کول

فني, وبلاگی Add comments

می گویند کول Cuil (مثل cool خوانده می شود) گوگل بعدی خواهد بود یا به احتمال زیاد گوگل آن را خواهد خرید. نویسنده این موتور جستجو از مهندسان قبلی گوگل بوده که در سال 2006 از گوگل جدا شده تا موتور خودش را راه بیاندازد… الان راه انداخته و می خواهد به گوگل بفروشد … شرکتی که شوهرش و همه همکاران سابق اش در آن کار می کند و تعداد صفحه هایی که index کرده است نصف کول است!!(: کول در حال حاضر بزرگترین موتور جستجوی دنیاست و از گوگل جلو تر است‍!

Balatarin

8 Responses to “کول”

 1. روزبه Says:

  تعجب می‌کنم. یعنی کول بیش‌تر صفحه ایندکس کرده؟ اگه این طوریه پس هنوز به اسم من نرسیده! دست کم برای اسم خودم (و البته خیلی کلمه‌های دیگه که امتحان کردم)، گوگل نتایج بیش‌تر و بهتری رو پیدا می‌کرد.
  .
  چیزی که از کول خوشم اومد، این بود که Complex Systems و Adoption رو جستجو کردم و نتایج رو به شکل خیره‌کننده‌ای دسته‌بندی شده و مرتب عرضه کرد، چنان که در کلام اول گفتیم تبارک‌الله!
  .
  و اما پیشنهاد سرآشپز:
  http://clusty.com

 2. سولوژن Says:

  البته مهم‌ترین ویژگی‌ی یک موتور جستجو تعداد صفحات ایندکس‌شده نیست، کیفیت نتایج بازگردانده‌شده است. من کمی به cuil بازی کردم و با این‌که به نظرم بدک نیامد، اما هنوز قابل مقایسه با google نیست.

 3. Ramin Says:

  آره درست است چیزی که گوگل برای جستجو دارد فقط آن موتور و صفحه های ایندکس شده نیست. اما چیزی که کول می خواهد به گوگل بفروشد روش ایندکس کردنش است نه باقی چیزهایی که گوگل دارد.

 4. روزبه Says:

  روش ایندکس کردن > خیلی جالبه : )

 5. محمد Says:

  سلام،
  اين لينکه بالاترين رو که چند وقته پايين پست‌ها مي‌زنه و الان تبديل شده به يه علامت مثبت-منفي چيه و واسه چي مي‌زني؟
  سايت بالاترين رو مي‌شناسم ولي اين لينک رو واسه چي مي‌زني؟

 6. Ramin Says:

  به محمد: برای این است که اگر از نوشته ای خوش‌ات آمد به بالاترین بفرستی اش و یا یک رای بهش بدهی. (البته باید عضو بالاترین باشی)

  به روزبه دانش: پیشنهاد سر آشپز جالبه بررسی می شود(:

 7. پيمان Says:

  رامين جان
  مدتها بود ازشماخبري نداشتم،اميدوارم خوب وخوش و سلامت باشيد، در مورد گرانيت حق با شما است ولي من سعي داشتم كمي اذهان عمومي را حساس كنم،بي تفاوتي ايراني فاجعه آفرين است!

 8. مداد شنی Says:

  من چن جای این بلاگ هی کامنت گذاشتم!
  تورو خدا حلال کن !
  فقط …یه دعوتنامه بالاترین میخوام!
  فقط !

  medaadsheni@yahoo.com

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS