ماجرای سفر قبرس و بازتاب‌اش

مدیریت سایت, وبلاگی Add comments

نقاش ایرانی در بلوار آتن، شهر لارناکا، قبرس

دیشب دیدم جناب وردپرس در قسمت لینک‌های وارده به وب‌لاگ من اسم وبلاگی را آورده که مطلبی راجع به قبرس نوشته. رفتم دیدم عین نوشته‌ی من در مورد سفر کم‌خرج به قبرس را(که برای بالاترین هم ارسال‌اش کرده بودم)  در وبلاگش کپی کرده بدون نام و نشانی من. به عبارت دیگر نوشته دزدی کرده است. راست‌اش را بخواهید، من خیلی خوشحال می‌شوم مطلب‌ام را افراد زیادی بخوانند به خصوص آن نوشته که راهنمایی بود برای ملت. اما این فرد دارد از این راه پول در می‌آورد و برای ملت وقت می‌گیرد و نوشته را به عنوان راهنمای سفر در اختیار مخاطبان‌اش قرار داده است. یعنی بدون حتی ذکر منبع و با دخل و تصرف در نوشته من می‌خواهد پول در بیاورد. دوبار برایش پیغام گذاشتم و محترمانه ازش خواستم ماخذ را ذکر کند و بنویسد که خودش به مطلب چیزهایی اضافه کرده برای تجارت، اما جوابی نیامد و کامنت من نامرئی شد. هاه! خیلی باقالی ناشی‌ای هستی بچه‌جان.

از طرفی خوشحال شدم که نوشته‌ام طرفدار داشته و من هم مثل جادی یا دیگر وب‌لاگ‌نویس‌های خفن می‌توانم ادعا کنم که مطلب‌ام را دزدیده‌اند و این حرف‌ها. از روی کنجکاوی آمدم گوگل را جستجو کردم و دیدم قضیه از یک وب‌لاگ بیشتر است! سایت‌های خبری و روزنامه ها هم مطلب‌ام را چاپ کرده‌اند! سایت آفتاب (1 و 2نوین‌نیوز،  روزنامه سرمایه و  روزنامه اعتماد هم این لطف در حق من کرده‌اند. البته سایت آفتاب در دو جای متفاوت مطلب من را آورده، در یکی به روزنامه سرمایه لینک داده، در دیگری دست برده و ماخذ را ذکر نکرده. با این حال روزنامه سرمایه و نوین‌نیوز هم که از همه با اخلاق‌تر بوده و ماخذ نوشته من را آورده‌اند، آدرس سایت من را اشتباهی به جای weblog.raminia.com نوشته‌اند eblog.raminia.com.

ماجرا برایم جالب شد و برای شوخی هم که شده کاری کردم که هرکس آدرس اشتباهی eblog.raminia.com را در مرورگرش بنویسد، مستقیم به آدرس صحیح هدایت ‌می‌شود.

به هرحال خوبه من هم دارم معروف می‌شم. آن‌هم بعد از اینهمه سال رتبه 4 گوگل داشتن. جالب است که به تازگی نیز فوتوبلاگ‌ام اشتباهی که در دانشگاه تهران مسدود شده، می‌توانم کلی سروصدا راه بیاندازم که من «نویسنده‌ام» و داره بهم ظلم می‌شه!

مقداری بی‌ربطه، اما یاد یه ماجرایی افتادم: در زمان خاتمی یه کنسرت موسیقی جاز که نوازنده‌هایش از اروپا آمده بودند در کاخ سعدآباد برگزار شد. شب اول من مهسا بلیط گرفتیم و رفتیم. وسط برنامه یه خانمی (به طور کاملا طبیعی) در اثر موسیقی جاز حس‌اش گرفت، رفت روی سن برای چندین و چند دقیقه جلوی ملت رقصید! بعد که آمدند بگیرند و ببرندش، داد هوار انداخت که «مردم! من هنرمندم، نویسنده ام، آزادم و آزادی‌ام به خطر افتاده. کجایید بیایید…» بعد از این اتفاق بود که باقی جلسات کنسرت این گروه در ایران لغو شد.

Balatarin

15 Responses to “ماجرای سفر قبرس و بازتاب‌اش”

 1. محمد Says:

  جرم در هر مکان و زمانی راه و رسم خاص خودش رو داره!
  دزدی هم در گذر زمان و مکان تغیرات زیادی درش بوجود اومده. منجمله دزدی اینترنتی!

 2. kourosh Says:

  doorood bar shoma
  vagheyatesh dar search google peidatoon karsdam dar poste azmieshgahe mokhaberat! soali dashtam azatoon aya ba narmafzare matlab mishe masalan ie lna ro shabih sazi kard?(low noise amplifire) va barname ee niaz hast neveshte beshe? mamnoon misham pasokh bedin

 3. علی Says:

  واقعا که! جالبه که اعتماد مطلب رو دزدیده، بعد آفتاب از اعتماد کپی کرده! من هم یک مدت پیش همین مشکل رو داشتم و راجع بهش نوشتم. حالا طرف که مطلب منو کپی کرده بود استاد دانشگاه بود!
  وقتی روزنامه ها و “روزنامه نگار” هاش و “اساتید دانشگاه” اینطوری رفتار می کنند چه انتظاری از وبلاگستان می شه داشت.
  حقشه به اعتماد یک ایمیلی چیزی بزنی شکایت کنی!

 4. Ramin Says:

  به کوروش: آره میشه. خیلی هم خوب. به Simulink نگاهی بیاندازید و به درس های مخابرات دانشگاه های مختلف. حتما برنامه نوشته شده اش را میابید.

  به محمد: آره… وقتی دزد میاد لابد چیز با ارزش داری((:

 5. مهسا Says:

  یادت رفت بگی که اون خانومه داد می زد که “من هنرمندم…من وبلاگ دارم..نویسنده ام ” و ما از اون به بعد هر وقت یاد وبلاگ نوشتن می افتادیم یا به کسی می خواستیم آدرس وبلاگ بدیم..به شوخی می گفتیم ما نویسنده ایم…اینم آدرس وبلاگمون :):P

 6. jalil Says:

  بايد عرض كنم من حدود 2ماه پيش وبلاگ http://www.waghteos.varsiblug.com راديدم وبا مديريت وبلاگ تماس گرفتم جهت وقت سفارت خوشبختانه از ابتداي كار مراهمراهي كردند وباراهنمائي هاي ايشان بود كه من خوشبختانه توانستم ويزا بگيرم شما هم درست نيست باتخريب ديگران خودتان رابزرگ جلوه دهيد . واز خود تعريف بي خود كنيد چه معلوم اين مطالب راشما ندزديده باشيد از اين وبلاگ .

  ———–
  رامین: آدرس وب‌لاگی که نویسنده‌اش دزد است وقصد تبیلغ‌اش را داشتید عوض کردم تا کمک نکنم رتبه‌گوگلی شما بالا برود.

 7. مليهه Says:

  وبلاگ http://www.waghteos.qarsiblug.comراديدم انصافا قيمت تور 8 روزه لارناكا خيلي مناسبه شما هم سخت نگير بلاخره معروف ميشي

  ———–
  رامین: آدرس وب‌لاگی که نویسنده‌اش دزد است وقصد تبیلغ‌اش را داشتید عوض کردم تا کمک نکنم رتبه‌گوگلی شما بالا برود.

 8. شهاب Says:

  برادر رررررررررررررامين من با نظر اقاي جليل موافقم مگه شما چه كاره هستين ؟ كي هستيد ؟هر كس براساس توانائي خودش پول در مياره تخصص اين بابا هم در گرفتن وقت سفارت است

 9. Ramin Says:

  به شهاب و ملیهه و جلیل که همه یک آی‌پی 91.98.163.153 دارید و همگی دزدید:

  به دزد گفتند شاهدت کیه گفت ملیهه با ه جیمی(!)، شهاب برادر و جلیل که خودت خودت را تحویل می‌گیری. ((: لطفا به ایشان (یا خودتان) بفرمایید کمسیون پولی که رد و بدل می‌کنند را هم مرحمت کنند. البته دزد ها از این معرفت‌ها ندارند اما معروف هستند.

  ((: آنقدر دزد دانشمندی هستی که نمی دانی برای کامنت‌های دورغین باید از آی‌پی‌های متفاوت استفاده کنی.

 10. SEEKING LIFE » Blog Archive » دزد مطلب و طلب‌کاری Says:

  […] آدم را بدزد طلب‌کار هم باشد. بیاید با یک آی‌پی کسان کامنت بگذارد یه چیزهایی بار بنده بکند و از خودش طرفداری. خیلی […]

 11. jalil Says:

  حالا ديدي دزد خودتي چراادرس وب رو عوض كردي . اولامن از كافي نت براي شما پي ام گذاشتم چطور ميشه اي پي يكي باشه مگر اين كه خودت عوض كرده باشي شما ادم بسيار بي ادبي هستيد وباطن خود رااين طوري نشان ميدهيد من وچند تا از دوستانم از اين اقا خدمات گرفتيم وراضي هستيد بهتره شما هم فكر نون باشيد كه خربزه ابه …………….

 12. Ramin Says:

  خب جلیل جان، دروغ را هرچی بمالی بیشتر گندش در میاد بو میگیره. بی خیالیش شو. آدرس را هم عوض کردم چون این باعث می‌شه برای سایت شما تبلیغ بشه. در واقع گوگل که نمی دونه شما دزدی خیال می کنه من و شما دوستیم که آدرس شما توی سایت من هی تکرار میشه. رنک سایت من سایت شما رو رنگی می کنه. راستی گفته بودم دیگه اینجا آشغال نریزید اما چون خربزه ابه را گفتی فهمیدم باقالی با مزه‌ای هستی حذف اش نکردم. برو خوش باش تو کافی نت.

 13. مهسا Says:

  رامین جان! لطفا دیگه توجهی به این آدم نکن! این آدم اگه آدم درستی بود هیچ وقت نمی اومد از استیصال یه مشت دانشجو برای گرفتن وقت سو استفاده کنه و دکان باز کنه!
  حالا هم بذار خوش باشه…فقط خوشحال باش که از منجلابی که پر از دزد و دلال و آدم قالتاق هست خلاص شدیم. یه کاری هم بکن این آدم دیگه نیاد آشغال بریزه…نه سواد اش رو داره…نه شعور اش رو…نه بلده 2 تا استدلال کنه…از حرف زدن اش و مثال های آب دوغ خیار و خربزه اش هم معلومه که از کدوم پشت کوهی اومده شهر و دکان زده! فقط نذار سایت ات بوی تعفن این نظرات رو به خودش بگیره!
  موفق هستی …امیدوارم موفق تر باشی! :)

 14. kianosh Says:

  … تو اين وبلاگ

  نام: هاشمي
  تلفن تماس: 09123493574
  جنسيت: مرد
  استان محل سكونت: تهران
  IP:91.98.168.181
  شهرت: دزدی مطالب وب‌لاگ
  http://weblog.raminia.com/?p=2197

 15. amir Says:

  سلام .من مدتی است که بصورت timesharingمکانی به اسم clubpylaرا خریده ام.ولی الان نمیدانم که کار درستی کرده ام یانه؟به نظر شما مسافرت با تور بهتر نیست ؟چه از نظر قیمت چه از نظر خوب بودن هتل.و بین هتلهای لارناکا کدام هتل راپیشنهاد مدهید.مثلا golden bat یا پالم بیچ؟

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS