت گذاشتن این نوشته های مرتبط را بخوانید: نوشته اول، نوشته دوم

مرتبط: سوال جواب در مورد مرکز جهان بودن مکه

سوال جواب دیگری در مورد مرکز بودن مکه

خبر بی بی سی در باره کنفرانس مرکز بودن زمین

صفحه ساعت مکه در ویکیپدیا

مصاحبه دانشمند سعودی در یو تیوب برای اثبات مرکز بودن مکه

Balatarin

100 Responses to “جوک روز: مرکز زمین”

 1. mohammadreza Says:

  آقا رامین عزیز
  سلام
  چرا اینقدر از تحقیقاتت صحبت می کنی. خوب دوست من یکم از منابعی که رفتی مطالعه کردی صحبت کن. امکان داره منابع مورد استفاده خودت هم ایراد داشته باشه. اگه دو تا مطلب تو دو تا سایت میخونی یا 200 مطلب تو 200 سایت دلیلی بر درست بودن حرفات نیست. منابتو بگو تا ما هم بریم مطالعش کنیم و به نتیجه تو برسیم. انتظار نداری که همینطوری و بدون دلیل و با چشم بسته حرفای تو رو قبول کنیم.
  یه صحبت دیگه ام میکنم ولی باید قول بدی ناراحت نشی. ببین من آدم پر از گناه و نقص و اشتباهیم و یکی باید از من ایراد بگیره ولی برادرانه بهت توصیه می کنم حتی شده یه بار بری مکه تا خودت فرقشو احساس کنی. تا نرفتی خواهش می کنم زود قضاوت نکن . حج بمن یاد داد که هیچی نیستم و یه قطره ام از یه دریا. منیتم رو خورد کرد و این بزرگترین درس برای منه پر ادعا بود. حاج آقا حق شناس یه بار بمن گفت پسرجان فیزیک و شیمی علم نیست دنبال 100 درصد باش. خواهش میکنم ازت بجای اینکه با این همه مخاطبت سربسر و بحث و جدل کنی یکم بیا منو تو با هم و نه من تنها و نه توی تنها ، یکم دنبال حقیقت بریم تا اینکه بخوایم نظر اینو اونو رد کنیم. اگه مکه وسط زمینم نباشه تو اسرار به فاش کردنش نداشته باش چون اگه یکی ایمانش مثله من شل باشه با حرفای تو ول میشه.
  من حرف تو رو فهمیدم ، منظورت اینه که از یه اعتقاد دینی افسانه نسازیم که با بهم خوردن اون افسانه اعتقادمونو از دست بدیم. اگه این منظورت بود ان شاء اله… که تو جزو همون 10 درصدی باشی که خودت ازشون یاد کردی. ولی یه کم بروشی که در پیش گرفتی فکر کن ببین مثل همین تفکر زیبا ایکه داری ، درسته یا روشت با روش انبیا و اولیا فرق داره.
  و من ال… توفیق / یه گناهکار

 2. Ramin Says:

  ممنون از کامنت ات محمد رضا. سعی می کنم آن کارهایی که گفتی بکنم. ضمنا حاج آقا حق شناس اشتباه بهتون گفتند. از من قبول کن فیزیک و شیمی و مخصوصا فیزیک علم است و خداوند همون فیزیک شیمی را خلق کرده که دنیا خلق شده. حالا اگر ما فیزیک نمی دانیم مساله دیگری است. راستش را بخواهی فیزیک تنها “علم” دنیا به معنی واقعی است. شاید منظور آقای حق شناس از علم “آگاهی” باشه. خب آن وقت مساله چیز دیگری است. به هر حال با قاطی کردن مفاهیم و پیچاندن شان ارتباط و تبادل نظر مختل می شه. دفعه بعد که حاج آقا رو دیدی ازشون بپرس علم رو تعریف کنند آن وقت می بینی منظورشان با من فرق می کنه.

  راستی روش انبا اولیا تا جایی که من می دانم شرک زدایی و خرافه ستیزی بوده. من هم همون کار را دارم می کنم. خدای واقعی را نشان ات می دهم.

 3. mohammadreza Says:

  سلام به دوست عزیز و دانشمندم آقا رامین
  در مورد فیزیک و شیمی من نظرم باهات یکم فرق داره. انسان نسبت به حیوان ، فرشتگان و جن ها موجود برتری است ولی در مقابل حضرت حق بسیار در مقام پائین تریه . خداوند بعلت محیط بودن به تمامی عالم مادی و معنوی و قدرت لایزالش می گه کن فیکون (باش پس میشه) و نیازی به خلق فیزیک و شیمی برای آفرینش نداره . این نوع بشره که برای درک آفریده های اون از ابزاری استفاده می کنه به نام فیزیک و شیمی. خداوند در یک حدیث قدسی در جواب فرشته ای ، هدف از آفرینش انسان رو خلق موجودی میدونه که از طریق اون خودش(الله) شناخته شه . منظور از علم چیزی نیست جز شناخت خدا و اگه فیزیک و شیمی و مشابهات به اون کمک میکنه تا درک بهتری از دور و برش داشته باشه لزوما به معنای نزدیکی و یا شناخت خدا نیست. چه بسا اونو از مسیر درست دور کنه. مثالاش زیاده مثل جان هاپکینز ، دیراک و ……که حتما معرف حضورتون هستن ، که جوایز نوبل فیزیک رو بردن ولی متاسفانه همون فیزیک و شیمی باعث الحداشون شد.
  در مورد حاج آقا حق شناس ، ایشون سال پیش دعوت حق رو لبیک گفت و از جمع ما رفت.
  و در آخر اینکه هیچ کس نمیتونه به یکی دیگه خدارو نشون بده. زمانی خدا قابل دیدنه که خودش بخواد خودشو نشون بده و وقتی خودشو به بنده ای نشون بده انسان به مرحله زیر رسیده :
  ” یا ایتها النفس المطمئنه ، ارجعی الی ربک راضیه مرضیه “

 4. Ramin Says:

  محمدرضا جان. مایلم کمی بحث را برگدانم سر چیزی که بود. موضوع این نوشته خداوند نبود. موضوع خرافاتی بود که به اسم علم به مردم تحویل داده میشه. من مخالفم با خرافات. با حرف ات هم موافقم. شناخت خداوند احتیاج به فیزیک و شیمی ندارد. همین. نه اینکه هر جا خواستیم بر اساس چیزی هایی که خیال می کنیم درست است خدا را مثال اثبات علمی کنیم از طریق شواهد دروغ که اسمش را علم می گذاریم مثلا: مولوکول های آب یا ادعای مزکزین فیزیکی مکه.

  خداوند را قربان اش بروم موضوع نوشته من نیست. موضوع من این خرافات است که به اسم علم در مغز مردم می کنیم.

  در مورد فیزیک هم برداشت ات اشتباه است. خدا فیزیک را نیاز ندارد. بلکه خدا فیزیک را خلق کرده! فیزیک چیزی نیست جز چگونگی جهان و هستی. همین. این چگونگی را حتما قبول داری خدا انجام داده؟ خب فیزیک دان ها هم همه در را شناخت دست نوشت خداوندند. شما چه می دانی شاید آنها از من و تو خدا شناس تر باشند چون در خواندن دست خط اش بیش از من و تو زحمت کشیدند. روی کاناپه لم دادن و خیال کردن ما را بیشتر با خدا آشنا می کند یا خواندن دست خط اش.

  بله فیزیک به شناخت خداوند کمک میکنه اما ممکنه آن چیزی که از این شناخت بدست می آید آنقدر جدید باشد که با باورهای فعلی من و تو هم فرق کند. اما این دلیل نمی شود که نادرست باشد. شاید خدا را درست نمیشناسیم. شاید….

 5. Ramin Says:

  راستی از منابع خواستی بگویم برات یادم رفت.
  نمی دانم منابع کدام حرف ام را می خواهی؟ مدعی من نیستم مدعی آنهایی هستند که می گویند عکس گرفتند از ملکول آب وقتی که اسم خداوند را آورده اند. یک دلیل مستدل ندارند. ادعا هست. دلیل نیست. همین. دو موضوع دیگر نیز همین. نیست جسته ایم.

 6. sara Says:

  سلام. من برای search موضوعی برای پایان نامه ام بودم که اشتباهن وارد این سایت شودم. آقا رامین کی گفته که تحقیقات علمی بر اساس روش علمی ارزش گذاری میشه که روندی داره که نه غرضی و نه شوخی؟!! اولا این جمله نه معنی داره نه ارزش علمی.اصلا منظورتون از “بر اساس روش علمی “چی بود ؟مگه هر تحقیقی اساس مشترک وروش مشابهی داره؟ در ضمن این کشف حقیقتی که آخرش آوردی خیلی افتضاح ترش کرد.این کشف حقیقت همون حقایقی نیست که مواقعی یا رد شدن یا باطل. مثل همون گرد بودن زمین که اینقدر سنگشو به سینه میزنی؟پس اونقدری که با اعتماد به نفس حرف زدی واقعیت نداره. اگه همه چیزو با این دید ببینی نشون دهنده ایمان ضعیفت است.من آدم مذهبی نیستم ولی بعضی وقتها لازم مواردی رو با چشم دل دید نه چشم عقل.منظورم اون مواردی که از حد عقل انسان فرا تر میره اوناای که به خواست خدا صورت گرفته وهنوز به عقل بشر نرسیده.امیدوارم از حرفای من ناراحت نشده باشید

 7. sara Says:

  بعدشم اون محمدی که کتاب 23 سال نوشته علی دشتی رو معرفی کرده. (کامنت 26)که به کتاب خیانت در گزارش تاریخی عنوان میشه منم یه پیشنهاد واسش دارم.شما کتاب آیات شیطانی نوشته سلمان رشدی رو هم بخون تا بیشتر به جهل و نادانیت افزوده شه.واقعا بعضی از آدمها خیلی عجیب هستند که با سواد کم ونداشتن معلومات و اطلاعات صحیح همیشه و همه جا آماده اظهار نظرو سخنرانی هستند.به همچین آدمهای چی مگن؟!!

 8. sara Says:

  در جوابت.من حاضرم نخونده باهات بحث کنم من ندونسته وشما دانسته ببینم البته مطمآ هستم اونم نخوندی ویه چیزای شنیدی وگر نه میدونستی که کتاب نیستو کتابهاست آخه چند جلده بعدشم میخوای چی رو محکوم کنی کتابی رو که 2500 سال پیش نوشته شده وبعد این همه سال باز با خوندنش حقایق کشف نشده داره کشف می شه؟ من مطمآ هستم شما معنی 2 تا سوره از قران رو هم بلد نیستی.اگه معنی آیاتو خیلی گذرا نگاه میکردی چیزای رو میتونستی ببینی که نه تو کتاب دیگه ای بلکه از یه کتاب ی با قدمت 2500 سال چیز عجیب ومنحصر به فردی است.آیا تو از اون دسته از آدمها نیستی که خدا تو سوره صاد آیه 7 ازشون گفته که(علت عدم پذیرش آنها نقص این کتاب نیست.بلکه آنها از (قرآن) یاد آور من در شکند.

 9. mahshid Says:

  newsletter dae in site?ya bayad subscribe bekonim?ya chi?? salam

 10. bahar ahmadi Says:

  کسی که نخواد بشنوه نخواد ببینه نخواد بفهمه خدا هم جلوش ظهور کنه روشو بر می گرونه این دلایل علمی نتیجه عقل ناقص بشر که جای خود دارد .برای اطلاعات عمومی بگم اولین بار مسلمانان ساعت رو اختراع کردن و وقتی به ملکه فرانسه تقدیم کردن اونها بعد از کلی فکر به این نتیجه رسیدن یک جن داخل ساعت است و عقربه هایش را می چرخاند.هر وقت دکترای جغرافی داشتی یا حداقل میکروسکوپ رو لمس کرده بودی به خودت اجازه بده نسبت به دانش و یافته های دیگران اهانت کنی

 11. ستاره شب Says:

  آقای رامین سلام
  من نمی دونم که این حرفی که زدید و خوب به قول خودتون با تحقیق و سند و مدرک به اشتباه بودن اون یعنی ادعای وسط زمین بودن مکه و یا گواهی آب پی بردید چقدر درسته
  البته مثلا می دونم که خانم بی طرف از همین ایران هم این آزمایش رو روی مولکولهای آب انجام دادن و به همان نتایج دست یافتند و تو جشنواره خوارزمی مقام کسب کردند
  یا مکه ! البته من اطلاع خاصی راجع به این ندارم
  ولی حرف من چیز دیگه ایه
  من احساسم اینه که کلا از دین و دیندارا حالتون بهم می خوره
  حال و حوصله هیچ کدومشونو ندارین
  به نظرتون دنیا و آخرت شاید یه بازیه ؟؟؟
  کسی از دین دارا بد جور به پاتون پیچیده و براتون مشکل ساز شده ؟؟
  نمی دونم
  اما قبول دارم تو این دوره زمونه اونقدر به نام دین با ما بد تا کردند که دیگه حتی تحمل شنیدن یه نظریه رو که شایدم هنوز ثابت نشده رو نداریم
  اما حرف من (خواهشا تا آخرشو بخونیا )
  من نمیدونم چقدر پایبند اعتقاداتی
  حالا چه باشی چه نباشی من کاری به این ندارم
  نظر هر کس برای خودشه
  فقط چون شما نظرت رو عنوان کردی و از ما خواننده ها خواستی تا نظراتمون رو بگیم و خیلی قشنگ من دیدم که به تک تک نظرات پاسخ دادی دلم نیومد بزارم و برم
  منم نظر خودم و می گم
  و تو …….. و شما …….. مختاری
  که بپذیری یا نه

  فکر نمی کنم اون دینی که بهترین مخلوقات خدا براش مایه خرج کردن تا به دست ما برسه
  درست باشه که ما اینجوری راجع بش حرف بزنیم

  حتی اگه بهش هیچ اعتقادی نداشته باشیم
  به هر حال اگه اهل خوندن کتابای تاریخی هم باشیم درست و راست بودن امامان و پیامبران تو تاریخ غیر قابل انکاره
  ببین تند نرو ها
  یه کم عجله نکن

  حالا ممکنه هر محققی پاشه و بخواد به نوعی یه نظریه اعلام کنه
  حالــــــــــــا بر اساس تحقیقات هر چند من در آوردی خودش
  ولی به هر حال این دنیا تا این حد آزاد هست که هر کی بخواد نتیجه ی تحقیقاتش رو عنوان کنه ؟ یا نه ؟
  حالا از این همه محقق چند تاشونم مسلمون و چند تاموضوعم راجع به مسائل اعتقادی
  چرا ما باید اینقدر زود جوش بیاریم
  خوب اینم یه حرفی زده
  پاشم وایساده
  مثه هر محقق دیگه ای
  خب باید دلایلشو شنید
  نهایتن هم قبول نکرد
  اما فک میکنم این بی احترامی نسبت به دینی که خیلی ها پاش از جونشونم گذشتن
  خیلی منصفانه نباشه رفیق
  به هر حال نظرت به عنوان یه فرد مخالف مستند ، قبوله اما فک کنم لحنت …

  به امید اومدن اون روزی که جز خوبی تو دنیا نباشه

  خداحافظ هم وبی

 12. n - k Says:

  سلام من همه کامنتا رو خوندم اما یه سوالی که قبل از خوندن اینها تو ذهنم بود رو جوابشو نگرفتم ظاهرا کسی هم براش این سوال ایجاد نشده. اونم این هست که چجوری میشه به یه جسمی که گرد هستش یک نقطه وسط در نظر گرفت؟ مگر نه اینه که هر جایه اون جسم گرد رو که در نظر بگیریم وسط به حساب میاد؟ اونوقت این وسطی که دانشمندها کشف کردن روی کره زمین که دیگه همه جوره اثبات شده واسه همه مون که گرده از کجا تعیین شده؟
  وسط یه جسم کروی هر جاییش میتونه باشه مگر اینکه بتونیم هسته شو وسط در نظر بگیریم که اون درسته اما روز سطحش رو نمیشه با یه نقطه خاص وسط مشخص کرد لطفا یکی پاسخ من رو هم بده مرسی.

 13. .... Says:

  امروزه مردم مسلمون کم فکر میکنند.تعصبی فکر میکنند.تعقل کنید .. فکر کنید… چرا دارید سر یه سری چیزا که فقط نظریه ست بحث میکنید…
  خود دین مون کلی مطلب داره واسه تفکر،چه نیازی داریم به اینکه کسی بیاد از خواص آب و سنتر بودن مکه صحبت کنه…بد نیست این چیزا ولی نباید اینقدر بهش بها داد از نظر من..
  دوستای عزیز مومن و مسلمون تو رو خدا اینقدر راحت با هم دیگه بد صحبت نکنید،وقتی یکی مثه مدیر این وبلاگ داره نظرشو میگه و مخالفه این موضوعه چرا یه جور حرف میزنید که انگار ضد دین هست ایشون…
  خیلی باعث تاسف که جوونا رو بخاطر سوالاشون بخاطر ابهام شون از دین اسلام که دین فکر و سوال و دوستی ترد میکنید..

 14. Mohammad Says:

  salam
  محمد Says:

  March 5th, 2010 at 10:26 am
  نمیدونم چرا میخوای فکر کنی که مولکولهای آب هم مثل تو هستند بهتره دیدتو به دنیا عوض کنی و همه موجودات رو مثل خودت فرض نکنی هر چیزی که در این جهان خلق شده طبق تعالیم دینی ما دارای شعور است . حالا با اسلام مشگل داری با اون محقق ژاپنی بدبخت دیگه چیکار داری که به تحقیق اثر دعا رو کشف کرده .
  قبل اینکه تو سایتت چیزی بنویسی یه خورده تحقیق کن بفهمی منظور از مرکز زمین مرکز جرمی یا حجمی اون نیست که میگی مرکزش نقطه وسطشه؟

  manzooresh ine ramin jan bishori ;-)
  khailyam bekhodet sakht nagir , in masael az ghoveh va zehne kond to kharege darkesh
  khodeto khasteh nakon
  hamin nafas keshidanam baraye u ziadeh, be hamoon bechasb va age shoreh tashakor az khodaro dari azash tashakor kon ke salemi va nafas mikeshei

 15. jabbar Says:

  هیچ چیزی غیر ممکن نیست

 16. مخلوق خدا Says:

  سلام
  همگی خسته نباشید

 17. ali Says:

  رامین جان من با هات موافقم و ارزو میکنم همه ی مردم به این جور درک ها برسند
  یه موضوعی هست به نام عرفان کمال (فرادرمانی) برو دنبالش خیلی خوبه و ادراکتت رو درباره ی هستی افزایش میده و وقتت را صرف قانع کردن این ادم های متعصب نکن این خیلی خوبه که ادمایی مثل تو جرو اون 10 درصداند امیدوارم ادمایه بیشتری بهمون اضافه شوند
  وبقیه هم بدونند که دین این تعصبات نیست

 18. reza Says:

  عزیزان من الهی بمیرم برای همتون که خیلی ساده لوح و زود باورین
  و خیلی هم الان با خوندن این مطلب فکر میکنین که خیلی حالیتون
  باید بگم که زمین کره نیست و ثابت میشه که مرکز ثقل زمین کعبه است
  لطفا دیگه زر نزنین
  مدیر اگه داری این نظر رو تایید کن

 19. Sk Says:

  حالم از تو و همه آدمای متعصب به هم میخوره
  لعنت بر هر چی متعصب مذهبی هست که هر چه بشر کشید در طول دوران تاریخ از این آدمای مذهبی بود حالا خودتونو جر بدید عاقبتون میشه داعش

 20. reza Says:

  ابله ها

 21. reza Says:

  روانی ها

 22. reza Says:

  کثافت ها آشغال ها
  خودتون یه مطلب درست میکنین به نام مسلمون ها
  بعد نقضش میکنین
  منم بلدم درست کنم بیا

 23. reza Says:

  شرکت‌کنندگان در همایش “قره کلیسا؛ مرکز زمین” در قطر با اشاره به اینکه قره کلیسا مرکز زمین است باید از زمان قره کلیسا به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن استفاده شود، گفتند: ساعت گرینویچ بر اساس سیطره استعماری انگلیس به عنوان معیار انتخاب شده که باید ساعت قره کلیسا جایگزین آن شود.
  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مسیح آنلاین، علمای مسیحان ژئولوژی و شریعت روز شنبه 31 فروردین در همایش بین المللی “قره کلیسا؛ مرکز زمین” خواستند از ساعت قره کلیسا به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن بهره مند شوند، چرا که تحقیقات علمی دقیق نشان داده قره کلیسا مرکز زمین به شمار می رود. بنابراین خواستار استفاده از ساعت مسیحی قره کلیسا به جای گرینویچ شدند.
  یاسین شوک فلسطینی الاصل و سازنده ساعت قره کلیسا یادآور شد: ساعت قره کلیسا با توجه به دستاوردهای علمی در مرکز زمین قرار دارد و اگر به جای گرینویچ به عنوان ساعت جهانی مورد استفاده قرار گیرد، کاملا درست است. این ساعت قبله را از هر مکانی در جهان نشان می دهد وعقربه های آن بر عکس ساعتهای فعلی است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانی بوده و حتی موافق گردش خون در بدن انسان است.
  (اصل خبر)

  ببینم مرکز یک کره کجاشه؟ مرکزش نیست؟ منظورم مرکزشه… اون داخلش هسته اش… میگی نه؟ اینجاشه؟ اگه بچرخه کجاست؟ اونجاشه؟ یارو خیلی دور برش داشته بود ، همش خودش را می گرفت، پرسیدن چرا. گفت آخه مرکز عالم همینجاست که من ایستادم. میگی نه برو متر کن.
  یکی نیست به این علمای مسیحان بگه که مگه همه مردم دنیا مسیحون اند؟ یا اینکه چه فایده ای داره این کار… یا چه دردی از مردم دنیا دوا می کنه. بعضی ها وقتی می خواهند خیلی دیندار باشند همه چیز را دینی می کنند. حتی معادلات ریاضی را. خانه از پایبست ویران است. خواجه در بند نقش ایوان است.
  یاد اون محقق خل مشنگ ژاپنی می افتم که بر روی ملکول های آب تحقیق می کرد یه مشت عکس منتشر کرده بود و می گفت این در اثر اسم خداست اون در اثر چیه….یکی هم در اثر آب زمزم بود. هیچ کس گفته هایش را نمی تواند ثابت کند. حتی خودش. اما خیلی ها دوست دارند باور کنند. چون رویایی و وهم آلود است. اگر هم بگویی این دروغ است ناراحت می شوند که به دین شون توهین شده. اما این دینداری نیست این ناآگاهی است.
  این هم آینده قره کلیسا: برج البیت

 24. reza Says:

  الان مسیح نقض شد
  مسخرش کتید ساده لوح ها

 25. reza Says:

  جالب بدونید من یهودی ام
  ولی پلیدی نویسنده و ساده لوحی شما رو دیدم دلم سوخت

 26. احسان Says:

  سلام من همه کامنتا رو خوندم اما یه سوالی که قبل از خوندن اینها تو ذهنم بود رو جوابشو نگرفتم ظاهرا کسی هم براش این سوال ایجاد نشده. اونم این هست که چجوری میشه به یه جسمی که گرد هستش یک نقطه وسط در نظر گرفت؟ مگر نه اینه که هر جایه اون جسم گرد رو که در نظر بگیریم وسط به حساب میاد؟ اونوقت این وسطی که دانشمندها کشف کردن روی کره زمین که دیگه همه جوره اثبات شده واسه همه مون که گرده از کجا تعیین شده؟
  وسط یه جسم کروی هر جاییش میتونه باشه مگر اینکه بتونیم هسته شو وسط در نظر بگیریم که اون درسته اما روز سطحش رو نمیشه با یه نقطه خاص وسط مشخص کرد لطفا یکی پاسخ من رو هم بده مرسی….
  ……………………………………………………………………………
  من مسلمونم اما نه حرف های اون دانشمند ژاپنی رو قبول دارم و نه این بحث رو ….
  اما در جواب شما اینطوری میگم که میشه برداشت شما گرد بودنه نگاه حجمی دارید اما برداشت اون محققین سطحیه ….
  یعنی این محققین اومدن طبق همون چیزی که ما هم در فیزیک هالیدی خونیدم زمین رو باز کردند و محاسباتشون رو بر اساس سطح بیان کردند نه حجم ….
  که این خیلی زیاد در علم فیزیک اتفاق می افته … نیرویهای حجمی رو سطحی میگیرن یا حجم به سطح تبدیل می کنند که می تونید نمونه های فراوونش رو توی فیزیک الکتریسیته و مغناطیس جلدو دوم هالیدی هم ببینید ….
  دوم اینکه ذهن انسان محدود وبعضی چیزها رو نمی پذیره. معیار عقل رو مد نظر میگیره و دچار مشکل میشه …من نمیگم عقل درست نمیگه اما مطمین باشید عقل ما نسبت به عقل دانشمندها کمتره …. دوستان گرینویچ چرا معیار جهانی شد سوال اولیه که باید از دیدگاه علمی بپرسید.. کسی می تونه جواب بده ؟؟

 27. حسینی Says:

  من برای دوستانی که همه چیز رو با عقل ناقص خودشون می سنجن واقعا متاسفم درباره حوزه دین و اهمیت اون شما لطف کنید یه سری هم به بیانات قران ناطق نهج البلاغه سری بزنید شما اهمیت مکه رو در قالب مادیات و عقل که فقط تو حوزه ماده تا یه حدی نفوذ و احاطه داره می سنجین
  همایون خان و رامین جون آدمایی مثل شما وقتی می فهیمید که اون موقع خیلی دیر شده
  فکر می کنی خیلی حالیته اوایل اسلام هم مولای متقیان با اشخاص مسلمون نمایی مثل شما درگیر بود که ظاهرا سنگ اسلام رو به سینه میزدن اما با سوالاشون خون به دلش کرده بودن از این همه جهالت .
  میگی من مسلمونم – لابد این متن هم بخونی ادعا میکنی که من ازت نمی گذرم که به من تهمت غیر مسلمان یا مسلمان نما زدی . شک نکن که تو مسلمان واقعی نیستی چون اصلا معنی ایمان به غیب که اصل اول مسلمانیست نداری شما فقط اسلام آوردی . شما فقط بعد مادی عالم رو می بینی و اشکالت در همینه خدا هدایتت کنه انشااله البته بعید میدونم – ترسم نرسی به کعبه ای صوفی – این ره که تو می روی به ترکستان است
  تو هنوز دچار تنگناهای مادی ؛ گرفتاری یا درد نشدی که ببینی معنویت چطور و با چه قدرت باور نکردنی وارد زندگی مادی میشه و نقشش رو به نحو احسن انجام میده اونوقت شخصی مثل شما که معلوم هم نیست چه شخصیتی داره به سادگی به خودش اجازه میده که مرکز وحدانیت رو با سوالهای چرت و پرت و بنی اسرائیلیش به راحتی به چالش بکشه – وای به حالت

 28. فرزین Says:

  نویسنده محترم وبلاگ، مردم ما با اینکه به نام دین زیان های زیادی دیده (مثلا در تاریخ معاصر در همین انقلاب و جنگ) باز هم دوست ندارد واقعیت ها را ببیند. شاید هم علت بدبختی مردم ما این باشد هرگز دوست ندارند واقعیت را ببیند و فقط آن چیزی را که دوست دارند می بینند. در مورد همین مرکز زمین بودن مکه و آن بلورهای آب کافیست یک سوال بپرسیم. آیا این ادعا شواهد علمی هم دارد؟ وقتی از شواهد علمی حرف میزنیم باید چند چیز مشخص شده باشد. نام دانشمندی که این ادعا را کرده چیست؟ در چه سالی گفته؟ و با چه روشی به این نتیجه رسیده؟ اگر روش بررسی ایشان علمی و قابل تکرار برای دیگران باشد در این صورت یافته ایشان یک یافته علمیست و می توان آن را پذیرفت. در صورتی که این مسئله نه در مورد مرکز زمین بودن مکه و نه در مورد بلورهای آب و نه در مورد سایر اعجاز به اصطلاح کشف شده صحت ندارد.

 29. آرزو Says:

  سلام. ای کاش اونایی که تو این کامنتا توهین کردن به امثال من که به قول رامین جزو ده درصدم، انقد از دینشون مطمئن بودن که از کوره در نمی رفتن. در ضمن خطاب به آقا رضا که وسطای راه یهویی شگفت زدمون کردن و دینشون و واسمون یهویی رو کردن و من همچنان انگشت به دهانم که ای وای و جل الخالق که یه یهودی با این کامنتا مشکل داره باید بگم : آن یکی پرسید اشتر را که هی/از کجا می ایی ای فرخنده پی/گفت از حمام گرم کوی تو/گفت خود پیداست از زانوی تو!!! آخه آقا رضا، قربون صاحب اسمت که نوکرشم واسه اینکه به من و امثال من بقبولونی حرفاتو اصلا لازم نیس در عرض سه سوت بگی یهودی هستی…به خدا لازم نیس….به پیر و پیغمبر لازم نیست

 30. سادات مرعشی Says:

  سلام. به نظر می آد این گونه تحقیقات چون ظاهرا پولساز نیست و کمکی به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و… و یا پولدار تر کردن پولدارها نمی کنه (کلا درسطح جهانی عرض می کنم)کسی دنبالش نمی ره مگه به صورت اتفاقی کسی چیزی بفهمه. حالا یه آدم پولدار می خواد که بدون تعصبات دینی و مذهبی و ملی و سیاسی (با تاکید!) صرفا بنابر دلخواه خودش و صرفا برای کشف حقیقت نه برای ابزار قرار دادن حقیقت و اثبات حقانیت یا رد دین، دست به آزمایش و محاسبه و تحقیق بزنه. البته خیلی هم شاید مهم و ضروری نباشه.
  می خواستم بگم همه شما بچه مسلمونها مواظب باشیدتا سر موضوعات اینچنینی تفرقه بینتون نیفته و دین و عقل و سواد و احساسات همدیگر رو تکذیب نکنیدو شمشیرتون رو واسه همدیگه تیز نکنید.سر چیزهایی که به نظرم وقت لازم است تا حقیقتش کشف بشه.
  یادم می افته به داستان گالیله که وقتی گفت زمین گرده کلیسا که نماد دین در آن روزگار بود با تعصبات دینی خود او را محاکمه کردنددر حالیکه بعدا فهمیدن زمین گرده البته خدا رو شکر که فهمیدند چون خیلی مشکلات دیگه هم حل شد. البته دعوای علم با آن دین است دین متعصب که مخالف تفکر و تعقل است نه دین اسلام . دین اسلام دین علم آموزی است داریم که ساعتی تفکر و در علوم اندیشیدن والاتر از ساعتها عبادت است و پیامبر فرمود دنبال علم بروید اگر در چین باشد یعنی سخت و دور از دسترس. حضرت علی (ع) فرمود از من بپرسید قبل از اینکه مرا از دست بدهید . امام باقر باقرالعلوم. پیامبر فرمود اسیری که به ده مسلمان سواد یاد دهد آزاد است و خیلی روایات دیگر حاکی از توافق دین اسلام با علم و تحقیق است و ضد تعصب . اگر نه پیامبر می فرمود نه نه نه اسیر کافر نجس نزدیک مسلمان پاکیزه نشود. و این ارتباط معلم و شاگردی بر قرار نمی فرمود.
  من همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا خداوند حضرت ابراهیم (ع) را کیلومترها دور به یک منطقه خشک وداغ فرستاد در نقطه ای خاص تا همسر و فرزندش را رها کند و برگردد و پس از سالها دوباره او را بفرستد در آنجا در نقطه ای خاص خانه ای بسازد به شیوه ای که گوشه هایش دقیقا رو به مشرق و مغرب و شمال و جنوب زمین باشد شاید حکمتی دارد خوشحال می شوم روزی حکمتش را بفهمم؛ اگر آن نقطه مرکز زمین باشد مرکز مغناطیسی زمین یا مرکز خشکیها یا مرکز گشتاور و ممان اینرسی و… و یا شاید مهمتر از اینها و یا نه
  اما آن نقطه چه نقطه مهمی است ؟ که خداوند انرا برگزید برای اینکه پیامبرش آنجا یک تمدن ایجاد کند و خانه خدا را انجا بسازد ، شاید انجا از مرکز زمین بودن و مرکز مغناطیسی زمین یا مرکز خشکیها یا مرکز گشتاور بودن هم مهمتر باشد (در دایره هستی) و شاید نه همینطوری خدا یه جایی رو انتخاب کرده اما بعیده خدا کار بی حکمت بکنه . بهتره بچه ها صبر کنیم و با هم نجنگیم عمیق باشیم عمیقتر . در آینده چه چیزی ثابت خواهد شد یا رد خواهد شد؟ نمی دانیم پس بیخود باهم دعوا نکنیم همودیگر را دچار بغض و کینه و سردرد نکنیم شاید در آینده چیزهای مهمتری ثابت شود.باید هم تلاش کرد و هم صبور بود و زود قضاوت نکرد.(تاکید میکنم: داستان گالیله)

 31. سرباز Says:

  پاسخ:
  نکته مهم : واقعیت ان است که ان چه که در این مورد در بعضی از احادیث ذکر شده است از جمله رموزی است که _ مثل خیلی از معماهای جغرافیایی و طبیعی در قران و احادیث _ به طور قطع و دقیق کشف نشده است .
  ذکر دو نکته :
  1 – در بعضی از احادیث وسط بودن کعبه به معنی خاصی تفسیر شده است . به این معنی که هنگام خلقت عالم اولین مکانی بود که خلق شد وبعد از ان ما بقی این کره خاکی – با محوریت کعبه و شبیه سنگ اسیاب _ زمین بسط پیدا کرد و به این صورت متحول گردید چنان که در حدیث امده است : علت اینکه خانه کعبه در وسط زمین است اینست که خانه کعبه موضعى است که از زیر این موضع زمین منبسط شد و …. و خانه کعبه اول بقعه‏اى است که در زمین بنا شد چه آن وسط زمین است.. (عیون أخبار الرضا ع-ترجمه آقا نجفى، ج‏2، ص: 323)
  2 – علاوه بران چه در مورد ابتدای خلقت گفته شد بعضی از محققین نکته ای را در مورد صورت بندی فعلی کره زمین متذکر شده اند .
  مترجم کتاب من لا یحضره الفقیه در توضیح این حدیث پیغمبر صلّى اللَّه علیه و آله که فرمود: کعبه را از آن روز کعبه نامیده‏اند که در میانگین دنیا جاى دارد.- یعنى وسط سطح زمین قرار دارد- می گوید: «در اینجا لازم است یادآور شویم که این بیان پیغمبر (ص) از معجزات علمى آن حضرت است. و راز این اعجاز همچنان مکتوم بوده است تا آنگاه که دانشمندى از سرزمین مصر بنام «دکتر کمال الدّین حسین» در مصاحبه مطبوعاتى خود که در قاهره انتشار یافته، و در شماره 32898 سال 103 روزنامه الاهرام، مورخ 5/ 1/ 1977 بچاپ رسیده- پرده از این راز برداشته است:
  دکتر نامبرده در این مصاحبه میگوید: من بموضوعى شبیه به نظریّه‏اى جغرافیائى دست یافته‏ام و خلاصه این نظریّه چنین است که: مکّه مکرّمه در مرکز بخش خشکى کره زمین واقع شده است.
  این دانشمند در حالى که بساختن قبله‏نمائى ارزان قیمت سرگرم بوده، و بهمین‏ منظور نقشه‏اى را براى محاسبه ابعاد شهرهاى جهان نسبت بمکّه مکرّمه ترسیم میکرده، ناگهان بر صفحه نقشه خود مشاهده میکند که این شهر در مرکز جهان و در قلب کره زمین قرار گرفته است. و با توجّه به این واقعیت متوجّه مى‏شود که چرا خداى تعالى این شهر را بعنوان مقرّ خانه خود برگزیده، و پایگاه رسالت آسمانى خود قرار داده است».
  (من لا یحضره الفقیه-ترجمه غفارى ج‏3 7 باب علل و أسرار حج ….. ص : 4)
  “یا حق”

 32. سرباز Says:

  پاسخ:
  تا ما بر روی زمین هستیم و با سرعتهای عادی سیر می کنیم ، جهتهای منحنی روی زمین برای ما مستقیم اعتبار می شوند ؛ چون در این گونه از امور ، بشر تابع حسّ خویش است نه تابع نگاه علمی و عقلی. لذا اگر از ما خواسته شود که بر روی زمین خطّی راست یا مثلثی رسم کنیم ، فوراً آن رسم می کنیم و نمی گوییم که ترسیم خطّ راست یا مثلث بر سطح کره غیر ممکن می باشد.
  2ـ حقیقت امر همان بود که پیشتر گفته شد ، امّا اگر آن استدلال ، شیفتگان علوم جدید را قانع نکرد ، پاسخی دیگر توان داد. و آن اینکه مفهوم خطّ و راستا ، از منظر هندسه ی اقلیدسی متفاوت مفهوم خطّ از دیدگاه هندسه ی نااقلیدسی است ؛ و آنچه علم امروز در بعد کلان عالم ، آن را به رسمیّت می شناسد ، هندسه ی نااقلیدسی مثل هندسه ریمانی یا هندسه ی لوباچفسکی است ؛ که هندسه های منحنی می باشند. در هندسه ی اقلیدسی اگر خطّی بر روی کره ترسیم شود تنها در یک نقطه با کره مماسّ خواهد بود ولی در هندسه ی نااقلیدسی خطّ راستی که روی کره کشیده می شود در تمام نقاط با سطح کره اشتراک خواهد داشت. و جالب این است که بدانید بزرگترین نظریّات فیزیکی امروز ، مثل نسبیّت عامّ اینشتین ، نیز بر همین هندسه های نا اقلیدسی مبتنی می باشند. در جهان امروز ، هندسه ی اقلیدسی تنها در ابعاد کوچک کاربرد دارند که ما انسانها در چنین ابعادی ، زمین را مسطّح فرض می کنیم ؛ امّا در بُعد کلان عالم ، که گرانش نقش اساسی ایفا می کند ، هندسه ی مسطّح اقلیدسی فاقد کاربرد می باشد.
  همچنین بهتر است بدانیم که از نظر نسبیّت عامّ که مبتنی بر هندسه ی نا اقلیدسی می باشد ، زمین با حرکتی دوری به گرد خورشید نمی چرخد ، بلکه زمین در خطّی کاملاً راست ، راه خود را می رود ؛ لکن جرم خورشید فضا ـ زمان را خمیده کرده است ، لذا حرکت مستقیم در فضای خمیده ی چهار بُعدی در نگاه سه بُعدی ما منحنی می نماید.

 33. سادات مرعشی Says:

  با تشکر فراوان از سرباز عزیز فکر می کنم مطالعات خوبی در این زمینه دارید سوالهایی دارم که ممنون می شوم پاسخ آنها را دریافت کنم ؛آنچه دانشمندان به اثبات رسانده اند و یا شاید یک نظریه بیشتر نبوده باشد اینست که هزاران سال پیش شاید در بدو خلقت زمین ،تمام قاره ها به هم متصل بوده و خشکیها به صورت یکپارچه بوده اند و به مرور ،زمین شاهد جداشدن و حرکت تدریجی قاره هابوده که همچنان ادامه دارد اگر این فرض را بپذیریم کعبه در مرکز کدام وضعیت خشکیهاست اولین وضعیت؟ و آیا قاره قطب جنوب که جزء خشکیهای زمین محسوب می شود در این محاسبات دخالت داده شده است؟

 34. kimiaye saadat Says:

  سلام آقای رامین
  امیدوارم حالتون خوب باشه،خیلی از کامنت ها رو جواب ندادین نگرانتون شدم،یه خبری از خودتون بدین.

 35. رسول Says:

  درود بر رامین عزیز
  من تقریبا تمام کامنت هارو خوندم و چیزی که خیلی برام حالب بود اصرار دوستان دیندار در مورد درست بودن خرافه های دینی بود…
  خوشبختی و احساس شادی از دید هرکس مفهوم و معیار خاص خودش رو داره ، شما با به چالش کشیدن این حس خوبی که دوستان درش غرق هستند ، عملا خودت رو محکوم به انواع اتهامات از سوی اونها کردی…
  اما من واقعا به وجود انسانهای دانا و آگاهی چون شما افتخار میکنم و همین امروز کلی چیز از شما یاد گرفتم…
  من شاید حدود 10سال پیش وضیعتی شبیه شرایط حال شما رو داشتم ، خیلی علاقمند بودم که خرافه اندیشان رو بیدار کنم ولی هرچه زدم به در بسته خورد…
  پیشنهاد میکنم با کسی بحث نکنید فقط گاهی تلنگری بزنید ، اگر کسی کمی از عقل و هوش بهره برده باشد خودش راهش را پیدا میکند….
  درود و سپاس فراوان دوستم

 36. شمد Says:

  سلام؛
  منم خوندم مطالباتون-
  موفق باشین
  نتیجتا و عملا وسط زمین همونجایی که خورشید ………..

 37. Ayene Says:

  زمین دقیقا کره ای شکل نیست
  این که اثبات شدست …حالا این چندان نقض نمیکنه متن شمارو…بگذریم…
  درثانی…
  مرکزبودن مکه اینطور ثابت نشده….
  شما نقشه رو بصورت کره ای که مشاهده نمیکنید بلکه نقشه مسطح هس
  وقتی خشکی های کره ی زمین رو کنار هم بگذارید میتونید مرکز اون خشکی هارو مکه ببینید

 38. حسین Says:

  در موردآب بهتر است به تحقیقات دانشمندان روسی مراجعه کنید و نتایج شگفت انگیز آزمایشات آنها را ببینید متاسفانه تمام آنها به زبان روسی است آنهایی که روسی می دانند تحقیق کنند

 39. محمد حسین Says:

  آقا رامین عزیز سلام
  به گمان من فرمایشات شما در خصوص موضوع دین صحیح است امیدوارم موفق باشی به دوستان عزیز هم که مخالف هستند عرض می کنم گره زدن مسائل دینی با علوم تجربی بد نیست اما بهتره در مورد اون همانند حضرت ابراهیم علی نبینا و علی اله و علیه السلام می فرماید لیطمن قلبی به ان درجه از اطمینان برسیم بعد مطرح کنیم ضمن اینکه مهمترین اصل در علم تجربی قابل رد بودن آن است و اگر ما دین را نادانسته به آن گره بزنیم نتیجه اش کم شدن اعتقادات خواهد بود
  ارادتمند همه بچه های خوب و مومن ایران اسلامی – محمد حسین

 40. ش پ ب Says:

  رامين عزيز من همه ى نظرات را تا آخر نخواندم اما تا همان جايى كه خواندم نظر شما عرف پسند تراست اينكه مسائل معنوى و روحانى را به علم گره نزنيم.
  به نظر من شما هيچ عنادى با هيچ مذهبى ندارى بلكه هدفت روشن كردن ذهن هاى نا آگاه و زود باور است در راستاى جلو گيرى از خرافات. در مورد ادبيات شما هم بايد عرض كنم كه كاملا با صبر و در كمال احترام با دوستان تعامل بر قرار كردى واين روش اسلام است شما هر چه هستى به نظر من يك مسلمان واقعى آمدى البته اين را از گفتارت حدس زدم به هر روى سپاس

 41. حمید Says:

  ببینم مرکز یک کره کجاشه؟ مرکزش نیست؟ منظورم مرکزشه… اون داخلش هسته اش… میگی نه؟ اینجاشه؟ اگه بچرخه کجاست؟ اونجاشه؟
  _________________________________
  مکه مرکز خشکی های زمینه نه مرکزه کره ! همه توی دوران دبستان میفهمن که اینطوری نگاه کردن به قضیه ایراد داره!

 42. سین Says:

  من اینکه میگن مکه مرکز خشکیهای زمینه واسم قابل درک نیست به دو دلیل.
  اگه گسترده کردن زمین از حالت کروی به مسطح رو از یک خط الراس دیگه شروع کنن بازم این اتفاق خواهد افتاد. برای مثال فرض میکنیم زمین از نصف النهار صدو هشتاد درجه گسترده شده و خط پرگار در این حالت مکه رو در وسط خشکیها نشون میده. اگر این گسترده سازی از نصف النهار یک ساعت اون طرف تر که میشه حدود بیست و چهار درجه باز هم مکه میفته وسط؟
  دلیل دوم اینکه همونطور که همه ما میدونیم خشکیهای زمین در دو طرف جزیره ایسلند در سال به اندازه یک اینچ که تقریبا دو و نیم سانتی متره از هم فاصله میگیرن و این یعنی اینکه آروم آروم مکه داره به سمت شرق جا به جا میشه و از این مرکزیتی که الان داره خارج میشه

 43. محمد رضاااااا Says:

  دروووود بر همگی . کلی طول کشید اما همه نظر ها رو خوندم . شماها چقد حوصله بحث کردن دارید . اخه اقا رامین شونصد بار گفت من بی دین و ضد اسلام و خدا نیستم باز اکثریت گیر دادن بهش . رامین جان حرفای شما کاملا از نظر منطقی درسته . اما گاهی ممکنه به مسائلی بر بخوریم که دور از منطق باشه . اونوقت چی ؟ اونوقت چه جوابی داریم ؟ فقط میتونیم ردش کنیم . مثلا بر اساس نظریه بیگ بنگ از ابتدای خلقت تا الان فقط چند لحظه گذشته و حتی خوندم که زمان صفر مطلق میشه . ما داریم گذر زمان رو حس میکنیم اما مگه میشه زمانی وجود نداشته باشه؟؟؟؟ منطق ما چه جوابی داره ؟؟؟ جز اینکه ردش کنه . چه بخوایم چه نخوایم ما در یک داستان عجیب گیر کردیم . شنیدم نیتون گفته : واسه خدا 2+2 ممکنه هزاران ج داشته باشه. اما منطق ما فقط یه جواب دریافت میکنه و بس درست مثل آیه های قرآن . خواهشا با آوردن آیه قران این آقا رامین رو محکوم نکنید. اصلا نمیشه برای زمین خدا و آفریده های خدا با این ذهن حقیقتی مطلق رو جست . تنها یک حقیقت در دنیا وجود داره اونم اینه که خدا خداست و دیروز امروز و فردا هم نداره پس بی خیال این همه فرضیه های بی ثبات .

 44. فاطمه Says:

  سلام. متاسفانه خود این دانشمندای مسلمان هم مطلب رو خوب بیان نکردن. اگه تمام خشکی های روی زمین رو به هم بچسبونید، مکه میشه مرکزشون. مثل مرکز یه صفحه کاغذ. نه اینکه مرکز کره زمین باشه

 45. راحیل Says:

  زمین بیضوی
  تا قرن هفدهم زمین به شکل کره کامل فرض می‌شد. این تصور از 2000 سال پیش تا آن زمان بر افکار تسلط داشت. ولی اسحاق نیوتن با توجه به چرخش زمین به دور خودش (حرکت وضعی زمین) ، نتیجه متفاوتی بدست آورد. اسحاق نیوتن به متفاوت بودن سرعت سطح زمین در عرضهای جغرافیایی مختلف پی برد. او با قوانین خود نشان داد که هرچه چرخش سریعتر باشد، اثر گریز از مرکز بیشتر است، یعنی گرایش مواد به دور شدن از مرکز دوران بیشتر می‌شود.

  از آنجا که سرعت در قطبها صفر است، پس اثر گریز از مرکز در قطبها تا استوا پیوسته افزایش می‌یابد. این بدان معناست که زمین در اطراف کمربند استوایی خود با شدت بیشتر رانده می‌شود. زمین مانند یک نارنگی در استوا برآمده و در قطبها فرورفته است. اسحاق نیوتن حتی فرورفتگی قطبها را حساب کرد و نتیجه گرفت که می‌بایستی در حدود 1.230 تمام قطر زمین باشد. این عدد به عدد واقعی نزدیک است.

  تفاوتها
  امروزه اندازه گیریهای دقیق نشان می‌دهد که قطر استوایی زمین 43 کیلومتر از قطر قطبی آن بیشتر است. در واقع ، قطر استوایی زمین 12756 کیلومتر و قطر قطبی آن 12713 کیلومتر است.

  (با این حساب علوم تجربی هر روز دستخوش تغییر میشن.اینقد به علوم تجربی اتکا نکنیم)

 46. Ahmagh Says:

  نرود میخ اهنین برسنگ !!!!!!!

 47. محسن Says:

  پاسخ مقام معظم رهبری راجع به بحثتون که بدون کمی تحقیق به خودتدن جرئت میدین که تو سایتا از دین من کم کنین.این سخن امام خامنه ای کاملا با سند و مدرکه:

  چگونه وقتي كره زمين گرد است مي گويند خانه خدا وسط آن قرار دارد مثلا يك توپ كه وسط معيني ندارد و هر نقطه آن را كه در نظر بگيريم، وسط آن ميشود؛ لطفا بيشتر توضيح دهيد.

  نكته مهم : واقعيت ان است كه ان چه كه در اين مورد در بعضي از احاديث ذكر شده است از جمله رموزي است كه _ مثل خيلي از معماهاي جغرافيايي و طبيعي در قران و احاديث _ به طور قطع و دقيق كشف نشده است .
  ذكر دو نكته :
  1 – در بعضي از احاديث وسط بودن كعبه به معني خاصي تفسير شده است . به اين معني كه هنگام خلقت عالم اولين مكاني بود كه خلق شد وبعد از ان ما بقي اين كره خاكي – با محوريت كعبه و شبيه سنگ اسياب _ زمين بسط پيدا كرد و به اين صورت متحول گرديد چنان كه در حديث امده است : علت اينكه خانه كعبه در وسط زمين است اينست كه خانه كعبه موضعى است كه از زير اين موضع زمين منبسط شد و …. و خانه كعبه اول بقعه‏اى است كه در زمين بنا شد چه آن وسط زمين است.. (عيون أخبار الرضا ع-ترجمه آقا نجفى، ج‏2، ص: 323)
  2 – علاوه بران چه در مورد ابتداي خلقت گفته شد بعضي از محققين نكته اي را در مورد صورت بندي فعلي كره زمين متذكر شده اند .
  مترجم كتاب من لا يحضره الفقيه در توضيح اين حديث پيغمبر صلّى اللَّه عليه و آله كه فرمود: كعبه را از آن روز كعبه ناميده‏اند كه در ميانگين دنيا جاى دارد.- يعنى وسط سطح زمين قرار دارد- مي گويد: «در اينجا لازم است يادآور شويم كه اين بيان پيغمبر (ص) از معجزات علمى آن حضرت است. و راز اين اعجاز همچنان مكتوم بوده است تا آنگاه كه دانشمندى از سرزمين مصر بنام «دكتر كمال الدّين حسين» در مصاحبه مطبوعاتى خود كه در قاهره انتشار يافته، و در شماره 32898 سال 103 روزنامه الاهرام، مورخ 5/ 1/ 1977 بچاپ رسيده- پرده از اين راز برداشته است:
  دكتر نامبرده در اين مصاحبه ميگويد: من بموضوعى شبيه به نظريّه‏اى جغرافيائى دست يافته‏ام و خلاصه اين نظريّه چنين است كه: مكّه مكرّمه در مركز بخش خشكى كره زمين واقع شده است.
  اين دانشمند در حالى كه بساختن قبله‏نمائى ارزان قيمت سرگرم بوده، و بهمين‏ منظور نقشه‏اى را براى محاسبه ابعاد شهرهاى جهان نسبت بمكّه مكرّمه ترسيم ميكرده، ناگهان بر صفحه نقشه خود مشاهده ميكند كه اين شهر در مركز جهان و در قلب كره زمين قرار گرفته است. و با توجّه به اين واقعيت متوجّه مى‏شود كه چرا خداى تعالى اين شهر را بعنوان مقرّ خانه خود برگزيده، و پايگاه رسالت آسمانى خود قرار داده است».
  (من لا يحضره الفقيه-ترجمه غفارى ج‏3 7 باب علل و أسرار حج ….. ص : 4)

 48. پرسشگر؟؟؟ Says:

  دوستان محقق
  یه سوال اگه دریا های بین خشکی را حذف کنیم همان جوری که واقعا در زمان گسترش قاره انفاق افتاده وسط این خشکی ها کجا می شه در این حالت فرقی توی کروی بودن یا نبودنش نیست . اگه همه خشکی ها رو بهم بچسبونیم یه سطح شبیه دایره رو سطح کره ایجاد خواهد شد و همه می دونیم که هر دایره یه مرکز داره و این مرکز کجا می تونه باشه ؟ و سوال بعدی اینکه اگر طبق نظریه گسترش لایه ای زمین و دور شدن قاره ها این دور شدن قاعدتا می تونه از مرکز انجام بشه که مرکز جاذبه زمین باشه و این مرکز کجاست؟

 49. کورش Says:

  بهتره تقریبا از اول شروع کنید
  بیگ بنگ یا هر چیزی یک گوله آتیش کنده میشه دور مداری و شروع به سرد شدن میکنه ولی به هیچ وجه قابل حیات نبوده چون نمیتونسته که جو داشته باشه
  میدونید چرا؟

  برای سرعت بالای گردشش

  یک اتفاق دیگه می افته یک شهاب سنگ بزرگ با اون برخورد میکنه البته مطمئن نیستم ولی فکر کنم همون باعث کج شدن مدار میشه در هر حال…
  محل برخورد شهاب سنگ احتمالا در منطقه ای که اکنون عمان هست بوده
  نتیجه این برخورد
  کنده شدن قسمتی از کره داغ خودمون و مخلوط آن با شهاب سنگ (از نظر جنس سنگ منظورمه) و تولید ماه میشه
  با وجود ماه و جاذبه اون سرعت گردش پایین میاد
  پس زمین میتونه جو پیدا کنه
  آب روی کل زمین را با بارشهای زیاد میگیره
  یک سنگ‌خاص تو مکه هست
  اره حجر الاسود و میگم
  اینکه حالا یکی میگه مرکز مغناطیس هست ونیست یا مرکز خشکی ها و یکی رد میکنه را ول کنید این سنگ خاص الان هست و مطالعه شده و چیزهایی که مشخص شده :
  ۱نمونه این سنگ روی زمین نیست خوب معلومه شهاب سنگ هست
  ۲این سنگ روی آب میمونه (بخاطر احتمالا جرم حجمی اونه)
  ۳بر اساس تحقیقات یک خانم هلندی این سنگ از عمان آمده
  یعنی اون سنگ و کی رفته آورده مکه
  روی زمین کامل از آب پر میشه پس سنگ مشکی خاص روی اب میاد
  اول فقط یک خشکی بیرون میاد بعد دوتکه میشه اگر اشتباه نکنم اسماشون لاپراس و پانکراس بوده و با جدا شدن
  اونها ۵فقاره

 50. کورش Says:

  بقیشو فردا مینوسم
  فعلا

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS