بوسه آخرین

فیلم, اندیشه, سخن روز Add comments

دیشب به توصیه روزبه فیلم آخرین بوسه (The Last Kiss 2006) را دیدیم. فیلم بسیار جالبی بود و پر کشش. داستان زندگی چند دوست/خانواده که هرکدام به شکلی با زندگی مشترک‌شان مشکل دارند. یکی با همسرش سر بچه‌داری مشکل دارد، آن یکی از دوست دخترش صاحب بچه شده ولی دارد بهش خیانت می‌کند، مادری به پدر در سی‌امین سال زندگی مشترک می‌گوید که 3 سال پیش با مرد دیگری خوابیده و دیگری دوست دخترش ازش جدا شده … آن هم بعد از سال‌ها…

Last Kiss

آنطور که روزبه نوشته این فیلم هالیوودی شده فیلم ایتالیایی است که در سال 2001 ساخته شده بوده. کل فیلم به نظر خوب ساخته شده بود و پر کشش و از بین فیلم های هالیودی‌ای که در چند سال اخیر دیدم در رسته‌ی خوب‌هایش قرار می‌گیرد. نویسنده فیلم‌نامه‌ی فیلم Crash هم در فیلم‌‌نامه انگلیسی همکاری کرده. جمله‌ای در فیلم بود که من خیلی خوش‌ام آمد و نقل به مضمون می‌نویسم‌اش (در لینک یوتیوب درپایین انگلیسی‌اش را خواهید شنید). این جمله را پدر دختر به دوست پسری می‌گفت که دخترش از او حامله بود و بهش‌خیانت کرده بود. پسر می‌گفت پشیمان است و دختر را دوست دارد:

عشق هیچ معنایی ندارد! هرکسی در این دنیای بزرگ می‌تواند عاشق شود، عشقی راستین. اما عشق درون تو است و حسی شخصی تو. آنچه درون تو می‌گذرد برای دیگران هیچ معنی و اهمیتی ندارد. مهم آن چیزی است که انجام می‌دهی. رفتاری است که با آن‌هایی که دوست‌شان داری می‌کنی.

بعضی وقت‌ها از خودمان می‌پرسیم مگر فلانی دوستمان ندارد که چنین می‌کند یا اینکه مگر دوست‌اش نداشت که چنان کرد…. جواب‌اش در همین جمله بالاست. این است که عشق بدون نیکی، بزرگ‌منشی، مهربانی، خوش رفتاری، گذشت و همه رفتارهای اجتماعی خوب بی‌معنی است.

Balatarin

2 Responses to “بوسه آخرین”

  1. محمد Says:

    ممنون از کامنت‌هاي فراوان. في‌الواقع دهن کامنت‌دوني وبلاگم رو مورد عنايت قرار دادي. بازم از اين کارا بکن.
    ;-)

  2. Ramin Says:

    خواهش می‌کنم…. خدمت دهان کامنت‌دونی وب‌لاگ شما هم ارادت داریم.

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS