مراحل زندگی

لبخند بزن Add comments

طبق تحقیقات بسیار وسیع رامین روی آزمایش پیدایش کیهان، مراحل زندگی از این قرار است:

 1. دوران گوگولی مگولی (نوزادی)
 2. دوران پیش از مدرسه
 3. دوران مدرسه
 4. بعد از دیپلم (دانشگاه)
 5. بعد از بیست سالگی
 6. دوران نامزدبازی
 7. دوران بعد از ازدواج
 8. دوران قبل از بچه
 9. دوران بعد از بچه
 10. دوران بعد از خانه‌داشتن
 11. زندگی بعد از باز نشستگی
 12. زندگی بعد از بیماری
 13. زندگی بعد از مرگ (حوری و پری و قلمان)

وقتی بچه بودیم… می گفتند مدرسه می‌ری دوست‌های جدید پیدا می‌کنی با سواد می‌شی… زندگی همه‌اش این نیست. نمی‌دانستیم چی‌میشه… اما شد. بعد مدرسه که تمام شد گفتند دانشگاه می‌ری دنیای جدیدی به روت باز می‌شه که شد. آنقدر جدید که خودم را هم نزدیک بود گم بکنم. بعد گفتند ازدواج کنی همه چیز عوض می‌شه، آن هم شد چه شدنی! انگار پرات شده باشم یک مرحله دیگر…  این دوست‌مون که بچه داره می‌گفت حالا هنوز بچه ندارید می‌تونید صبح تعطیل بخوابید… می‌گویند خیلی چیزهای عوض می‌شه و زندگی همه‌اش این نیست. نمی‌دانم چطوریه  اما حالا دیگه می‌تونم تصور کنم دوران بچه‌داری چطوریه… به طرز عظیمی متفاوته! فکر کنم این دفعه به جای پرتاب به مرحله بعد، آدم را در شتاب دهنده نوترنی می‌گذارند. به قول فربد پسر خاله‌ام بچه یه پروژه‌ی بزرگه… پروژه‌های کاری فوق اش 4-5 سال هستند. بچه یه پروژه‌ایه که تنها فاز اولش 18 ساله!

Balatarin

9 Responses to “مراحل زندگی”

 1. سولوژن Says:

  من به این نسخه‌‌چینی‌ی کلاسیک/شرعی/اسلامی‌ی تو اعتراض دارم! که گفته (۶) وجود دارد اصلا که بعد بخواهد (۷) بیاید که بعدترش بخواهد … ؟!

 2. Ramin Says:

  سولو، ترتیب‌اش چندان مهم نبود. و ضمنا… نامزد بازی ((: یادمه بین دختر خاله ها و پسرخاله‌های من رسم به این بود که وقتی با دوست پسر/دخترشان می رفتند بیرون می گفتند می‌ریم نامزد بازی. (: تازه من نگفتم که این‌ها بعد از هم می‌آیند. منظورم این بود که هر کدامشان یک مرحله است. حالا کسی یک مرحله را نرفت باکی نیست. مثلا ممکن است یکی اصلا بازنشسته نشود… خوب نشود(:

  راستی من مورد آخر برایم از همه جالب تر است…. گذاشته بودم که ملت اعتراض کنند.

 3. Ramin Says:

  راستی… این نوشته در طبقه بندی “لبخند بزن” قرار داره… اعتراضات فقط با شرط لبخند پذیرفته می شود.

 4. سولوژن Says:

  رامین جان! من هم جدی نگفتم! (;

 5. محمد Says:

  جالبه، فکر کنم زندگي تنها بازيه که اگه تو يه مرحلش ببازي بازم به زور مي‌فرستنت مرحله‌ي بعد
  ;-)

 6. Ramin Says:

  به محمد: زندگی…. زندگی… زمان می‌گذرد!

 7. نامدار Says:

  آقا بیکاری قبل از خونه خریدن می ری بچه دار بشی. فکرش رو بکن در دورۀ 6 و دورۀ 10 با هم همپوشانی داشته باشه. اونوقت ممکنه 8 قبل از 7 بیافته و کلا دوران بعدی تقدم و تأخر داشته باشه. به همین دلیله که من اعتقاد دارم یکی از دلایلی که دولت فهیمه تلاش می کنه که هزینۀ تملک مسکن بالا بره برای رعایت تقدم و تأخر لیست شماست.

 8. Ramin Says:

  نامدار: (:

 9. لرد شارلون Says:

  اوه اوه! با آن جمله در مورد خواب روز تعطيل، هر مرحله‏ای را بروم يا بفرستندم، مرحله‏ی 9 را نيستم. چند روز پيش، يک فيلم خنده ديدم در مورد اين که يک کاندوم چقدر کش می‏آيد و خوشبختانه خيلی می‏آمد! اميدوارم جنس نامرغوب به‏مان نندازند :P

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS