انتخابات

ایران, سیاست Add comments

از الان گفته باشم اگه آخر سر انتخاب بین الف‌نون و کروبی باشه، من الف‌نون رو ترجیح می‌دم! شما چطور؟

Balatarin

11 Responses to “انتخابات”

 1. mohammad Says:

  نه من شیخنا رو ترجیح میدم. نه اینکه خیلی دوستش دارم, ولی آدم بامرامیه و دنبال کار خیلی از دندانی هایی که هیچ کس سراغی ازشون نمی گرفت بوده همیشه. و کلا هم خنثی است و آش دهن سوزی نیست ولی الف نون منفیه

 2. علی Says:

  شوخی میکنی رامین جان! الف نون رو به هیچکسی نمیشه ترجیح داد! برای چی اینو می گی؟

 3. وحید Says:

  سلااام :)
  صد درصد الف نون!

 4. Ramin Says:

  به نظر شما کدام برای رییس جمهوری بهتر است؟ کسی که هیچی از ریاست جمهوری نمی‌داند ولی 4 سال سابقه ش را دارد یا کسی که از رییس جمهوری چیزی نمی‌داند و تنها کاری که خوب بلد است ریش گرو گذاشتن است.

  ال‌ف‌نون اگر کار بدی بکنه به حساب الف نونی اش می‌گذاریم، اما اگه کروبی همون افتضاح‌های 50 هزارتومنی اش را ادامه بده به اسم اصلاحات(!؟) خواهد بود. این تف سر بالاست!

  همین دیروز در خبرها خواندم که کتاب‌های مدارس قرار است دخترانه پسرانه بشود. این یعنی فاجعه اجتماعی. خیلی دوست دارم بدانم آدمی مثل کروبی در این مورد چه نظری می‌تواند غیر از این داشته باشد که بگوید: حالا همه مشکلات ممکلت حل شده گیر داده اید به کتاب‌های درسی؟! * خنثی است بدون اینکه اصلا به این چیزهایی که ما بهش اصلاحات می‌گوییم اعتقاد داشته باشد. این خیلی خطرناک تر از الف‌نون است که اصولا مخالف ماست. کروبی از اصلاحات طنابی ساخته که به آرزوی دوران جوانی‌اش برسد و رییس بشود. خب آرزوی بزرگی است و جالب است. شیخ با مرامی است. اما آیا این برای بهتر از الف‌نون بودن کافی است؟ در چهار سالی که رییس مجلس بود یکبار هم معلوم نبود این بابا می‌خواهد این اصلاحات چیچی بشود. یک روز به آقا نامه می‌داد تند وتیز روز دیگر سر یک مساله حیاتی آینده مملکت پا درمیانی می‌کرد که نکند به فلان آقا بر بخورد. تکلیف اش را خودش روشن نبود.
  ببینم رادیو مجلس را گوش می‌کردید؟

  *نامه مهدی کروبی به وزير اطلاعات: مشکلات ما حل شده و فقط اين حسينيه های دروايش مشکل هستند؟! (9 اسفند 1387 – http://tabnak.ir/pages/?cid=38671)

 5. Mohammad Says:

  اگر مجبور باشم از بین این دوتا و عدم شرکت یکی رو انتخاب کنم مطمینا به ا.ن رای نمی دم. تحلیل من اینه که تا رابطه با غرب به خصوص آمریکا عادی نشه امکان هیچ اصلاحی( اقتصادی ، سیـاسی و اجتماعی) نیست یعنی حاکمیت اجازه شو نمی ده. بر اساس این تحلیل به نظرم باید دید انتخاب کدوم کاندیدا احتمال برقراری رابطه با آمریکا رو ماگزیمم می‌کنه؟ با انتخاب ا.ن شانس برقراری رابطه به نظرم صفره . در مورد کروبی چیزی نمی ‌تونم بگم چون تا حالا مسولیت اجرایی نداشته که بشه قضاوت کرد. به نظرم اگه یکی مثل روحانی کاندیدا می‌شد می‌تونست این روند رو تسهیل کنه. رشته خاتمی ام که سر دراز دارد.

  راستی کسی از شماها این مصاحبه آخری خاتمی با‌ Iran and west) BBC 2) رو دیده؟ اکیدا توصیه می‌شه!

 6. پدرام Says:

  چی شد خاتمی رو گذاشتی کنار؟! واقعا مثل «بوتو» ترور می‌شه؟!!!!!
  کروبی اون دوره هم بیخود رای رو شکست! «ماهانه ۵۰هزار تومان، به هر ایرانی بالای ۱۸ سال»، از یک طرف، بعضی از «اکثریت نسبتا فقیر» («نسبتا» رو همینجوری آوردم!)، و از طرف دیگه بعضی از جوون‌هایی که تازه فهمیده بودن باید پول دربیارن تا زندگی کنن (!)‌، رو قلقلک داده بود!
  به‌شخصه هیچ «احساسی»(!) نسبت به کروبی ندارم! آدم لااقل از یکی بدش می‌یاد، خوشش می‌یاد، و …؛ به عنوان یه پسر ۲۱ ساله هیچ جایی یادم نمی‌یاد «کروبی مردم رو مخاطب قرار داده باشه» (برعکس خاتمی، رفسنجانی، احمدی‌نژاد و …)؛ همه‌ش با اون صدایی که به آدم القا می‌کنه سنش جای بابای رفسنجانیه(!)، جواب سوال‌های خبرنگارها رو صرفا در مورد احزاب و اختلافاتشون داده!
  به‌شخصه شانسی براش قائل نیستم؛ ترجیحش هم نمی‌دم!
  اگر هم فقط همین دو تایی که شما می‌گی باشن، پس دیگه حق انتخابی ندارم! وایمیسم مردم الف.نون رو انتخاب کنن!


  طیف حاکم،
  فقط یک کاندیدا،
  با پشتوانه‌ی ۴ سال فعالیت انتخاباتی (!!!!!!!) در همه‌ی استان‌های کشور!

  (حالا خوبه از اعراب و فلسطینی‌ها و مسلمون‌های جهان، براش رای نمی‌گیرن! چون اونا هم کم ازش خوششون نمی‌یاد!)

  لر و کرد و بقیه‌ی قومیت‌ها، حداقل اونایی که سنی ازشون گذشته یا متعصبن یا اکثریت ایرانیانی که کاری به دهکده‌ی جهانی ندارن (!)، الف.نون‌ی رو که لباس محلی‌شون رو توی شهرشون می‌پوشه، به خاتمی عبا قشنگ و امثالش ترجیح می‌ده!

  ناگفته هم واضحه که سعی در رسیدن به هر گونه فرمول و پیش‌بینی در مورد ایرانی جماعت، بی‌فایده‌ترین کار دنیاست!
  اما با اوصافی که گفتم و در نظر گرفتن اینکه اکثریت رای‌دهنده‌های ایران، کاملا از این جماعت اینترنتی و وبلاگی و ماهواره‌ای و … جداست، خودت ببین جز الف.نون گزینه‌ی محتملی هست؟!
  اولا مگه آمار کسایی که با گشت ارشاد و بالارفتن گیرهای شاید اسلامی و سیاست خارجی الف.نون و … مشکل دارن، نسبت به بقیه‌ی جمعیت ایران (به‌ویژه همون اهداف سفرهای استانی)، به صفر میل نمی‌کنه؟!
  ثانیا مگه چند درصد از این قشر ناراضی، آخر سر می‌رن رأی بدن؟!

  ایرانی‌های اینترنت و وبلاگ و بحث‌کننده و پی‌گیر بحث‌های ماهواره‌ای و خبرگزاری‌های مختلف، تو اقلیت مطلق تشریف دارن.

 7. Ramin Says:

  به پدرام: با تو موافقم‌ام که ادم‌هایی که اطلاعات بیشتری دارند در اقلیت هستند. البته این در خیلی از جاهای دنیا هم هست. انتخابات محل بروز نگاه عامه مردم است. من خاتمی را کنار نگذاشتم و فقط فرضی را بیان کردم. ضمنا شخصا ترجیح می‌دم آدم‌های عمل‌گرایی مثل روحانی یا با تخفیف بسیار قالیباف رییس جمهور کشورم باشند تا کروبی!

  خاتمی را به خاطر مرام‌اش دوست دارم اما اصلا رییس جمهور خوبی نیست. مثل راننده با مرامی که همش تصادف می‌کند و قبل از اینکه افسر هم بیاد خسارت را دستی می‌ده ولی هیچ وقت قبول نمی‌کنه که بد رانندگی می‌کنه.

  به محمد: اول در مورد رای ندادن، در سیستم مملکت ما، رای ندادن اشتباه بزرگیه. نمی‌خواهم بحث رای دادن/ندادن را اینجا بکنم. یک جمله می‌گویم که رای دادن عملگرایی است و من آن را به بقیه رفتارهای سیاسی ترجیح می دهم. جون در سیاست به ایدئولوژی اعتقادی ندارم. دوم: با تو در مورد رابطه با غرب و روحانی کاملا موافق‌ام!! و امیدوارم رابطه برقرار بشه و کسی مثل روحانی رییس جمهور بشه…

 8. پدرام Says:

  خب من به هر حال از یه سنی به بعد، اخبار دیدم! پس در مورد روحانی چیز خاصی یادم نمی‌یاد (جز سمتش!).
  اما عملگرایی قالیباف رو قبول دارم. فکر می‌کنم تکونی که پلیس به خودش داد از اواخر زمان اون شروع شد. تو شهرداری هم کار درست و حسابی کم نکرده. اما باید دید می‌تونه توی تهران چه بحران‌هایی رو مدیریت کنه؛ هنوز سرش خیلی گرم شهرداریه. از سال بعد هم قراره یه برنامه‌ی ۵ ساله رو بره تهران شروع کنه. باید دید تا کجاها می‌تونه پیش بره. ضمن اینکه همونطور که خودتم می‌دونی، تو پست ریاست جمهوری، «هر برنامه‌ای» نمی‌شه ریخت؛ بالاسرت خیلی‌ها هستن که…! اما تو شهرداری هر برنامه‌ای بریزه چون رفاه مردم رو بیشتر می‌کنه و نارضایتی‌شون رو کمتر، و در اکثر موارد با منافع کله‌گنده‌ها اصطکاکی نداره، باهاش موافقت می‌کنن. ولی خب رئیس‌جمهور، هر کاری نمی‌تونه بکنه.
  در مورد خاتمی و دورانش هم من بچه بودم، شدید! چیزی که خوب ازش یادم می‌یاد آخر اون ۸ سالشو و دم انتخاباته؛ مصاحبه‌ای که از خستگی‌ش می‌گفت و انگار خیلی بهش ظلم شده بود. از اون به بعد هم اکثرا با اومدن مخالف بود.
  الانم که میرحسین موسوی رسما اومده تو، احتمالا باید بر اساس حرفی که زده (علی‌رغم کلی خرج که بره ستاد و … کرده) بکشه کنار.
  خلاصه کنم: از نظر من «خاتمی از خداشه این ریاست جمهوریه رو از سرش باز کنه!»

  خاتمی و احمدی‌نژاد رو بذاریم کنار، کروبی و موسوی هر کدوم تو سیاره‌ی خودشون زندگی می‌کنن!!! نظرمو که در مورد کروبی گفتم؛ اصلا بره خودش موجود غریبیه. موسوی هم خدا می‌دونه بعد از این همه سال واقعا چی تو سرشه؟ صرفا تخطی‌ها از قانون اساسی رو می‌خواد درست کنه؟ می‌خواد مدلی که امام خمینی می‌خواست رو (که می‌گن این حکومت ازش فاصله گرفته) پیاده کنه؟ تو این همه سال نشسته فکر کرده و یه تز جدیدی بین انقلاب و حکومت خمینی‌ای و دهکده‌ی جهانی ۲۰۰۹ بره خودش توسعه داده؟!! خدا می‌دونه!!
  اما احمدی‌نژاد، اگه تو سیاره‌ای هم باشه، تنها نیست! خیلی از مسلمونا که قرآن باعث شده کلی اسم بنی‌اسرائیل و یهودی و … تو گوششون بپیچه و از اون طرف هر روز تحلیل‌های خبر صدا و سیما و روزنامه‌هایی مثل کیهان رو می‌خونن، + اون اقلیتی که شاید عده‌ای بهشون بگن افراطی و شدیدا تو خط امام زمان و انتظارش هستن، تو سیاره‌ی این احمدی‌نژاد زندگی می‌کنن.
  ضمن اینکه انگار احمدی‌نژاد از همه‌شون بره ریاست جمهوری بیشتر ذوق داره! خاتمی که اصلا تمایل قلبیش زیر سواله! در مورد اون یکی‌ها هم که گفتم. اما احمدی‌نژاد هم تو جوش بوده، و از اون مهم‌تر این جویه که «خودش» با چهار سال فعالیت و ۶۰-۵۰ تا سفر ایجاد کرده.
  سخته همچین آدمای آرومی، مردم رو از رقصیدن به ساز الف.نون که سالهاست بهش عادت کردن، بازبدارن و براشون یه سی‌دی دیگه بذارن!

 9. سهیل Says:

  – من هم بین الف نون و کروبی، الف نون رو ترجیح میدم …
  – و بین بین الف نون و موسوی هم، الف نون رو ترجیح میدم …
  – و بین کروبی و موسوی، کروبی رو ترجیح میدم …
  – و البته خاتمی رو به هر سه ترجیح میدم.

  – رای ندادن هم میتونه عملگرایانه باشه، و متقابلا رای دادن هم میتونه ایدئولوژیک باشه (و در هر دو مورد بالعکسش هم میتونه باشه) … من هر دو رو در زندگی برای خودم میتونم متصور بشم و اینکه چه میکنم بستگی به اون مورد و شرایط خاصش داره …

  – برای برقراری رابطه با آمریکا یا باید احمدی نژاد رئیس جمهور بشه یا موسوی. احمدی نژاد اونقدر کله خره که اگه بخواد کاری رو انجام بده، انجام میده و موسوی هم هم حمایت چند جناحی پشت سرشه، هم با سابقه انقلابی که داشته نمیتونن بهش بگن آرمانهای انقلاب رو داره میفروشه، هم جیک و پیکه گالیله دستشه …

  – توجه به نظریات اخیر موسوی در سخنرانی هاش درباره اقتصاد اسلامی اکیدا توصیه می شود. اگه این نظریات موسویه، واقعا جا داره کفشای کروبی رو برای طرح پنجاه هزارتومانی واکس زد! البته پیش بینی می کنم مشاورهای موسوی حالیش کنن که این حرفا رو نباید بزنه، اما موسوی اعتقادش همینه و آدم مشورت پذیری هم نیست. (خواندن کتاب “اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی” اکیدا توصیه می شود. کتاب کمک میکنه که بفهمین تصمیمات اقتصادی در سازمان مدیریت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در دوره های موسوی و هاشمی بر چه مبنایی و با چه فرایندی گرفته میشدن.)

  – رامین تشبیه خاتمی به اون راننده هه خداااااااا بود! و خوب!

 10. Ramin Says:

  به سهیل:‌من با این سهیل رزونانس می‌کنم، حرف‌ام را می‌فهمه. حتی اگر اونور دنیا باشه… چه برسه به حالا که اینور دنیاست.

 11. روزبه Says:

  اگر انتخاب به آن دو باشد، و حتمن بخواهم رأی بدهم، کروبی را انتخاب می‌کنم.
  در بی‌عملی شیخ شکی نيست. اما مشکل من روی کل چيزی است که به‌اش “اصلاحات” می‌گوييد. این شيخ که سهل است، خاتمی هم اگر می‌ماند با وضعيت فعلی اميدی به اصلاحات و تغيير مناسب وضعیت نيست. حالا هر عمل ابلهانه‌ی هر احمقی می‌خواهد به اسم اصلاحات نوشته شود یا نشود. اصلاحات این حضرات را درست نمی‌خوانید، درست‌اش اسهالات است.
  نتيجه اين که خنثی به منفی ترجيح دارد، تنها به خاطر اين که وضع آن بی‌نواهايی که در آن لجن‌زار گير افتاده‌اند از افتضاح به فاجعه تغيير نکند. همان ما را به خير تو اميد نيست، جمبولی اسلامی، کمی کم‌تر شر برسان.

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS