جوک روز: مرکز زمین

لبخند بزن, جامعه Add comments

مرکز زمین:

شرکت‌کنندگان در همایش “مکه؛ مرکز زمین” در قطر با اشاره به اینکه مکه مرکز زمین است باید از زمان مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن استفاده شود، گفتند: ساعت گرینویچ بر اساس سیطره استعماری انگلیس به عنوان معیار انتخاب شده که باید ساعت مکه جایگزین آن شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلام آنلاین، علمای مسلمان ژئولوژی و شریعت روز شنبه 31 فروردین در همایش بین المللی “مکه؛ مرکز زمین” خواستند از ساعت مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن بهره مند شوند، چرا که تحقیقات علمی دقیق نشان داده مکه مرکز زمین به شمار می رود. بنابراین خواستار استفاده از ساعت اسلامی مکه به جای گرینویچ شدند.زمین

یاسین شوک فلسطینی الاصل و سازنده ساعت مکه یادآور شد: ساعت مکه با توجه به دستاوردهای علمی در مرکز زمین قرار دارد و اگر به جای گرینویچ به عنوان ساعت جهانی مورد استفاده قرار گیرد، کاملا درست است. این ساعت قبله را از هر مکانی در جهان نشان می دهد و عقربه های آن بر عکس ساعتهای فعلی است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانی بوده و حتی موافق گردش خون در بدن انسان است.

(اصل خبر)


ببینم مرکز یک کره کجاشه؟ مرکزش نیست؟ منظورم مرکزشه… اون داخلش هسته اش… میگی نه؟ اینجاشه؟ اگه بچرخه کجاست؟ اونجاشه؟ یارو خیلی دور برش داشته بود ، همش خودش را می گرفت، پرسیدن چرا. گفت آخه مرکز عالم همینجاست که من ایستادم. میگی نه برو متر کن.

یکی نیست به این علمای مسلمان بگه که مگه همه مردم دنیا مسلمون اند؟ یا اینکه چه فایده ای داره این کار… یا چه دردی از مردم دنیا دوا می کنه. بعضی ها وقتی می خواهند خیلی دیندار باشند همه چیز را دینی می کنند. حتی معادلات ریاضی را. خانه از پایبست ویران است. خواجه در بند نقش ایوان است.

یاد اون محقق خل مشنگ ژاپنی می افتم که بر روی ملکول های آب تحقیق می کرد یه مشت عکس منتشر کرده بود و می گفت این در اثر اسم خداست اون در اثر چیه….یکی هم در اثر آب زمزم بود. هیچ کس گفته هایش را نمی تواند ثابت کند. حتی خودش. اما خیلی ها دوست دارند باور کنند. چون رویایی و وهم آلود است. اگر هم بگویی این دروغ است ناراحت می شوند که به دین شون توهین شده. اما این دینداری نیست این ناآگاهی است.

این هم آینده مکه: برج البیت

مکه آینده

(عکس از ویکیپدیا)

لطفا قبل از کامنت گذاشتن این نوشته های مرتبط را بخوانید: نوشته اول، نوشته دوم

مرتبط: سوال جواب در مورد مرکز جهان بودن مکه

سوال جواب دیگری در مورد مرکز بودن مکه

خبر بی بی سی در باره کنفرانس مرکز بودن زمین

صفحه ساعت مکه در ویکیپدیا

مصاحبه دانشمند سعودی در یو تیوب برای اثبات مرکز بودن مکه

Balatarin

100 Responses to “جوک روز: مرکز زمین”

 1. محمد Says:

  یک عده یا خوابن یا خودشونو به خواب زدن اینم از خدمات ارزنده دانشمندان معاصر مسلمان!! یکی نیست بگه خوب این همه پول رو میریزین دور که چی. این همه مسلمون تو دنیا تو گهشون دست و پا میرنن!! تو همین غزه ملت از بی دارویی و بی غذایی دارن میمیرن اینا برای ادعای برتری دین شون دارن چه مسخره بازی هایی که در نمیارن.

 2. علی Says:

  خیلی جالب بود! پس از این به بعد به جای GMT باید از MMT استفاده کنیم! خوشگلتر هم هست!! ها ها ها

 3. لرد شارلون Says:

  هاها! اتفاقن اين را دوست‏ام به نقل از همکار حراستی‏اش برای‏ام تعريف کرد و اين را هم گفته بوده طرف که چون مکه مرکز زمين است، جاذبه به آن طرف زياد است و برای همين بايد تخت‏تان را به سمت مکه قرار دهيد و پای‏تان به آن سمت باشد، چون آهن بدن‏تان به سمت پای‏تان برود و اين برای سلامتی بدن بهتر است!!!!
  ای کاش دانشمندان هسته‏ای-اسلامی قرن بيست و يک‏ام، لااقل کمی از علوم دانشمندان مسلمان قرون ده و يازده را ياد می‏گرفتند.

 4. Ramin Says:

  من خودم این قضیه گردش خون را نمی فهمم… مگه گردش خون یه جهت ثابت داره؟ مگه میدونه؟ یعنی من دستم را بپیچونم دور گردم ام مگه جهت گردش خون اش نسبت به حالت عادی عوض نمی شه ؟

 5. مهیار Says:

  یک روز از شخصی پرسیدند مرکز جهان کجاست؟

  گفت همینجا

  گفتند چطور؟

  گفت باور نداری، برو متر کن

 6. rteta Says:

  سلام،یه سؤالی داشتم؟!مثه اینکه شما این تحقیقای شهادت آب و خیلی چیزای دیگه رو باور ندارین، می خواستم بدونم آیا شما دلایلی دارین که نشون بده این تحقیقات پایه و اساس علمی ندارن؟اگه چیزی هست لطفاً به من هم بگید!ممنوم!

 7. Ramin Says:

  سلام rteta جان. عزیز جان تحقیقات علمی بر اساس روش علمی ارزش‌گذاری می‌شه. مثلا بنده یک ادعایی می‌کنم که زمین گرده. بعد شواهد می‌آرم. شواهدم نتایج آزمایش علمی من است و توصیف این‌که چه طور این کار را کردم. بعد یک عده مستقل از می‌روند آزمایش من را تکرار می‌کنند و می‌بینند که همان نتایج را گرفتند یا نه. تازه این کافی نیست. باید تایید کنند که استدلال من برای نتیجه گرفتن گردی زمین از آزمایش ام کافی بوده. حالا در مورد این “شهادت آب” موضوع این است که یک نفر یک سری عکس منتشر کرده و ادعا کرده که برای هر کدام اش دعایی و اسمی خوانده و اینطوری شده. نه کسی این را تکرار تونسته بکنه و نه تایید! ممکنه آب در زمان‌های مختلفی که ایشون عکس می‌گرفته اینطور بوده یا اینکه اصلا این بابا دروغ بگه یا اشتباه آزمایش‌اش را تفسیر کنه یا حتی همه نتایج را نشون نده و خیلی چیزهای دیگه. روش علمی یک روندی داره که نه شوخیه و نه غرضی توشه جز کشف حقیقت. این ادعا این بابا روش علمی نداره مگرنه نه من نه کسی دیگه‌ای با ایشان پدر کشتگی نداره.

  اینکه شما از من دلیل می‌خواهید که نشان دهم کار آن بابا پایه علمی نداره مثل ماجرای ملانصرالدینه که می‌گفت اینجایی که من ایستادم مرکز زمینه می‌گی نه برو متر کن.

  منظورتون رو در مورد خیلی چیزهای دیگه که من قبول ندارم را نفهمیدم اما اگر منظورتون مرکز بودن مکه‌است باید بگم که مکه و نه کعبه از نظر زمین شناسی نقطه خاصه است. اما از نظر هواشناسی نیست. به جای اون قطب جنوب نقطه خاصیه. خوب حالا به نظر شما باشد کدام را اولیت داد؟ هواشناسی یا زمین شناسی؟! کدام مرکز زمین را مشخص می‌کند؟ انصافا مرکز یک کره معنی می‌ده؟ تنها وقتی معنی می‌ده که از مرکز تعبیر “مرکز توجه” یا “مرکز معنویت” یا یک چیز دیگری بکنیم. حتما خواهید گفت مکه چون کعبه آنجاست. خوب باشد اما اسم این را دیگر علم نگذارید. بگویید دین من می‌گوید مرکز پرستش من مرکز زمینه. روش علمی می‌گه که کره زمین گرده. خیلی‌جاهاشان خواص منحصربه فردی داره و از نظر زمین‌شناسی مهمه و مکه از این نظر یک استثنا نیست.

 8. Saeed Says:

  آخه چرا وقتی یه نظریه که دین رو تائید میکنه مطرح می شه میگردیم دنباله بهونه که ردش کنیم ولی اگه نظریه ضد دین باشه بی چون و چرا تائید میشه؟!
  دوست عزیز بهتر نیست قبل از اینکه چیزی رو با نهایت اعتماد به نفس رد کنیم در موردش اطلاعات کاملتری به دست بیاریم.
  میگن مکه مرکز جهانه چون فاصلش تا آخرين نقطه خشکي در شرق با فاصلش تا آخرين نقطه خشکي در غرب برابره و جالب اینجاست که از روی نقشه جهان قديم قبل از کشف قاره های آمريکا و استراليا باز هم این موضوع صادقه.

 9. Ramin Says:

  “آخه چرا وقتی یه نظریه که دین رو تائید میکنه مطرح می شه میگردیم دنباله بهونه که ردش کنیم ولی اگه نظریه ضد دین باشه بی چون و چرا تائید میشه؟!”
  کی گفته اینو؟ هر کی گفته برو از اون بپرس. من نگفتم چه ربطی به من داره من کدام نظریه که دین را تایید می کرد را رد کردم که این جمله را درباره من می نویسی.

  دوست عزیز من برای نوشتن این مطلب کلی اطلاعات کسب کردم و تحقیق کردم. چطور به این نتیچه رسیدی که من تحقیق نکردم؟ اعتماد به نفس من از جستجوی و پرسش است. دین شما از ایمان. این دوتا را قاطی نکن.

  “میگن مکه مرکز جهانه چون فاصلش تا آخرين نقطه خشکي در شرق با فاصلش تا آخرين نقطه خشکي در غرب برابره و جالب اینجاست که از روی نقشه جهان قديم قبل از کشف قاره های آمريکا و استراليا باز هم این موضوع صادقه.” عزیزم اینو نمیگن میگن جون مرکز مغناطیسیه اینطوریه. اولا نیست. دوم اونی که شما میگی یه چیز دیگست. وسط بودن رو هم خودت تعریف می کنی. بیا اصلا ریاضی صحبت کنیم. وسط رو چی تعریف می کنی؟ در کدام فضای و مختصات صحبت میکنی؟ اقلیدس؟ ریمانی؟ شاید فاصله جئودزیک را می گویی؟ یا شید فاصفه روی صفحه کاغذ؟ از کدام دو نقطه؟ فاصله را برای یک نقطه تعریف می کنی و یا برای یک منطقه؟ یا یک خط یا مرز؟ آیا ارتفاع را در نظر می گیری؟‌حجم را چطور؟

  عزیز من هر وقت فهمیدی که دینداری احتیاج به علم ندارد دینداری ات کامل است. هر وقت هم فهمیدی که دینی که با دانش و واقعیت در تناقض است ایراد دارد و هیچ چیزی در زمین نیست که نهایی باشد آن وقت از عقل ات به اندازه کافی استفاده کردی. اگر هم نکنی اتفاقی نمی افتند مثل 90 درصد مردم هستی. اما برای اینکه من جزء 10 درصد هستم از دست من ناراحت نشو

 10. محمد Says:

  نمیدونم چرا میخوای فکر کنی که مولکولهای آب هم مثل تو هستند بهتره دیدتو به دنیا عوض کنی و همه موجودات رو مثل خودت فرض نکنی هر چیزی که در این جهان خلق شده طبق تعالیم دینی ما دارای شعور است . حالا با اسلام مشگل داری با اون محقق ژاپنی بدبخت دیگه چیکار داری که به تحقیق اثر دعا رو کشف کرده .
  قبل اینکه تو سایتت چیزی بنویسی یه خورده تحقیق کن بفهمی منظور از مرکز زمین مرکز جرمی یا حجمی اون نیست که میگی مرکزش نقطه وسطشه؟

 11. Ramin Says:

  “نمیدونم چرا میخوای فکر کنی که مولکولهای آب هم مثل تو هستند”
  من چنین فکری نمی کنم. اشتباه می کنید.

  من با اسلام مشکل ندارم. با اون تعالیم شما مشکل دارم. اشتباه می کنید و ربطی به اسلام نداره.

  محقق ژاپنی که شما ازش نام می بری یک شارلاتان علمی است که بهتر است اعتبار اسلام را به ایشون گره نزنی. هر ابلهی که چیزی مطالب میل شما گفت که دوستان نیست. دشمن دانا بلندت می کند بر زمین ات میزند نادان دوست. یادت باشه اول تحقیق کن بعد باور کن.

  من تحقیق کردم شما نکردی و نوشته من را هم درست نخواندی. راستی چه اصراری داری که مرکز مغناطیسی زمین خاصیت روحانی داره؟ چرا مثل بلند ترین نقطه زمین یا یا عمیق ترین نقطه دریا اون خاصیت رو نداره؟. شما روی این تحقیق کن بعد با هم یک صحبتی می کنیم: می دونی هر چسم دواری یک گشتاور چرخشی داره که دانشمند های اسلامی قرن 16 هم ازش با خبر بودند. این تابعی است از شعاع اون جسم. مثلا وقتی میپری بالا و دست هات رو باز می کنی از زمانی که می بندی کندتر می چرخی. زمین هم همینطوره و عمق دریا ها یا ارتفاع کوه ها نه تنها در سرعت چرخ اش دور خودش اثر داره بلکه در محل مرکزی مغناطیسی اش هم اثر داره. حالا اگر اینها عوض بشوند آیا از ارزش مکه کم می کنه؟ اگر چیزی ارزش مکه مکرمه را کم می کنه پس باید خیلی مقدس باشه. نه؟ حالا چرا محل کوه زاگرس مقدس نیست؟ یا اقیانوس آرام همینطو؟

  چیزی که اسلام داره و شما و خیلی های دیگه یاد نگرفتی و ادعای مسلمونی داری اینه که تهمت نزنی. کسی را که نمیشناسی به بی دینی متهم نکنی و احترام دین ات را داشته باشی.

  اسمت نشانه مسلمانی است اما رسم ات نه. متاسفم.

 12. mohsen Says:

  سلام سعی کن کمی سوادتو ببری بالا همین طور جنبه داشته باشی . برو مطالبی در مورد دو قطبی مغنا طیسی در بدن بخون بهت کمک میکنه . به نظر سما عقل انسان در مورد همه ی پدیده ها نظر درستی میده ؟ ایا عقل انسان امروزی محدود نیست؟

 13. Ramin Says:

  محسن جان من سواد ندارم شما کمک کن. نمی دانم شما ها که اسم ائمه و پیامبران روتون هست چرا اینطور صحبت میکنید. انگار با آدم سر جنگ دارید. محسن جان شما اسمت به این قشنگی است برایم بگو ببینم تا با سواد شوم.

 14. mohsen Says:

  اولا” من نگفتم شما سواد نداری بلکه گفتم سطح سواد تو ببر بالا دوما” اسلام رو از زبون این اقاییون بشنو اما در موردش تحقیق کن باید اسلام رو شناخت در موردش تحقیق کرد . مشکل بیشتر جوونای ما اینه که اسلام رو از حاج اقای محلشون یا… میشناسن .
  در مورد این عکس مکه که به جای اون ساعت رو گزاشتی کمی فکر کن .مکه مکرمه مرکز خشکی‌ها در کره زمین است. در مورد اینکه چرا میگن رو به قبله بخوابید : در بدن هر موجودی دوقطبی هایی وجود که وقتی در جهت قبله قرار میگیرد میدان مغناطیسی اش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق میشود و مدتی که در حال نماز است میدان بدنش منظم میشود و …

 15. Ramin Says:

  سلام محسن. خیلی خوب شد که برایم نوشتی. حالا میشود ازهم چیز یاد بگیریم.

  این جمله ات را نفهمیدم، “در مورد این عکس مکه که به جای اون ساعت رو گزاشتی کمی فکر کن”. به جای مکه من ساعت را نگذاشتم بلکه این مدل سه بعدی ساعتی است که قرار است در مکه برپا شود.

  راجع به دو قطبی ها خیلی شنیده ایم. اما درست متوجه نمیشم. یعنی چی. مثلا وقتی آدم را در دستگاه ام آر آی می گذارند، میدان مغناطیسی دستگاه بدن را دوقطبی polarized می کنه و این باعث میشه که شکل میدان عوض بشه و از این تغییر میدان دستگاه می تونه عکس اعضای بدن را بگیره. حالا چیزهایی که من متوجه نمیشم اینه: اول اینکه میدان مغناطیسی زمین آیا این قدرت را داره که بدن را دوقطبی polarized کنه؟ دوم: اینکه دو قطبی های بدن منظم بشه چه تاثیری داره؟ یعنی اگر خوبه برای بدن و انسان چرا دستگاه های ام آر آی نمی سازند که همینکار را برای بیماران بکند (آنهایی که نمی توانند به نماز بیاستند). اگر ممکنه مقاله ای یا نوشته ای یا کتابی را بهم معرفی کن که این را به صورت علمی توضیح داده باشد.

  اما یک چیز کلی راجع به این نوشته: دوست من مشکل من نه با اسلام است نه مسلمان. مشکل من با فهم اشتباه از دین است. حرف من در این نوشته این است که اولا برای اثبات دین لازم نیست خودمان را به یافته های علمی گره بزنیم. دوما مکه را مرکز زمین خواندن و این همه خرج برای اثبات و ساختن آن ساختمان کردن نه گرسنه ای را سیر می کند، نه انسانیت را گسترش می دهد و نه آدم ها را بهتر می کند. فقط شیوخ را پولدارتر می کند.

 16. Ramin Says:

  راستی این چند خط را هم از منتقدان مخلوط کردن یافته های علمی و باورهای دینی در خبر بالا بخوان:

  But the movement is not without its critics, who say that the notion that modern science was revealed in the Koran confuses spiritual truth, which is constant, and empirical truth, which depends on the state of science at any given point in time.

 17. mohsen Says:

  می تونم بدونم شما چه دینی رو قبول داری؟

  میتونی این مقاله رو بخونی اگه قبولش داری . http://docs.google.com

 18. Ramin Says:

  سوالت کاملا شخصی است! اما نمی دانم چرا کسی که چهار تا سوال از دین می کنه اینقدر زود به عنوان نامسلمان بهش نگاه می کنی؟؟؟!

  لینک مقاله درست نیست.

 19. mohsen Says:

  بروبه http://www.bazyab.ir
  mehdixray.blogfa.com
  wapedia.mobi/fa
  http://www.kasbwww.schoolnet.ir/~farzanegan/farzanegan2/…/rs74_Magnetic.pdfarg.com
  خودت نوشتی مشکل من با اسلام است خوب این یعنی چی؟ تازه برای من فرقی نمی کنه شما چه دینی دارید همین که ایرانی هستید برام کافیه میتونم ازتون چیز زیادی یاد بگیرم.
  میتونی چندتا مقاله فیزیک تو سایتت بزاری ممنون ؟

 20. mohsen Says:

  اشتباه شد تو اون سایتا نرو برو تو گوگل سرچ کن میدان مغناطیسی در بدن من سعی میکنم مقالاتم رو برات بفرستم

 21. Ramin Says:

  محسن حرف توی دهن من میگذاری یا درست نمی خوانی؟ جمله من این است آن بالا هم می توانی بخوانی “من با اسلام مشکل ندارم. با اون تعالیم شما مشکل دارم. اشتباه می کنید و ربطی به اسلام نداره.”

 22. Ramin Says:

  راستی من هنوز مقاله علمی پیدا نکردم. اینهایی که من دیدم چند تا مقاله روزنامه ای بود که نه منبع اش مشخص است نه آزمایش را شرح داده و نه استدلال علمی دارد. هنوز هم منتظرم که یک مقاله برایم بفرستی که یاد بگیرم. راستی این آقای دکتر هارولد‌بور از دانشگاه ييل اسم انگلیسی اش را هم اگر بتوانی پیدا کنی راحت تر می شود مقاله اش را جستجو کرد و مقاله های مرتبط با آن را خواهند.

 23. معتقد Says:

  واقعاً به باید به حال کسانی که از روی جهل و نادانی و یا احیاناً عناد با این همه دلایل روش و مبرهن خداموند متعال که هم در طبیعت به فراوانی مشاهده میشه و هم در قران به وفور از وجود آنها یاد شده است گریست . چقدر بدبخت و بیچاره هستند کسانی که با این همه چراغ هدایت باز هم بیراهه می روند . به قول شاعر : چندین چراغ دارد و بیراهه می رود …. بگذار بیفتد و بیند سزای خویش .

  آقا رامین شما هم برو قبل از اینکه این حرفها رو آنهم بدون فکر بر زبان بیاوری اول برو خوب مطالعه کن زیرا اگه کسی حتی اگر یک نفر هم به خاطر فتوای اشتباه شما منحرف شود تا قیام قیامت مدیون او و بشریت خواهی بود . به همین دلیل است که حضرت محمد (ص) می فرماید از فتوا دادن بگریز چنان که از شیری درنده می گریزی .
  اگر کلمه شهادت آب را از اینترنت سرچ کنی حتماً با نام یک دانشمند ژاپنی برخورد می کنی که اصلاً مسلمان نیست ایشان با انجام حدود ده هزار آزمایش بر روی انواع آب از نواحی مختلف جهان و در شرایط گوناگون ثابت کرده است که کلمات و حالات گوناگون می توانند بر شکل کریستالهای آب تغییرات معنی داری ایجاد کنند . از آن گذشته عده دیگری از مقیقین و افراد بی غرض و بی عناد آزمایشات مشابه دیگری با مواد و ترکیبات دیگری انجام داده اند که به نتایج مشابه رسیده اند . این نشان میدهد یک هوش و قدرت فوق العاده در پس این وقایع وجود دارد تا هشداری باشد برای افرادی که یا خواب هستند و یا خود را به خواب زده اند .

  خداوند در قران کریم می فرماید : اگر در آسمان دری باز کنیم و از آنجا تمام کائنات را به کافران ( جاهلان و به قولی معاندان ) نشان دهیم . پس از بازگشت باز هم می گویند که هر چه دیدیم خواب بوده و همه افسانه است .

 24. Ramin Says:

  آقای معتقد. چرا صحت قرآن را به نتایج آزمایش یک آقای ژاپنی که نمیشناسی گره می زنی؟ من باید از تو طلبکار باشم که اینطور با قرآن و معتقدات من و مردم بازی می کنی و یک آزمایش نادرست و بی اساس را فقط برای اینکه به تو جلوی آدم هایی که معنی آزمایش علمی را نمی دانند اعتبار بدهد را دلیل اعتبار قرآن می دانید.

  به خدا سوگند می خورم که هرگز از این توهین هایی که به من و قرآن کردی نمی گذرم. روز قیامت هم دیگر را خواهیم دید. کجای قرآن آمده که برادر مسلمانت بگویی کافر و جاهل؟ به خدا سوگند از تو و امثال تو نمی گذرم که با آبروی آدمها بازی می کنید تا چیزی دروغ را بین مردم گسترش بدهید و بعد هر کس شک کرد را نامسلمان بخوانید. هرگز از ظلم تو نمی گذرم.

 25. همایون Says:

  1-در مورد اين آقاي ماسارو ايموتو (masaru emoto) اینجا رو ببینین:

  http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=60376

  و پاسخ من رو در همین تاپیک در اینجا:

  http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=433877&postcount=15

  اینجاش رو نقل قول میکنم:

  “آقاي ايموتو از دانشگاهي بين المللي در هند دكترا گرفته (قيمت دكترا اونجا 350 دلاره ظاهرا! يه جورايي مثل دانشگاه هاوايي خودمون!) بنابراين نميشه خيلي به پيشينه اش مطمئن بود. و باتوجه به اين كه تا به حال هيچ اثبات علمي براي ادعاهاش ارايه نشده بهتره خيلي جدي نگيريدش!”

  این آقای شارلاتان نه اثباتی برای ادعاهاش داره، نه ادعاهاش معقوله. کلا دل آدمهایی که میخوان باور کنن کلمه “فاطمه” از کلمه “قهوه جوش” زیباتر و بهتر و … است رو شاد میکنه!

  در مورد حرف معتقد که:

  “ایشان با انجام حدود ده هزار آزمایش بر روی انواع آب از نواحی مختلف جهان و در شرایط گوناگون ثابت کرده است”

  ثابت نکرده، به جرات میگم که چرند گفته، هیچ کس دیگری هم تکرار نکرده “آزمایش” های این آقا رو، شرایط آزمایش و نتایج دقیقش رو ذکر نکرده و … تنها کاری که کرده یه dvd درست کرده که تو سایتش میفروشه، و تو اون dvd ادعای خنده دار ثابت نشده ای که شما هم باور داری بهش رو نشون ملت داده، تو دیوید کاپرفیلد هم نگاه کنی از توش میتونی معجزه های حضرت (نصف کردن ماه!! :) ) رو “ثابت” کنی!

  “که کلمات و حالات گوناگون می توانند بر شکل کریستالهای آب تغییرات معنی داری ایجاد کنند”

  هیچ تغییری به وجود نمیاد، حداقل هیچ دانشمندی همچین ادعایی نکرده.

  “از آن گذشته عده دیگری از مقیقین و افراد بی غرض و بی عناد آزمایشات مشابه دیگری با مواد و ترکیبات دیگری انجام داده اند که به نتایج مشابه رسیده اند .”

  روشن کنید که این محققین بیغرض با چه موادی چه آزمایشی کردن و نتایج رو کجا چاپ کردن؟

  “این نشان میدهد یک هوش و قدرت فوق العاده در پس این وقایع وجود دارد تا هشداری باشد برای افرادی که یا خواب هستند و یا خود را به خواب زده اند .”

  این نشان میدهد که شما دست و پا میزنی به زور خدا رو ثابت کنی، دست و پا نزن، این آقا با نتایجش به جایی نمیرسونه شما رو!

  […. بیب!]
  پ.ن.۲) اینها نظر های من بود، به رامین ربطی نداره،‌البته فکر میکنم که مشخصه که من نه مسلمون هستم، نه نگران توهین به قرأن نه برادر آقایون و خانومای مسلمان.

  پ.ن.۳) رامین اگر فکر میکنی دوست نداری من بنویسم بگو، این پست رو هم خواستی پاک کنی من میفهمم.

 26. mohamad Says:

  خوب دوستان من هم چند نکته بگم اولا” همونطور که دوستان گفتن اینکه قرآن مرکز زمینه هیچ جا اثبات نشده، دوما” این ماجرای قطرات آب هیچ ربطی به اسلام نداره و این آزمایش روی تمامی سخنانی که با محبت گفته بشه انجام شده چه این کلمه “الله” باشه چه “دوست داشتن باشه”، که توسط آقای “ماسارو ایموتو” کشف شده. نتایج کامل و سایت اصلیشم اینان:
  http://www.masaru-emoto.net/
  http://www.hado.net/
  http://www.thank_water.net/
  http://www.adhikara.com/
  http://www.oloombateni.org
  http://www.wellnessqoods.com/
  بعدشم هر کی که این همه از قرآن طرفداری میکنه لطفا” اول کتاب “23 سال نوشته علی دشتی با مقدمه چوبینه” رو که تو اینترنت پره، رو بخونه بعد اگه جوابی به حرفاش داره بیاد بحث کنیم در ضمن نویسنده این کتاب تو حوزه نجف درس خونده.مرسی
  !!!

 27. محمود Says:

  با سلام خدمت رامین عزیز
  در جواب سوالتان بهتر است بدونید جهت چرخش در علم به دوصورت ساعت گرد و پادساعت گرد بیان می شود و هیچ ارتباطی با محل یا جهت قرار گرفتن ماده یا حامل آن ندارد. به عنوان مثال شما ساعت را در هر مکان یا حالتی که قرار دهید در جهت ساعتگرد خواهد چرخید!!!!!!!!!!!

 28. Ramin Says:

  چرخش در علم؟ توضیح بیشتری بدهید متوجه نمیشم. یعنی چیزی که به چپ می چرخه به راست نمی چرخه، درسته؟ منظورتون اینه که به جای اینکه از جلوی ساعت نگاه کنیم از پشت اش نگاه کنیم و ببینیم که در جهت مخالف می چرخه درست نیست و یا… ؟ یک کم توضیح بدهید. منظورتون را نگرفتم.

 29. انسان سکولار Says:

  نمیدونم یکی مثل رامین خان ما باید چه اصراری داشته باشه کسانی که دارن با افکارشون حال میکنن رو مشوش کنه و چرتشون رو بپرونه؟
  این همه ما موضوعات جدی داریم چرا به اونها نپردازیم ؟
  من اصاصن حاضرم هر کاری بکنم که اصلن بعضی دوستان وبلاگ من رو نخونن و ناراحتی براشون پیش نیاد .
  ولی خیلی دوست دارم شما رامین جان بیای و برای پستهام یک نظر کوچیک بدی.
  البته من به سئوالات جواب نمیدم!!!

 30. تشکر Says:

  امیدوارم یه روزی اون 90 درصد یک درصد بشن که نمیشه.
  بابت مطالبت که می دونم خیلی سطح علمیش پایینه اما برای قانع کردن یه عده احمق باید هر روز اونا رو بیان کنیم، ممنون!
  موفق باشی رفیق…

 31. Ramin Says:

  تشکر جان بابت کامنت با سطح علمی بالایت متشکرم.(((:

 32. m-e-r Says:

  خسته نباشي واقعاَ

 33. ز.ز Says:

  یه روزایی تو حدودای قرن 14 به شیعیان میخندیدن و اونا رو مسخره میکردند . چرا که شیعیان از امامانشون شنیده بودند زمانی فرا میرسد که گوش ها و چشم ها وسعت پیدا خواهد کرد به گونه ایکه مردم از دورترین فواصل در دنیا یکدیگر راخواهند دید و صدای یکدیگر را خواهند شنید…

  جهل اون روز مردم به هیچ دردشون نخورد و الان میبینیم گوش ها و چشم ها تا چه حد وسعت پیدا کردند و چه قدر دیدن وشنیدن از هر جای این دنیا راحت شده و آسون.
  امامان ما شیعیان راست میگفتند ولی این عقل مردم جاهل بود که درک نمیکرد
  اشکال نداره شمام خیلی فرقی با اونا نمی کنید
  بخندید … جوک بگین و بخندید
  ما مسلمونا شک نداریم خنده شما هیچ تاثیری روی حقایق نمیزاره
  پس شما رو به حال خودتون رها میکنیم

 34. Ramin Says:

  به ز.ز: ببخشید کی گفته شما مسلومنید که اینطور دین تون را مسخره می کنید و ادعای دروغ را باور کرده و ازش دفاع می کنید؟ خدا جوابتون را خواهد داد. می دونید که دشمن دانا از دوست نادان بهتره. شما همان دوست نادان هستید که چون نمی فهمید مرا به جوابی در قرن آینده حواله می دهید. از این خنده دارتر جواب ممکنه؟ مسلماننی تو؟ خوب بگو نمیدانم، بگو شاید، این چه طرز استدلاله. راستی راجع به اون ماجرای قرن 14 و خنده میشه کمی آدرس بدی؟ مثلا کدام کتاب آمده و اینها. برایم جالب شد بدانم. راستش من دنبال حقیقت ام و از حقیقت نمیترسم چون خدا لازم نداره با دروغ و اشتباه و کلاه برداری و دغل ثابت بشه. آدرس حدیث و صحت تاریخی اش را بگو برایم جالب شد. امیدوارم مثل این ماجرای دانشمند ژاپنی مورد علاقه شما یا مرکزیت زمین مورد پسندتان نباشد که آن مزخرفات خون هر مسلمان واقعی را به جوش می آورد

 35. محمد رضا Says:

  به رامین و همفکر سکولارش و … ،بیشتر کامند ها را خواندم . شما از اسلام چی می دانی و کدامش را قبول داری تا ببینیم از کجا باید شروع کنیم به حرف زدن

 36. Ramin Says:

  محمد رضا ما راجع به اسلام حرف نمی زنیم. ما راجع به مرکزیت زمین حرف می زنیم. ضمنا اینجا تفتیش عقاید نیست بلکه یک بحث ساده جغرافیایی – انسانی است. شما از همانجایی شروع کن به حرف زدن که فکر می کنی بهتر است. فقط لطفا راجع به من و بقیه آدمها و عقاید و اینهاشون حرف نزن. استدلال کن ببینم چه می گویی.

 37. در انتظار دوست Says:

  دوستان عزیز، برخی از سایتهای غیر مسلمان عدد 19 را بعنوان معجزه قرآن مطرح کردند و گفتند تمام سوره ها، آیات و … قرآن مجید با نظم خاصی از عدد 19 پیروی میکنند و اسلام را بعنوان دین کامل معرفی کردند. متاسفانه سایتهای مسلمانان و برخی افراد مذهبی نیز با ابراز رضایت این اخبار را پوشش دادند. وقتی این اخبار کاملا پخش شد، بعد از مدتی همان افراد گفتند: تحقیقات جدید نشان داده که تعداد آیات بعضی از سوره های قرآن از این قانون پیروی نمیکند بنابراین قرآن دچار تحریف شده. آیا هدف آنها تضعیف اعتقادات دینی مسلمانان نیست؟
  در مورد آزمایش دانشمند ژاپنی در مورد آب، یا وجود مکه بعنوان مرکز زمین و امثال اینها هم همین طور. آیا کسانی که اینها را مطرح کردند بعد از چند سال دیگر خلاف آنرا نخواهند گفت؟ پس بهتره فقط اینها را بشنویم و اعتقادات خود را با آنها گره نزنیم.
  دوستان، این همه نظم و خلقت هوشمندانه در تمام موجوات و این کهکشان عظیم برای اثبات وجود خدای یکتا کافی نیست؟ این قرآن کریم و تمام آیات نورانی آنرا اگر با تامل بخوانیم به نشانه ها و معجزهای بزرگی میرسیم. اما علم انسان که به آن دست یافته خیلی ناچیز و محدود است. علمی که برای امروز قطعی و کامل است ممکن است برای آینده نا کارآمد و اشتباه باشد. بنابراین هیچ چیز در مورد دستاوردهای بشر قطعی و کامل نیست و دارای خطا میباشد.
  هرکس خدا را بخواهد با چند تا عدد ساده و یا آزمایشات ساده اثبات کند و بشناسد و با وجود این همه معجزات، عظمت خدا را نادیده بگیرد، بهتر است به همان اعداد و ارقام دل خوش کند و از دین دفاع نکند.
  توصیه میکنم از سایتهای زیر فیلم و کتاب معجزات قرآن را دانلود کنید:
  [link is not working]

 38. Ramin Says:

  در انتظار دوست جان. ممنونم از کامنت ات. من با شما خیلی موافقم. اعتقاد به خدا و اسلام احتیاج به این جور چیزها نداره.

 39. akbar Says:

  درست است كه اصل خداشناسي وخدا پرستي هيچ ارتباطي با مركز ثقل زمين ومكه ويا هرجاي ديگري نداردولي درست است كه تمام دنيا مسلمان نيستند تا از ساعت مسلمانان استفاده كنند ولي آيا تمام دنيا انگليسي يا اروپائي هستند تا از ساعت گرينويچ استفاده كنند؟

 40. Ramin Says:

  نه اما آنها اولین کسانی بودند که به فکرشان رسید این را استاندارد کنند. آن زمان 1847 بود که دوران قاجار بود (ناصرالدین شاه قاجار). همان زمان که ما (مردم ایران) امیرکبیر را کشتیم و بهاییت را اختراع کردیم. انگلیسی ها هم به حماقت ما کمک کردند اما همه آنها را ما کردیم. حتما می دانید که ما و بقیه کشورهای دنیا در آن زمان چندان گلی به سرمان نزدیم. آن ها هم قدرت اش را داشتند و هم دانش اش. حالا بعد از 200 سال دغدغه ما این شده است که نماد برتری آنها در 200 سال پیش را بگیریم. آن هم بدون هیچ دلیلی و بدون هیچ برتری ای. فقط صدایمان بلند است و ژست عالی داریم. راستی تمام اروپا از گرینویچ استفاده نمی کنند حتی خود انگلیس هم با تغییر فصل ساعت کاری اش با گرینویچ 1 ساعت فاصله پیدا می کند. بهتر است ما برای اینکه بقیه دنیا به یاد ما بیافتند به دنبال بهانه جدیدی بگیریم و خلاق باشیم نه اینکه هنوز عقده 200 ساله مان را بچسبیم.

 41. soshiyans Says:

  من کاری به این که مرکز زمین کجاست ندارم ولی روی سخنم با افرادی است که هنوز نمیدونن عرب های […] چه کار کردن. ما قبل از این افراد که دختراشونو زنده به گور میکردن دین یکتا پرست و از نظر علمی در صدر جهان بودیم نمیدونم شاید خدا پشیمون شده و دست از این همه کهکشانها و جهانهای رو که ساخته برداشته رفته سراغ […] . حتما به من میگین توهین نکنم ولی من غیرت دارم […].

  —-
  رامین: حتما میدانید که من صحبت های ناجور را با نقطه چین عوض کردم. برای همه بهتر است.

 42. Amir Says:

  آقای از خودراضی شما به چه استنادی خودتونو جزء 10درصد جامیدین و به میلیونها انسان انسان انسان اهانت میکنین مگه شما کی هستین که به یک قوم حالا حتی اگر عرب باشن اهانت میکنین آیا یک عرب خودخواسته عرب شده یا خودشما خودخواسته ایرانی یا فارس شدین گفتید تعصب!!! آیا بهترنیست به جای اینکه به ایرانی بودن خودتون به انسان بودن اگه شما…. تعصب داشته باشین فقط یک انسان کینه ای چنین حرفی میزنه درسته اعراب در زمان قدیم دخترانشو زنده به گورمیکردن ولی چه ربطی به الان داره آیا حضرت محمد(ص)عرب نبود آیا امام علی امام حسین و……. عرب نبودن آیا قرآن به زبان عربی نیست آیا عرب بودن یا فارس بودن ملاک انسان بودنهشما حتی به خداهم اهانت کردین با این حرفی که شما زدین به این نتیجه رسیدم که شما هم جزهمون آدمهای هستین که از عقلشون استفاده نمی کنند ودوست دارین یه طوری به خیلی ها اهانت کنین

 43. Ramin Says:

  یک سوال از خودت بکن امیر: وقتی گالیله میگفت زمین گرده و میلیون ها نفر می گفتند تخته کدام درست می گفت؟ آیا تعداد آدمهایی که به چیزی باور دارند در درست بودنش موثره؟

  امیر چان شما به به جایی که به من توهین کنی کمی اندیشه کن و عقایدت را با خرافات قاطی نکن تا فردا یا 20 سال دیگه شرمنده بشی. دین عزیز است و محترم اما خرافات نه. حتی اگر 6 میلیادر بهش اعتقاد داشته باشند. مرکز زمین هم جایی است که خدا هست و خدا هم همه جا هست حتی در آسمان و بی اقراق در میلیاردها کهکشان موجود. راستی می دانی چند تا کهکشان در دنیا هست؟ مرکز آنها کجاست؟ راستی چه اهمیتی داره امیر.

 44. Ramin Says:

  امیر: راستی برای اینکه این بحث زمین و مرکزش کاملا بیهوده نباشه یک نگاهی به این لینک بکن ببین دنیایی که ازش حرف میزنیم چقدر بزرگه. البته کمی طول میکشه که بالا بیاد اما به دیدنش می ارزه
  http://www.eso.org/~sguisard/Pagim/darkest_sky.html

  وقتی دیدی لطفا به این فکر کن که زمین و مرکزش کجای این ماجرا هستند. راستی مرکز زمین کجاست مرکز دنیا کجاست؟ (:

 45. Amir Says:

  من هرشب به آسمان نگاه میکنم می دونم دنیا جقدر بزرگ هست و این هم می دونم خدا همه جا هست ، من اعتقادات خرافاتی ندارم وسعی می کنم همیشه اونهارو رد کنم چون دین حقیقی اسلام با خرافات مخالفه ولی من از دست شما ناراحتم چون به خیلی ها بی احترامی کردین به هرحال اعتقادات شما برای من محترمه چون شما هم نوع من هستید و انتظار دارم اعتقادات من هم برای شما محترم باشه ولی متاسفانه من توی خیلی از سایت هاو حتی همین سایت می بینم چطور بی شرمانه به خیلیها بی احترامی میشه من به تمام ادیان ومذاهب حتی اگه…. احترام میزارم ، سعی بکنیم که مشکلات سیاسی حاکم در یک منطقه را با دین قاطی نکنیم خوددین هم با اونها مشکل داره

 46. Ramin Says:

  امیر: نقد را با بی احترامی قاطی نکن. من نقد دارم و صریح می نویسم اما یک کلمه بی احترامی به دین و دین دار ها نکردم. اصلا مگه من دیندار نیستم؟ فقط نقادم. این نوشته هیچ قصدی جز این نداشت که چشم خواننده ها را باز کند که ایده مرکز زمین نه یک ایده علمی که بیشتر اعتقادی است و لازم نیست که با استدلال های سست علمی ثابت اش کنند. مکه مرکز زمین برای مسلمانان است و خدا آن را برایشان قرار داده چه اصراری دارند که ثابت کنند از نظر مغناطیسی چونین است یا چونان؟ می بینم که نگاه نقادی داری به وب سایت ها. پس کمی هم به سایت های مسلمانان بیانداز که با بلغور کردند چند کلمه علمی مثل مغناطیس و سیگنال و مرکز و این چیزها می خواهند ثابت کنند که سجده به سوی مکه برای سلامتی بدن مهم است؟ آیا اصلا دین به این شبه علم (pseudo-science) نیازمند است؟ هرگز! اینها بازی های دنیای جدید است که چند سال دیگه هم از دور میافته و بازهی های جدیدی میاد و چیزی که ضربه می خوره همان دین و اعتقادات آدم هاست که تو نگرانش هستی.

 47. فری Says:

  سلام رامین جان
  قبول کن که خیلی نرم تو متنت توهین کردی قبول کن دیگه نگو نه راستی لطفا برو ببین که اولین ساعت را کی ساخت و وقتی تو اروپا صدای زنگش بلند شد چی شد خواهشن درست بگرد
  در ضمنsoshiyans اگر ایرانیان یکتا پرست بودند که حتما بودند چرا الان مخالف یکتا پرستی هستند منظورم اینه که مومن به هر دین خدا پرستی موظفه از پیامبر بعد از خودش پیروی کنه
  یه سوال مهم برام پیش اومده خیلی بی غرض میگم لطفا یه دانشگاه یا بهتره بگم یه محل تحصیل نمیدونم کلمه درستش چیه در زمان ایران باستان برام معرفی کنید

 48. Ramin Says:

  فری جان لطفا من و ایران و بقیه چیزها را به اندازه همه تاریخ یکجا محاکمه نکنید. آینه گر نقش تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست. بی خیال شما اگر با مرکز زمین حال می کنید بکنید 100 سال دیگه نه تو مانی و نه من و نه این مزخرفات. فراموش کن من را.

 49. BABAK Says:

  سلام رامين جان
  همه كامنت ها رو نخوندم ولي اكثرش رو خوندم چيزي كه مشخصه اينه كه هنوز كه هنوزه خيلي از دوستامون حتي كه كسايي كه خيلي بهمون نزديكن وقتي پايه دين وسط مياد يهو دستو دلشون ميلرزه فكره جهنم و اون دنيا رو كه به آينده دور نسبت ميدن و ميگن توبه ميكنيم ولي يه كم جلو ترش رو فكر ميكنن مثلا نكنه كه فردا عزيزترين آدم زندگيم يه بلايي سرش بياد يا شغلمو از دست بدم يا و يا ويا
  اين مختصري كه سر شما رو درد آوردم برا اين بود كه واقعيت ترس هستش ترس از حتي فكر كردن ترس از خرافات ترس از همه چي دوست من اگه بخواي همه چيزايي رو كه بهش رسيدي و به خاطرش تونستي ترست رو كنار بزاري يه شبه برايه كسايي كه بهش نرسيدن تعريف كني ميشي سقراط
  دوست من زمان همه چيز رو مشخص ميكنه
  موفق باشي

 50. آناهید Says:

  سلام ! با این درجه تحصیلی این گفته ها از شما بعیده . ظاهراً فقط صورت مسئله رو گرفتی . رشد علمی زمانی انسان رو به کمال میرسونه که از کسب معرفت به حقایق عالم خلقت عقب نمونیم . صرف نظر از هر دین و مذهبی که داریم .

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS