آمار سایت و پاسداشت اخلاق

مدیریت سایت, وبلاگی, روزگار من Add comments

امشب پس از دو روز که پست مربوط به آمارهای مناظره رییس جمهور را منتشر کردم، سری به آمارهای وب‌لاگ زدم. تنها در روز اول 24,566 بار صفحه وب‌لاگ جستجوی همیشگی برای خواندن آن مطلب باز شده. از این تعداد حدود 20,000 خواننده از ایران وجود داشته! آمار تکمیلی در روزهای آینده می‌نویسم. عصر روز تعطیلی را که به جای کار بر پروژه‌های عقب مانده به محاسبه و کشیدن نمودار گذراندم به خاطر می‌آورم. می دانستم منتشر کردن این برای دوستان‌ام جالب خواهد بود اما انتظار چنین بازخوردی را نداشتم. خیلی خوش‌حال‌ام. نه فقط برای اینکه حرف‌ام را عده‌ی زیادی شنیده‌اند و نه فقط برای اینکه هواداران کاندیدایی بیشتر یا کمتر شده باشند. بله بیشتر از همه‌ی این‌ها خوشحال‌ام که این پیام‌ام را به جمعیت بزرگی از ایرانیان رساندم که دروغ چقدر زشت است و دغل چه ناپسند. دوسال و اندی پیش، شبی با سیاوش در آزمایشگاه کنترل فرایند دانشگاه خواجه نصیر نشسته بودیم. او از فرهنگ غنی ایرانی دم می‌زد و من می‌گفتم که وقتی دروغ چنین رواج دارد و اخلاق بی‌ارزش شده، دیگر چیزی از فرهنگ غنی باقی نمانده است. امروز خوشحال‌ام که تعصب نسبت به راستی در بسیاری از ایرانی‌ها زنده شده است. عمیقا خوشحالم‌  حتی اگر تنها 1000 نفر از خوانندگان به این اندیشیده باشند.

راستی بعد از 8-9 سال نوشتن در «جستجوی همیشگی»، وبلاگم از تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی سر در می‌یاره، با محاسباتی که از انتخابات یاد گرفتید، محاسبه کنید که چند سال دیگر لازم است تا از فارس‌نیوز سر در بیاره؟

موفق باشید(:

Balatarin

2 Responses to “آمار سایت و پاسداشت اخلاق”

 1. سولوژن Says:

  واو! کلی کف کردم از دیدن آن همه کامنت.
  بدی‌اش این است که ما هنوز کانال درست صحبت با بقیه‌ی امت(!) را پیدا نکرده‌ایم/در دست‌رس نداریم.

 2. حجت Says:

  این روزها بیشتر مراقب باش. سایت‌هایی که یک دفعه بازدیدکننده‌شان بالا می‌رود خیلی در معرض هک هستند. پسوردها رو قوی و متفاوت انتخاب کن و تغییر بده. خودت واردی اما یادآوری ضرر ندارد.
  —————–
  چشم(:

Leave a Reply

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
Entries RSS Comments RSS